Bir moda hikayesi: Yaşanmamış geçmişe dönüş

2013 İlkbahar/Yaz sezonu modası
2013 İlkbahar/Yaz sezonu modası

2012 yılını geride bıraktık. Çocukluğumuzdan beri beklediğimiz uçan kaykaylar, ışın kılıçları ya da jetpackleri ile dolaşan insanlar belki hala yoklar ama ümidinizi kesmeyin.

Hayal gücünün beslediği, o inanılmaz filmlerin yaratılması gibi (mesela: Back To The Future serisi), modacılar da aynı gayreti koleksiyonları için göstermekten geri kalmıyorlar.

Geçen senelerin bize tatlı bir esinti eşliğinde tekrarı yaşattığını, hepimiz modaseverler olarak biliyoruz. Üçgen en hit olmak üzere bir çok geometrik şekil, galaksiden fırlamış hissiyatı veren o karmaşık yıldız dolu desenler, geçtiğimiz sezon oldukça revaçtaydı.

Yıl 2080. Canınız sıkıldı, hava almak istiyorsunuz (tabii bunun için hepsinden önce zaman makinesi icat edilmeli), elinizi uzattığınızda açılan dolabınızdan -sadece düşünerek- o mor,  parlak, sizi dışarıdaki ışınlardan koruyacak yağmurluğunuzu aldınız. Evet, bu sezon bunları beklemeliyiz sanırım.

Önümüzdeki sezon, yani 2013 İlkbahar / Yaz sezonu için, Burberry Prorsum, Versace, Lanvin, Acne ve DSquared gibi markalar içindeki “nerd”ü öldürmemiş, inanılmaz dikkat çekici, parlak ve risk dolu olan bu cesur adımı atmışlar. Kızları etkileyen, o moda yanlısı nerd olmak istiyorsanız, işte bir kaç ipucu.

metallic6

metallic7

metallic8

silver belt silver shoes

gold shoes D&G

metallic topman gold lurex polo tshirt

Ezgi Turan
Ezgi Turan, 2009 senesinde İstanbul Ticaret Üniversitesi, Moda Tasarım bölümünden mezun oldu. Ardından 2009 yılında, 2 yıl süreliğine Home Store ve Dqmane markasına koleksiyonlar ... Devam