Bazen zaman ikimize yetmez…

Sevgiliye Söylenebilecek En Güzel Söz
Sevgiliye Söylenebilecek En Güzel Söz

Uzun ve yorucu bir günden sonra –ya da sadece günün sonunda- eve, erkeğinize dönmek çok iyi hissettiriyor. Arkadaşlarınızda birkaç kadeh içtikten sonra, yapmak istediğiniz tek şey; çarşafın altında sıcak ve uykulu bekleyen sevgiliyle buluşmak ve yatakta Declaime dinlerken, küçük notlar almak.

Eve giderken o anı hayal edip, bu kadar iyi arkadaşlara sahip olduğunuza ve yanınızdaki harika adama şükrediyorsunuz.

Teniniz onun tenine değdiğinde, birden inanılmaz canlı hissediyorsunuz. Tam o anda kafanızdaki tüm sorular susuyor. Gitmemeleri için uğraşsanız bile, bu mümkün değil: aklınızdan çıkıveriyorlar.

Elleriniz ve ayaklarınız hala soğukla savaşırken, onun sıcaklığını vücudunuzda hissetmek… Mutluluk böyle bir şey olmalı.

Hayat böyle küçük zevk anlarından oluşuyor. Babanızın kapıyı açmaya giderken ıslık çalması gibi… Spordan sonra sıcak suyun vücudunuzdan akması gibi… Profiterolu ilk tattığınız zamanki gibi… Çok iyi hissediyorsunuz, değil mi? Harika! Bazen sadece içinizden gülüyorsunuz, olsun. Hiçbir şey söylemeyip sadece hislerinize odaklanıyorsunuz.

Yapmaktan en çok keyif aldığım şeylerden biri, arabayla dolaşmak. Önceki gece Nantes sokaklarında iki kişinin yağmurun altında, trafiğin ortasında tutkulu bir şekilde öpüştüklerini gördüm. Bence yaşama anlam katan, bu anlar…

Sorun şu ki: hayat sadece bu anlardan ibaret değil.

“Her seferinde sadece bir günü yaşamaya çalışıyorum, ancak bazen birkaç gün aynı anda üstüme geliyor.”

İşleriniz, yapmak zorunda olduğunuz ama yapamadığınız ya da batırdığınız şeyler, “keşke öyle olmasaydı” dedikleriniz, yapmak isteyip nasıl yapacağınızı bilemedikleriniz… Bazen ilk yapmanız gerekenin ne olduğunu bilemezsiniz. Bazen aklınız başınızdan gider. Bazen her şeyin düzeleceğini unutursunuz. Kendinizi yanlış kararlar alan, başarısız biri olarak görürsünüz. Kafanızı boşaltmaya, çakralarınızı temizlemeye ihtiyacınız vardır.

Ne var biliyor musunuz? Mükemmel değilsiniz.

Böyle şeyler olur ve aslında hiçbir şey değişmez.

Endişeli olan, her zaman siz olamazsınız. Aklınızda çok şey olabilir ancak dinlemeniz gerekir. Onun yanında olmanız gerekir. O, kendi çakralarını boşaltırken anlayış göstermeniz gerekir. Bu sizin zamanınız, kendinizi gösterme zamanınız. Nazik ve destekleyici olmanız gereken zaman, aynen onun yaptığı gibi. Odak noktası siz olmayacaksınız, bu gece değil.

Çünkü bazen, bir gecede ikinizin dünyası için yeterli zaman yoktur.

Mademoiselle Juliette
Eski sevgilim hep bir şarkı söylerdi : “My baby loves me, I’m so happy. And that makes me a modern girl”. Bu şarkıyı dinleyince, ... Devam