Afrika’da vahşi hayatla dans eden küçük kızın harikalar diyarı

Tippi Degre, 1990 yılında doğan Sylvie Robert ve Alain Degre’nin küçük kızları. Kendisi Namibya’da doğdu, Afrika’nın en güzel şehirlerdinden birinde. Tippi aslen Fransız ancak kendisi 10 yaşına kadar ailesiyle birlikte masalları aratmayan bu yerde yaşamını sürdürdü. Onun için kardeş algısı fillerden, vahşi çitalardan ve yılanlardan ibaret. Kendisi de bu durumdan oldukça memnun. Etrafında hiç çocuk olmamasına rağmen o akranlarını kimsenin yaklaşmaya cesaret edemeyeceği hayvanlardan oluşturuyor.

Ailesi o dönemlerde Tippi için bir kitap hazırlıyor: Afrika’nın Tippi’si. Bu kitap Tippi 23 yaşında Paris’te yaşarken yayınlanıyor. Yaşadığı yılları ilk günkü heyecanla hatırlayan genç kız, 10 yaşında Paris’e taşındıklarında şehir hayatına adapte olmak için büyük sorunlar yaşadığını söylüyor. Tüm yaşananlara rağmen kızının çok şanslı olduğunu söyleyen anne, Sylvie Robert “Onu böyle bir doğa harikasında özgür bir çocuk olarak görebilmek büyüleyiciydi” diye ekliyor.

Tippi’nin nefes kesen vahşi yaşamı, hepimizin hayatlarını sorgulamaya itiyor. Bu denli özgür, bu denli doğal oluşu hepimizin aslında ne kadar doğal yaşamdan, aslında kendimizden koptuğunu gösteriyor. Belki biraz olsun içimizdeki gerçeğe sarılmaya yardımcı olacak resimleriyle Afrika’nın Tippi’si!

 

Kaynak:

boredpanda.com

livehonestly.com