Adrenalin sevenlere: Glory World Series İstanbul’da

 Glory World Series İstanbul’da
Glory World Series İstanbul’da

İstanbul 6 Nisan’da pek de alışkın olmadığı bir spor ziyafetine ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü Kickboxçıların mücadele ettiği Glory World Series, Moskova, Stockholm, Roma, Tokyo ve Londra’dan sonra İstanbul’da 18 maçlık bir turnuvaya imza atıyor.

Hollanda doğumlu olmasına rağmen, her maçında Türkiye’yi temsilen Türk bayraklarıyla maça çıkan dünya üçüncüsü Gökhan Saki, Romen rakibi Daniel Ghita ile şampiyonluk adaylığı için ringe çıkacak.

Ülker Arena’da gerçekleşecek olan turnuvada, Kickbox şölenin yanında bir de Türkiye’de pek izine rastlanılmayan  bir MMA dövüşüne şahitlik edeceğiz.

 Glory World Series İstanbul’da
Glory World Series İstanbul’da

Çeşitli dövüş stillerini birleştiren, hem ayakta hem yerde dövüşe izin veren Mixed Martial Arts (MMA) özellikle Amerika’da ve Avrupa’da en son dövüş sanatları trendlerinden biri oldu. Amerika’da UFC, Strikeforce gibi büyük organizasyonlarla dünyanın en güçlü karışık dövüş sanatçıları mücadele ediyor.

Türkiye’de bu alanda yapılacak olan ilk ve tek maç Glory6 Istanbul kapsamında gerçekleşecek.  Gecenin en heyecanlı anlarından biri benim için şüphesiz ilk canlı kanlı MMA maçı olacak.

Brazilian Jiu-jitsu’nun Türkiye’deki öncülerinden olan Ertan Balaban, yurtdışında yaptığı 8 MMA maçından sonra ilk defa Türkiye’de böyle bir maçın gerçekleşmesine de ön ayak oluyor.

Son maçı olduğunu söyleyen Balaban, Ukraynalı rakibiyle gerçekleştireceği maçı “jübilesi” olarak değerlendiriyor ve bundan sonra kariyerine antrenör olarak devam edeceğini belirtiyor.

Türkiye’de MMA okulları yeni yeni yeşerirken, Ertan Balaban da bu akım içinde isminin sık sık anılacağı isimlerden biri.

Glory World Series Kickbox Turnuvası biletlerini Biletix’ten alabilir, 6 Nisan’da Ülker Arena’da 18.00’den itibaren bol adrenalinli tarihi bir turnuvaya şahit olabilirsiniz.

İstanbul organizasyon çalışmalarını Glory ile Topuz Yapımcılık’ın üstlendiği Glory6 İstanbul biletleri, Biletix’te VIP 1. 420 TL, VIP 2. 215TL, Tribün 95 TL, 56 TL, 35 TL ve 28 TL fiyatlarla satışta.

Biletler için tıklayın.

İyi pazarlar!

Eda Günay
Eda Günay, Paris IV Celsa Sorbonne ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde lisans eğitimi aldı. Ecole Normale Superieur de Lyon'da psikoloji dergilerinin sosyal temsili üzerine ... Devam