Vücut ağırlığını kullanarak spor yapmak: Yer çekimine karşı koyan adam; Frank Medrano

frank
Vücut ağırlığını kullanarak spor yapmak

Sizlerle daha önce yalnızca vücut ağırlığınızı kullanarak, her yerde kolaylıkla yapabileceğiniz hareketleri paylaşmıştık. Peki, bodyweight training olarak adlandırılan ve vücut ağırlığını kullanarak kasları çalıştırma prensibine dayanan bu egzersiz rutini, vücudunuzda ne gibi değişimlere yol açabilir? Vücut geliştirme ve kas kitlenizi arttırmak için tek başına yeterli bir egzersiz biçmi mi?

Birazdan izleyeceğiniz videodaki bodyweight training sporcusu Frank Medrano, bu egzersiz şeklinin sizi ne kadar geliştirebileceğinin canlı bir kanıtı gibi. Medrano, yıllardır bodyweight training yapan ve spor yapmak için kendi vücudu başta olmak üzere, çevresinde var olan kaynaklardan yararlanan bir sporcu. Kaslı vücudunun arkasında yalnızca vücudunu tanımasının ve doğru kullanabilmesinin olduğunu belirten Medrano, bireylerin yeterli ekipmana sahip olmamasının ya da spor salonuna ayırabilecekleri bütçelerinin olmayışının, spor yapmamak için bir bahane olamayacağını söylüyor.

Sporcu’nun yaptığı hareketler ileri seviyede, bu nedenle ilk etapta bu şekilde olabilmeniz mümkün değil. Bu vücut ve güç, yıllarca düzenli ve disiplinli bir çalışmanın, sağlıklı beslenme rutininin sonucunda ortaya çıkmış. Ancak başlangıç aşamasında Ashtanga Yoga hareketleri, vücudunuzu doğru kullanabilmeniz ve vücut ağırlığınızla egzersiz yapmaya başlamanız için uygun bir seçenek olabilir. Evde deneyebileceğiniz bu yoga hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Medrano’nun aynı zamanda vegan olması, videoda yaptığı hareketlerin estetikliğini ve kaslı vücudunu gördükten sonra sizleri daha çok şaşırtacak. İşte yerçekimine karşı koyan ve vücudunu istediği şekilde kullanabilen Medrano’nun yaptığı inanılmaz hareketler;

Frank Medrano – TRAIN INSANE Calisthenics Workout!!!

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!