Unutma atmakta en çok zorlandığın adım, gelişimine en çok katkısı olandır

Niyetlerini gerçekleştirmek için sadece tutkularının olması yeterli değil. Odaklanmak, net olmak, teslim olmak ve eyleme geçmek yani öz varlığınla akışta hareket etmek zorundasın.

Eyleme geçmek niyetlerin konusunda ciddi olduğunu gösterir. Hayatında ne yapıyorsan yap, çekim enerjisini kullan veya kullanma, amaçlarına doğru ya tam bir adım atıyorsun ya da atmıyorsun. Unutma mucizelere giden yolda şüpheye yer yok.

Çoğu zaman en büyük dönüşümleri, iyileşmeleri ve öğrenimleri bizi zorlayan durumlardan geçerken yaşarız. Atmakta en çok zorlandığımız adım, gelişimimize en çok katkısı olandır. Gerçekte seni eyleme geçmekten alıkoyan ne?

Niyetlerini gerçekleştirmek için sadece tutkularının olması yeterli değil. Odaklanmak, net olmak, teslim olmak ve eyleme geçmek yani öz varlığınla akışta hareket etmek zorundasın.

Eylemini durduran ve geride bırakman gereken bir korkun varsa bunun farkına varmalısın. Bu korku sadece zihninde. Zihnindeki korkunun geçmişle, endişenin ise gelecekle ilgili düşünce ve inançlarınla ilgili olduğunu bilmelisin. Şimdiki zamanda sadece saf eylem var, her şey olması gerektiği gibi.

Niyetlerini gerçekleştirmek için eyleme ihtiyacın olduğu doğru. Burada önceden planlanmış bir dizi aksiyondan bahsetmiyoruz. Bunu bir yapılacaklar listesi gibi düşünme. Bu listeyle yola çıkabilirsin ama onunla devam edemezsin.

Eyleme geçmek sadece istek ve motivasyonun bir sonucu değildir. Aynı zamanda motivasyonun nedenidir. Çoğu insan eğer yeterince motive olursa harekete geçerler ve motivasyonları da duygusal ilhamlarla gelir. Ancak bu sıralama niyetleri sıkıntıya uğratabilir. Örneğin, eşiyle ilişkisini düzeltmek isteyen birinin, eşine karşı hissettiği öfke ve kırgınlık gibi hisleri, onun ilişkiyi düzeltme eylemini durdurabilir. Çoğu zaman geçmiş tecrübeler, olumsuz beklentiler, suçluluk duygusu veya utanç gibi hisler, yine o hislerin üstesinden gelmek için gerekli eylemin önüne geçer.

Mucizelerin gerçekleşmesi için alan açılır.

O yüzden, yaşamında mucizelere giden yolda yapman gereken şey: önce harekete geç. Bu herhangi bir hareket olabilir. Hareketinin bir istek, isteğinin bir ilham ve ilhamının bir motivasyon yarattığını göreceksin. Unutma güzel günler sana gelmez, onlara sen yürüyeceksin…

Rehberlik etmesi için iç sesine izin verdiğinde amacına ulaşman çok daha kolaylaşır. Mucizelerin gerçekleşmesi için alan açılır. Eylemlerin kendi içinde net, tam ve bütün olduğunda her şey kendiliğinden gerçekleşir, hiçbir zorlama olmadan…

Şimdi bırakma zamanı gelmiş tüm olumsuz duygu, düşünce ve davranış kalıplarını bırakmaya, sevgi, sağlık, huzur, bolluk, bereket dolu yeni bir yaşama niyet edelim.

Niyetinde nasıl net olabileceğini keşfetmek için aşağıdaki videoyu seyredebilirsin: 

Mucize Bilinci Bölüm 2: Niyetinde Net Olmak

 

İlginizi çekebilir: Evrensel sistemin her şeye tek bir cevabı var: Evet, neye inanıyorsan hepsine evet

Yasemin Öner
Bu hayatta en çok inandığım şey yaşamın iyi ve kötü, aydınlık ve karanlık, hüzün ve mutluluk gibi karşıtların sonsuz dansından doğan ruhsal bir denge ... Devam