X
  Kategoriler: FeaturedFEEL UPKişisel gelişim

Stresi hayatından bir türlü çıkaramayanlar için 50 “kendine iyi bak” önerisi

“Bazı günler, kendime havada süzülen bir yaprak kadar hafif olmak için izin veriyorum ve ne zaman bunu yapsam ne kadar değerli olduğumu hatırlıyorum.” -Brian Andreas

Uçaklarda yapılan güvenlik uygulamalarında oksijen maskesini sevdiklerinize değil, önce kendinize takmanızı söylerler. Bunun öncelikli nedeni bir başkasına yardım edebilmek için, önce sizin sağlıklı olmanız gerektiği. Bu kural uçak yolculuklarında olduğu kadar, günlük hayatta da geçerli. Ne var ki hayat, koca bir “yapılması gerekenler listesi” iken kendimize öncelik tanımak çoğu zaman zorlaşabiliyor. Okul telaşı, işe yetişme telaşı, çocuklara yemek hazırlama telaşı derken aynaya bakmaya dahi vaktimiz kalmayabiliyor.

İnsanları memnun etmeye çalışırken, aşamaları katederken ve birçok şeyi aynı anda yapmaya çalışırken yaşamın keyfini çıkarmayı unutuyoruz.

Rutin yoğunluğunun yanı sıra teknoloji, sürekli bir şeyleri kaçırıyormuşuz hissini yaşatarak dikkatimizi kolayca dağıtıyor… Derken sıra bir türlü kendimize gelemiyor. İnsanları memnun etmeye çalışırken, aşamaları katederken ve birçok şeyi aynı anda yapmaya çalışırken yaşamın keyfini çıkarmayı unutuyoruz. Oysa küçük alışkanlıklar edinerek bu karamsar durumun önüne geçmek mümkün. Nasıl mı?

Stresi hayatından çıkarıp keyifli şeylere yer açmak isteyenler için 50 öneri

Mükemmeliyetçiliği bırakın: Sınırlarınızı ve çerçevenizi ne kadar yüksek ve geniş tutarsanız, o kadar yorgun düşersiniz. Mükemmeliyetçi olmak, başarısız hissettirir. Onun yerine kendinize küçük hedefler koyun, büyük adımlar atın.

Önceliklerinizi belirleyin: Hayatınızda birden çok şey varsa her şey gözünüze “öncelik” gibi gelir. Bu yüzden yapmanız gereken işlerin sayısını azaltın. Daha çok keyif aldıklarınıza öncelik verin.

Beslenme alışkanlığınızı değiştirin: Yediklerinizin sizi zihinsel ve ruhsal olarak  da etkilediğini biliyor muydunuz? Sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmek uyku düzeninizden ruh halinize pek çok şeyi etkileyerek daha kaliteli bir hayat yaşamınızı sağlar.

Egzersiz yapın: Bahaneler üretmekten vazgeçin ve kendi egzersizinizi keşfedin. Spor salonlarından nefret ediyorsanız, doğada, açık havada yapılan yoga sınıflarını deneyin.

Meditasyon yapın: İçinde bulunduğumuz yüzyılın hazinesi olarak görülen meditasyon, bir kez hayatınıza aldıktan sonra istediğiniz her an, her yerde sizi olduğunuzdan çok daha iyi hissettirebilecek sihirli bir yöntem.

Yürüyüşe çıkın: Yürüyüş yapmak, günlük işlerin endişesiyle dolup taşan zihninizi sakinleştirerek yeni şeyler düşünmenizi tetikler ve yaratıcılığı artırır.

Yemek hazırlarken ve yerken acele etmeyin: Artık birçok insan öğünlerini başka bir işle uğraşırken, yolda, bilgisayar oynarken, film izlerken yemeyi tercih ediyor. Yemek yediğiniz anların tadını çıkarın, yemek yerken başka şeylerle ilgilenmemek için kendinize söz verin. Hatta ailenizi ve sevdiklerinizi daha sık yemeğe davet edin.

Bir fincan çay için ve bu anın tadını çıkarın: Hiçbir çevresel etkene maruz kalmadığınız bir yerde oturun ve kendiniz için hazırladığını çayın tadını çıkarın.

Hiçbir çevresel etkene maruz kalmadığınız bir yerde oturun ve kendiniz için hazırladığını çayın tadını çıkarın.

Ayda bir masaja gidin: Kendinize iyi davranmak ve kendinizi şımartmak hayat motivasyonunuzu yükseltir. Masajın gücünden faydalanarak hem zihninizi hem vücudunuzu gevşetin.

Dijital detoks yapın: Ayda bir, iki hafta bir, haftada bir… İşiniz çoğu zaman bunu yapmaya elvermese de ayda bir yapacağınız teknoloji detoksu stresten uzaklaşmak için harika bir yöntem.

Kitap okuyun: Ekranlardan uzaklaşın ve elinize güzel kokulu, kalın ve sürükleyici bir roman alın.

Banyo yapın: Hızlı duş, mükemmel bir keşif olsa da suda daha çok zaman geçirmeye ihtiyaç duyabiliyoruz. Güzel kokulu ve terapötik kokulu malzemeler edinin ve kendinizi suyun sakinleştirici kollarına bırakın.

Size iyi gelmeyen insanları hayatınızdan çıkarın: Stresten mi yakınıyorsunuz? O zaman size iyi gelmeyen, sizi mutsuz eden insanları hayatınızdan çıkarmaya başlasanız iyi edersiniz.

Kişisel sınırlarınıza sahip çıkın: Çevrenizdeki insanların ve sevdiklerinizin sizin sınırlarınızı aşmasına izin vermeyin. Kendinize saygı duyduğunuzda, insanların da saygısını kazanırsınız.

Değerlerinizi belirleyin: Hayatta sizin için çoğu şeyden değerli olan her şeyin farkında varın ve onlara daha fazla zaman ayırın.

Duygusal tatmini önemseyin: Duygusal tatmin yoksa mutluluk da yok. İstediğiniz kadar başarılı ya da zengin olun, paylaşacak birileri yoksa onlar sizin için hiçbir şey ifade etmeyecek. Sevilmek isteyin ve sevin.

Tek başınıza sinemaya gidin: Bir cuma akşamı size en yakın sinema salonuna gidin bir bilet alın. Tek başına film izlemek, kendinizle baş başa zaman geçirmek için harika bir yol.

Spor arabaların test sürüşlerine katılın: Heyecan ve adrenalin bizi besliyor ve bize yaşadığımızı hissettiriyor.

Doğaya kaçın: İnsanoğlunun geldiği yerde gökdelenler değil, ağaçlar vardı. Geldiğiniz yeri unutmayın, uzak kalsanız bile sık sık doğayı ziyaret edin.

İnsanoğlunun geldiği yerde gökdelenler değil, ağaçlar vardı. Geldiğiniz yeri unutmayın, uzak kalsanız bile sık sık ziyaret edin.

Düzenli olun: Dağınık alanlar, sizi yavaşlatır, bunaltır ve dibe çeker. Organize edin, toparlayın ve hayatınız için alan açın.

Tutkularınızı keşfedin: Tutkularınız hayatın sıradan düzeninde sizi ayakta tutar ve size heyecan verir. Neye tutku duyduğunuzu arayın, onu bulun ve peşinden gidin.

Doktor randevularınızı kaçırmayın: Sağlık problemleri ve olasılıklar içten içe huzursuz hissetmenize neden olur. Sorunu tespit edin ve çözüm yolu arayın ve doktor randevularınızı ertelemeleyin.

Daha fazla uyuyun: Uykuya ihtiyacınız olan günlerde iş yerinizden izin isteyin. Uyku giderilmesi gereken bir ihtiyaçtır.

Bakıcı tutun: Çocuklarınızla zaman geçirmeyi çok seviyor olabilirsiniz. Ancak anne baba olsanız da siz de insansınız ve sizin de kişisel zamana ihtiyacınız var.

Bir sonraki güne önceden hazırlanın: Sabahları bir yerlere yetişmek için ne kadar çok stres olduğunuzu hatırlayın ve bu stresi hayatınızdan çıkardığınızda ne kadar mutlu olacağınızı hayal edin. Ertesi sabaha önceki geceden hazırlanarak sabah telaşlarına veda edin.

Arabanızı yıkayın: Her gün içine bindiğiniz ve içinde zaman geçirdiğiniz arabanızı bir hafta sonu yıkayın.

Ev temizliği için yardım isteyin: Her şeyi tek başınıza halletmek zorunda değilsiniz. Tıpkı diğer problemlerde yapmanız gerektiği gibi ev temizliği için de yardım isteyin.

Bir terapiste ya da yaşam koçuna gidin: Yardım demişken, hayatınızın gidişatı üzerine yardım alacağınız profesyonel birileri olduğunu unutmayın.

Yardım demişken, hayatınızın gidişatı üzerine yardım alacağınız birileri olduğunu unutmayın.

Kendinize fazla yüklenmeyin: Kimse mükemmel değil, siz de öyle. Sürekli kendinize yüksek çıtalar belirleyip oraya ulaşmaya çalışmayın. Siz olduğunuz gibi harikasınız.

O ayakkabıları alın! Mağazada gördüğünüz ayakkabılara aşık mı oldunuz? Satın alın! Dünyaya yalnızca bir kez geliyorsunuz.

Manikür pedikür yaptırın: Kişisel bakım iyi hissetmenin en pratik yollarından biri. Bir öğleden sonranızı manikür pediküre ayırın.

Şekerleme yapın: İster “power nap” diyin, ister “şekerleme”… Gün içinde 15-20 dakika kestirin ve gücünüzü tazeleyin.

Kusurlarınızla barışın: Sizi siz yapan en küçük ayrıntıları bile sevin, buna kusurlarınız ve farklılıklarınız da dahil!

Yardım edin: Karşılık beklemeden bir şeyler yapmak ruhu en çok besleyen şeylerden biri. Üstelik büyük şeyler yapmanıza da gerek yok. Örneğin bugün, yolda gördüğünüz bir sokak hayvanını besleyin.

Doğal yağlardan ve aromaterapiden faydalanın: Doğal yağlar, stresle ve anksiyeteyle mücadele etmede mucizevi süper güçlere sahip.

İlham verici radyo programları dinleyin: “Radyo mu kalmış?” demeyin. Birçok farklı alanda, oldukça değişik dokulara sahip radyo programları sandığınızdan çok daha ilham verici olabiliyor ve farklı bakış açıları kazandırabiliyor.

Sarılın: Nedensiz yere mutlu hissetmek istiyorsanız daha çok sarılın, pozitif enerji hızlı yayılan bir şey…

Yoga öğrenin: Bedeninizi ve kaslarınızı esnetmek, hayatınızı ve düşünce şeklinizi de esnetmektir.

“Hayır” demeyi öğrenin: Birini memnun ve mutlu etmek güzel bir şey olsa da, istemediğiniz bir şeyi yapmak sizi mutsuz ediyor. Ve siz, herkesten ve her şeyden önemlisiniz.

Beklentilerinizi düşük tutun: Başkalarından, başaramayacaklarını bildiğiniz halde, bir şeyler beklemek, sizi hayal kırıklığına uğratır ve hayal kırıklığı, bu dünyada deneyimlenen en kötü hislerden biri.

Arkadaşlarınızdan destek isteyin: Arkadaşlarınız yalnızca mutlu hissettiğiniz günlerde yanınızda olmak için yok, onlar aynı zamanda, sizin yardıma ihtiyacınız olduğu anlarda yanınızda olmak için var. Onlardan destek istemekten çekinmeyin.

Daha fazla su için: Su içmek vücudunuzun ve organlarınızın işlevlerini yerine getirmesini kolaylaştırır. Günde en az iki litre su içmeyi alışkanlık haline getirin.

Alkolü azaltın: Zihninizin dengesiyle oynayan tüm kötü alışkanlıklardan uzaklaşın ve bu alışkanlıkların yerini size çok daha iyi gelen şeylerle doldurun. Örneğin daha az alkol, daha çok yürüyüş!

Hobi edinin: Ellerinizi, bedeninizi ya da zihninizi kullanabileceğiniz yaratıcı bir aktivite edinmek sizi içinde bulunduğunuz sıkıcı rutinden çıkarır ve yeni fikirler bulmanıza yardımcı olur.

Ellerinizi, bedeninizi ya da zihninizi kullanabileceğiniz yaratıcı bir aktivite edinmek sizi içinde bulunduğunuz sıkıcı rutinden çıkarır ve yeni fikirler bulmanıza yardımcı olur.

Evcil hayvan edinin: Hayatınızın düzensiz ve dağınık olduğunu düşünüyorsanız bir evcil hayvan edinin. Hayvan bakmak tüm hayatınızı ve zaman kontrolünüzü baştan yaratır ve kendinizi ona göre ayarlarsınız. Bu da ister istemez bir rutine girmenizi sağlar.

Günlük tutun: Düşüncelerinizi, fikirlerinizi, endişelerinizi ve hayallerinizi kağıt üzerinde görmek aksiyon almanızı hızlandırır.

Kötü hissettiğinizde planlarınızı iptal edin: Bir şeyi zorla yapmak, en zarar verici davranışlardan biri. Eğer canınız dışarı çıkmak istemiyorsa çıkmayın. Kim demiş Cuma günü evde kalınmaz diye?

Duygusal yüklerinizden kurtulun: Geçmişte kalbiniz mi kırıldı? Yalnızlıktan mı korkuyorsunuz, yoksa sevdiklerinizi kaybetmekten mi? Herkesin kendi dünyasında başa çıkamadığı ve atlatamadığı bazı duygusal yaralar var. Ancak onlarla yüzleşmek ve onları aşmak mümkün.

Kişisel gelişimi küçümsemeyin: Olabildiğiniz en iyi halinize ulaşmaya ve farkındalığa giden etkili yollardan biri olan kişisel gelişim, size ummadığınız kapılar açabilir.

Yeni insanlarla tanışın: Yeni insanlar, yeni bakış açıları, yeni hayatlar demek. Kendi döngünüzde sıkışıp kaldığınızı hissediyorsanız yeni insanlarla tanışarak sıkıştığınız alandan kolayca çıkabilirsiniz.

Bonus: Uplifers okuyun!

Yukarıda saydığımız 50 önerinin her biri birbirinden değerli, ancak kimi zaman bunları size hatırlatacak bir şeylere ya da bir itici güce ihtiyaç duyabiliyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda yalnızca tek bir tıkla, her zaman yanınızda olduğumuzu unutmayın!

İlginizi çekebilir: Kendine iyi davrandığında hayatın ne kadar kolaylaştığını görmeye hazır mısın?

Kaynaklar:
liveboldandbloom.com
tinybuddha.com

Uplifers :Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!

Yeniden doğmuş gibi sağlıklı ve ışıltılı bir cilt: Cildinizi neme doyuracak öneriler

İçten bir gülümseme, bakımlı saçlar, bembeyaz dişler… Güzel, enerjik, sağlıklı ve genç görünmek söz konusu olduğunda akla ilk bu saydıklarımız geliyor olsa da; nasıl hissettiğimiz ve nasıl göründüğümüz konusunda oldukça etkili bir şey daha var: Cildimiz. Cildimiz, iyi görünmemiz üzerinde büyük bir etkiye sahip olmakla beraber, vücudumuzun dış etkenlere en çok maruz kalan bölümü olduğu için özenli en özenli bakımı da hak ediyor.

Doğru cilt bakımı cildimizde stres, beslenme ve yaşlanmanın etkilerini azaltmada büyük rol oynarken, cilt problemlerinin henüz oluşmadan önlenmesine de yardımcı olur. Tıpkı üzerinde yaşadığımız dünya gibi, bedenimizin de büyük bir kısmı sudan oluştuğu için, cilt bakımında üzerinde hassasiyetle durulması gereken en önemli konu ise cildimizi nemlendirmek.

Cilt bakımında nemlendirmenin yeri: Cildimiz neden neme ihtiyaç duyar?

Cildimiz, tıpkı vücudumuzdaki diğer organlar gibi hücrelerden oluşuyor. Hücrelerimizin ana maddesi olan su, vücudumuzda yeterli olmadığında; hücrelerimiz de, organlarımız da düzgün çalışamıyor.

Cildimiz, ihtiyacı olan suyu alamadığında, yani doğru nemlendirilmediğinde kuruyor, gerginleşiyor, pul pul görünüyor, kaşınıyor ve hatta sivilce, akne gibi cilt problemlerine ortam hazırlanıyor. Cilde canlılık, dolgunluk ve esneklik veren nemle birlikte kırışıklık ve lekeler gibi yaşlanma belirtileri de daha az görünür oluyor. Yani aslında cilt ne kadar doğru nemlendirilirse, o kadar genç ve sağlıklı görünüyor.

Cildinizi neme doyuracak öneriler

Düzensiz bir yaşam, kötü alışkanlıklar, dengesiz ve düzensiz beslenme, stres, kalitesiz ve yetersiz uyku gibi pek çok etken bedenimizin yanı sıra cildimizin de sağlığını olumsuz etkiliyor. Sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz, kaliteli ve yeterli uyku, kişisel bakım gibi iyi yaşam alışkanlıklarını günlük rutinimize dahil etmek ise cildimizin sağlığını ve gençliğini korumamıza yardımcı oluyor.

Cilde dost: İyi yaşam alışkanlıkları

Sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmek için edinmeniz gereken iyi yaşam alışkanlıkları, tıpkı bedenimiz, ruhumuz ve zihnimiz gibi cildimiz üzerinde de olumlu etkilere sahip. Günlük rutininize ekleyeceğiniz iyi yaşam alışkanlıkları ile cildinizin sağlıklı ve genç görünümünü desteklemeniz mümkün:

 • Yeterli ve kaliteli uyuyun: Organlarımız ve zihnimiz gibi cildimiz de uyku sırasında dinlenip yenilendiğinden, her gün ortalama 6-8 saat uyumayı ihmal etmeyin.
 • Düzenli egzersiz yapın: Spor yapmak, bedenimizi güçlendirdiği gibi modumuz üzerinde de pozitif etkilere sahip. Canlı, enerjik, stresten uzak ve aktif bir yaşam tarzı cildimizde de gözle görülür değişimler yaratabilir. Sporun terle birlikte atılan toksinlerle cildinizi arındırması da cabası.
 • Stresten uzak durun: Zihnimizi ve ruhumuzu modern yaşamın negatif etkilerinden korumak için olmazsa olmaz olan meditasyon stresten uzaklaşmamıza yardımcı olarak stresin cildimiz üzerindeki olumsuz etkilerini azaltıyor.
 • Sağlıklı ve dengeli beslenin: Daha sağlıklı, canlı ve genç bir cilt için beslenmenize antioksidanlar, C vitamini, A vitamini, Omega 3, selenyum, çinko ve bakır bakımından zengin besinleri eklemenizde; şekerli ve asitli yiyecek ve içeceklerden uzak durmanızda fayda var. Salatalık, kabak, marul, ıspanak, domates, karpuz, portakal ve üzüm gibi meyve ve sebzeleri sık sık tüketmeyi ihmal etmeyin.
 • Su tüketimini artırın: Vücudumuzun büyük bir kısmı sudan oluşuyor; cildimizdeki su oranı ise yaklaşık olarak %64. Cildimizi hem içeriden hem de dışarıdan besleyen su, hücrelerin doğru çalışmasında ve yenilenmesinde, ödem ve toksin atımında da rol alarak daha genç ve sağlıklı görünmemizi sağlıyor.

Cildinize nem desteği: Bakım önerileri

Cildimizin nemi hapseden doğal bir bariyeri vardır. Ancak bu bariyer zamanla çeşitli iç ve dış etkenler nedeniyle hasar aldığında, cildimiz kurur ve hassaslaşır. Cildimizi nemlendirmek cildin elastikiyetini ve dolgunluğunu artırırken; kuruluk, kırışıklık, akne ve sivilce gibi cilt problemlerinin oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Cildinizi nemlendirmek için:

 • Cildinizi, cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile düzenli olarak nemlendirin.
 • Cildinizi temizlerken aynı zamanda nemlendiren ürünler kullanmaya özen gösterin.
 • Cildimizdeki gözenekler duş esnasında açıldığı için, cildinize duştan sonra nemlendirici uygulayarak nem emilimini destekleyin.
 • Cildinizin ihtiyaçları gece ve gündüz değişebileceği için, ihtiyaca yönelik ürünleri tercih edin.
 • Cilt bakımınızda göz çevresini ihmal etmeyin.
 • Problemli bir cildiniz varsa, kullanacağınız ürünleri seçmeden önce bir dermatoloğa danışın.
 • Cilt bakım rutininize bağlı kalın.
 • Cilt bakım ürünlerinizde, cildin nemini korumaya yardımcı, hiyalüronik asit ve botanik trehaloz gibi içeriklere sahip ürünlere yönelin.

Cildinizi neme doyuracak içerikler: Hiyalüronik asit ve botanik trehaloz

Son yıllarda dermatologlar tarafından genç, ışıltılı ve dolgun görünen bir cilt için en çok önerilen içeriklerden biri hiyalüronik asit. Ağırlığının 1000 katına kadar nem tutabilen hiyalüronik asit, nemi cildimize çekerken, cildin nem bariyerinin güçlenmesine ve nemin ciltte hapsedilmesine yardımcı oluyor.

Doğanın en zor koşullarına bile dayanabilen, hatta 50 yıl boyunca susuz yaşayabilen diriliş bitkisini duymuş muydunuz? Peki diriliş bitkisinin çöl ortamında bile bu kadar süre suya ihtiyaç duymadan yaşamasını sağlayan trehalozdan haberdar mısınız? Diriliş bitkisinin mucizevi şekilde hayatta kalmasına ve canlanmasına yardımcı olan botanik trehaloz da günümüzde cilt nemlendiricilerde yer verilmeye başlanan en önemli içeriklerden biri. Güzel haber: Trehaloz aynı zamanda hiyalüronik asitle de uyumlu çalışarak cilde en yüksek oranda nemlendirmeyi sağlıyor ve ciltteki nemi koruyor.

Cildiniz için yeniden doğuş zamanı: Neutrogena Hydro Boost serisi yenilendi

Ultra hafif formüllü Neutrogena Hydro Boost, Neutrogena uzmanlığını doğadan ilham alan içerikler ve son teknoloji ile bir araya getirdiği yenilenen formülüyle daha sağlıklı görünen bir cilt için tekrar kullanıcıyla buluşuyor. Hydro Boost Serisi, içeriğindeki hiyalüronik asit ve doğada bazı bitki ve canlılarda stres koruyucu ve dayanıklılık artırıcı olarak bulunan trehaloz maddesi ile canlı ve sağlıkla ışıldayan bir cilt görünümü için özel bir cilt bakımı deneyimi sunuyor.

Cildinizi neme doyurmak için evde yaptığınız günlük cilt bakım rutininizi lüks bir deneyime dönüştüren Hydro Boost Serisi, cildi mevsim değişikliklerine hazırlayan ve soğuyan havaların neden olabileceği kuruluktan kurtulmanızı sağlayan yeni formülüyle de, tam bir bakım rutini için ihtiyacınız olan her şeye sahip.

 • Kremsi dokusu ile tüm gün sıkı ve ışıltılı bir cilt için eşit şekilde nemlendiren Neutrogena Hydro Boost Gel Cream’in içeriğinde yer alan Hiyalüronik asit cildin nemini artırırken, botanik trehaloz cilde nemi hapsetmeye yardımcı oluyor. Cildiniz nemlenmekle kalmıyor, nem kaybına karşı güçleniyor ve yeniden doğmuş gibi sağlıkla ışıldar.
 • Normal ve karma ciltler için hazırlanan Neutrogena Hydro Boost Water Gel Nemlendirici, ferah dokusu ile tüm gün sıkı ve ışıltılı bir cilt sunuyor. Kullananların yüzde 90’ına cildini yumuşak ve pürüzsüz hissettirmesi de cabası.
 • Daha pürüzsüz ve daha canlı görünmenize yardımcı olan güçlü formül ve hafif yapısıyla yorgun cildinizi anında canlandırmak ve cildi yoğun bir şekilde nemlendirmek için hazırlanan Hydro Boost Canlandırıcı Serum Kapsül içeriğindeki hiyalüronik asit, botanik trehaloz, antioksidan ve canlandırıcı E vitamini içeren mikro tanecikler her basışınızda seruma yayılıyor ve yoğun bir şekilde etkisini gösteriyor.
 • Neutrogena Hydro Boost Yorgunluk Karşıtı Göz Kremi, günün yorgunluğunu cildinizden ve göz çevrenizden uzaklaştırarak, yeni güne canlı bir görünümle başlamanız için 3’lü etki gösteriyor.
 • Neutrogena Hydro Boost Gece Kremi ise cildinizi ince, pürüzsüz, yumuşacık bir tül gibi sararak yorgunluk izlerini pürüzsüzleştiriyor; cildinizdeki yorgunluk döngüsünü tersine çevirmeye yardımcı olur.

Diriliş bitkisinin yaşam sırrı Threloz ve Hiyalüronik asit ile yenilenen formül, geliştirilmiş ultra hafif doku. Hydro Boost ile yeniden doğmuş gibi sağlıklı görünen ve daha ışıltılı bir cilt. Neutrogena Hydro Boost serisi ile tanışmak için tıklayın.

 

Bu içerik Neutrogena Hydro Boost Serisi katkılarıyla hazırlanmıştır.