Niyetinde net ve kararlı ol, endişelerinle onun saflığını bozma

Bir niyetimiz veya bir arzumuz beklenmedik bir şekilde gerçekleştiğinde bunu bir mucize olarak adlandırırız. Oysa her mucizenin arkasında uzun bir hazırlık dönemi vardır. Tıpkı ekilen bir tohumun aylar sonra beklenmedik bir anda filiz vermesi gibi, niyetlerimizin gerçekleşmesi için de bir olgunlaşma süreci vardır.

Net ve kararlı olmak isteklerine her ne pahasına olsun tutunup, bırakmamak değil asla.

Arzu ve isteklerin, sana öz varlığından gelen sinyaller gibidir. Sonsuz ve sınırsız saf potansiyelinden gelen bu sinyallere kulak vermeye başladığında, niyetin de belirmeye başlar.

Arzulara olumsuzluk yüklendiğinde, niyetler sıkıntıya uğrar. İstekleri için suçluluk hissetmek veya hakketmediğini düşünmek niyetin saf enerjisini bozuntuya uğratır.

Niyetlerinde net ve kararlı ol. Onu zihnin kuruntuları, geçmişin acı tecrübeleri ve travmaları ile bulandırma. Geçmiş yaşam anıların yok olmasa da, sen onlara olan tutsaklığından kurtulursun böylelikle. İşte o zaman dönüşüm ve özgürlük başlar. Niyetlerinde net olduğunda iraden kısıtlanmaz ve eylemlerin kendi içinde tam ve bütün olur.

Bir niyetimiz veya bir arzumuz beklenmedik bir şekilde gerçekleştiğinde bunu bir mucize olarak adlandırırız.

Benliğimizi kaplayan şüphelerin ve korkuların koyduğu engelleri aşmak işte bu sonsuz ve sınırsız iradenin gücüyle olabilir. Bu noktada anahtar emin olmak ve hiçbir şüphe duymamakta saklı.

Net ve kararlı olmak isteklerine her ne pahasına olsun tutunup, bırakmamak değil asla. Çünkü bu bazen egonun bir performansı da olabilir. Öz varlığına bağlı olan niyet hattı temiz olduğunda niyetlerin kendi özünden gerçekleşir. Verdiğin hükümler net, kararlı ve adil olur. Geçmişin pişmanlıkları ve geleceğin korkularıyla değil, anın berraklığıyla akmaya başlarsın.

Niyetlerinde kararlı olmak sonuç odaklı olmakla karıştırılmamalıdır. Egosal akıl bir hedef koyar ve bunu elde ettiğinde kendini başarılı ilan eder. Oysa amaç hedefe giden yolda büyümek, gelişmek ve sonuçtan bağımsız olarak yaptığın işten memnuniyet duymandır. Egonun bitip tükenmeyen arayışı, zamanla derin bir tatminsizlik hissine neden olur. Nitekim elde edilen sonuç bir şeyi iyi yapmanın verdiği tatmin hissi yerine, bir sonraki amaca kadar süren geçici bir rahatlamadır.

Mucizelere giden yolda asla korkuya ve şüpheye yer yoktur. Karşılaştığın her şey aslında senin bir parçan, farkında ol ya da olma. Bu gizemli sistemde en güzel şeyler korkularının ardına yerleştirilmiş. Sen yeter ki kır zincirlerini.

 

İlginizi çekebilir: Kalbinin derinlerinden istediklerini düşün ve niyetin gücünü keşfet

Yasemin Öner
Bu hayatta en çok inandığım şey yaşamın iyi ve kötü, aydınlık ve karanlık, hüzün ve mutluluk gibi karşıtların sonsuz dansından doğan ruhsal bir denge ... Devam