Kalplerde bahar temizliği

Soğuk mu soğuk bir kışın ardından nihayet zor da olsa baharı getirdik. Güzel havaların sayesinde hepimizin enerjisi üst seviyelere çıkmaya başladı, kendimizi daha zinde, daha mutlu hisseder olduk. İş çıkışı yürüyüş yapmak, kafelerin dışındaki masalarda oturmak, arkadaşlarımızla Maçka Parkı’na gidip çimlere yayılmak gibi bir sürü aktiviteyi zevkle planlıyoruz bu aralar.

Şehirde baharın tadını en güzel çıkarabileceğimiz yerler parklar.

İşte bu güzel havalarda, içimizde hissettiğimiz bu yüksek enerji ile kalplerimizde temizlik yapmanın tam zamanı!  

Bize kendimizi çok daha iyi hissettirecek “bahar temizliği” listemize bir bakalım
  • Hani aylar önce seni üzmüş, ağlatmış ya da hayal kırıklığına uğratmış adam var ya, haydi at kafandan artık onu. Serbest bırak beyninde, bırak tüm kötü enerjisi aksın gitsin. Ruhun temizlensin!
  • Birkaç kez görüştüğün sürüncemede kalan o başlayamamış ilişki var ya, onu da at artık. Olsa çoktan olurdu. Gerçek hisler beklemez, sabredemez. Daha fazla düşünme.
  • Güzel mi güzel renkli bir gömlek almanın da bu aralar tam zamanı! Altına güzel bir yüksek bel jean giy, topuklu stilettoların ve uçuşan saçlarınla kız arkadaşlarınla güzel bir cuma akşamı geçir. Sex and City’nin yarattığı hissin sadece New York’ta olmasına gerek yok.
  • Peki bu güzel havalar adına kendini ödüllendirmeye ne dersin? O kaç zamandır almayı planladığın ayakkabıyı al, gitmeyi düşündüğün konsere git, seyahat etmeyi planladığın o yeni şehre yolculuk et durma hadi biletini al!
  • Artık kimseyle küs kalma. Hani o tartışma sonrası konuşmadığın arkadaşın var ya, bir mesaj at ya da ara. Yok et aranızdaki kötü enerjiyi, tertemiz yeniden başlasın her şey.
  • Renkli bir mat al, tak kulaklığını ve at kendini gördüğün ilk çimlere. Hafif bir müzik eşlik etsin sana, esne ve meditasyon yap. Yok çok mu sıkıcı geldi, youtube’da onlarca farklı pilates videosu var. Aç bir tanesini, esnet ve mutlu et bedenini. İnan bedenindeki huzur tüm ruhuna da yansıyacak.

  • Yolda gördüğün o minik kedi yavrusu kaç zamandır aklında dimi? Hadi al o miniği eve götür artık. Sana dostluk etsin, seninle uyusun, seninle oynasın. O minik kedinin her sabah patileriyle seni uyandırmasını istemez misin?
  • Yeni bir kahveci keşfet. Al kitabını, tek başına o kahveciye git. Yeni kitabınla birlikte içtiğin flat white o günün keyifli ve huzurlu geçmesini sağlasın.
Yeni bir kahveci keşfet.
  • Şükret. Sahip olduğun ya da olmadığın her şey için en içtenlikle şükret. Kendin olduğun için, ailen için, sahip olduğun her küçük şey için şükret. Bu seni en mutlu edecek şeylerden biri olacak.

İlginizi çekebilecek yazı: Baharı daha esnek bir beden ve zihinle karşılamak için: Bahar yogası 

Merve Kesat
2010 yılında Koç Üniversitesi İşletme bölümden mezun oldu. Yaklaşık 6 senedir aktif bir şekilde iş hayatında. Çocukluğundan beri kitap tutkusuyla yaşıyor, kitap biriktiyor; en ... Devam