Kadınlar ilk buluşmada ne giymeli?

Biz kadınların dolapları ne kadar fazla kıyafetle dolu olursa olsun biriyle ilk buluşma öncesinde ne giyeceğimizi bulmak için ne yazık ki saatler harcarız. Yanımıza en yakın kız arkadaşımızı alır, odamızı alt üst eder onlarca alternatifi dener ve çoğu zaman hiçbiri içimize sinmediği için çareyi yeni giysiler almakta buluruz.

Madem bu konuya bu kadar kafa yoruyoruz bu güzel bahar aylarında yeni ilk buluşmalarımız için giyebileceğimiz alternatif kombin listesine birlikte göz atalım.

Blue jean, siyah ceket, beyaz t-shirt ve stiletto 
Blue jean ve blazer ile maskülen ve çekici bir hava yakalamak mümkün.

Her birimizin dolabında olan “must have” (olmazsa olmaz) giysilerden oluşan bu kombin gidilecek bir akşam yemeği ya da iş çıkışı bir şeyler içmek için oldukça ideal. Blue jean ve stilettonun oluşturacağı kadınsı görünümün yanında, siyah ceket ve beyaz t-shirt ile hafif maskülen bir hava yakalayabiliriz. Karşımızdaki kişi için de şıkır şıkır buluşma için hazırlanmış bir kadın değil de, tarz sahibi kendine güvenen bir kadın imajı ilk buluşma için çok daha etkili olacaktır. Takılacak güzel bir kolye, omzunuza alacağınız şık siyah bir çanta ve french ojeli manikür de bu kombinin olmazsa olmaz tamamlayıcılarından.

Salaş elbise, babet ve çapraz mini çanta 
Salaş elbiseler ve düz ayakkabılar ilk buluşma için şık ve rahat bir tercih.

Omzu açık, mümkünse pastel renklerde seçilen uçuş uçuş bir elbise hafta sonu yapılacak brunch ya da sahilde yürüme planı için oldukça ideal. Elbisenin altına giyilecek, her sezonun modası şık bir babet bu kombinin en önemli parçası olacaktır. İnce bir halhal, açık ve dağınık saçlarınıza takacağınız güzel bir şaç aksesuarı ile de seçiminizi çok daha iddialı bir hale getirebilirsiniz. Çapraz takacağınız çantanın da sezon trendi olan yaz meyveleri şeklinde olması tarzımıza ayrı bir hava katacaktır.

Siyah elbise, stiletto ve el çantası
Siyah klasik bir elbise her zaman kurtarıcı bir parça.

Risk almak istemiyorsanız ve oldukça şık bir restorana davetliyseniz, ilk buluşmada giyilecek en asil ve en garanti tercihlerden biri diz üstü dar kesim siyah elbise olacaktır. Eğer biraz daha çekici görünmek istiyorsanız, sezonun trend parçası olan örümcek desenli çoraplarla çok daha iddialı bir ilk buluşma tercihi yaratabilirsiniz. Giyeceğiniz bilekten bağlı kadife topuklu ayakkabı, yanınıza alacağınız ultra mini bir clutch ve bordo ojelerinizle bu kombini tam anlamıyla mükemmel hale getirebilirsiniz.

Boyfriend jean, kısa siyah t-shirt, sneaker ve sırt çantası
Rahat bir ilk buluşma kombini için boyfriend jean güzel bir seçenek.

İlk buluşmada Karaköy’de 3. nesil bir kahveciye gidiyorsunuz ve karşınızdaki kişi biraz daha sportif biri mi? O zaman bu kombin sizin için çok ideal ve rahat bir tercih olacak. Sezon trendi yüksek bel antrasit bir jean, göbeğinizi biraz açık bırakacak siyah bir t-shirt, yüksek tabanlı sneaker ve mini sırt çantanızla harika görünebilirsiniz. Tercihen fönlü toplu saç ve takacağınız mini aksesuarlar bu kombini kusursuz hale getirecektir.

İlginizi çekebilir: Yeni sezonda dolabınızda mutlaka yer vermeniz gereken trendler 

Merve Kesat
2010 yılında Koç Üniversitesi İşletme bölümden mezun oldu. Yaklaşık 6 senedir aktif bir şekilde iş hayatında. Çocukluğundan beri kitap tutkusuyla yaşıyor, kitap biriktiyor; en ... Devam