Günlük burç yorumları: 9 Ocak

Koç Burcu

Hafta sonu planlarından ziyade kariyerinize odaklanmış durumdasınız. Gün bitmeden elinizdeki projeleri bitirmek ve daha organize çalışmak için kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz.

Uplifers önerisi:  İş yaşamında en çok karşılaşılan yönetim, operasyon, ve organizasyon problemlerini; ve yapılan stratejik hataların ne gibi sonuçlar doğurabileceğini, bu hatalardan ne gibi dersler çıkarılması gerektiğini doğru analiz etmek gerekir. ¨Girişimlerinizde başarılı olmak için 15 yöntem¨

Boğa Burcu

Bugün yer değiştiren Venüs hayatınızda çok iyi hissedeceğiniz değişiliklere neden olacak. Başarı merdivenlerinin zirvesine ulaşacağınız bu ayda herkesin gözü üzerinizde olacak.

Uplifers önerisi: Başarıya ulaşabilmek için, hayatınızın her alanında dengeyi yakalamaya özen gösterin. Programlı ve planlı olduğunuz sürece, kendiniz için de zaman ayırın. “Başarılı insanların farklı yaptığı 12 şey“

İkizler Burcu

Satürn’ün ilişki bölgenize giriş yapmasıyla aşk hayatınızda yepyeni değişikliklere hazır olun. Eğer bekarsanız, aradığınız kişiyle yakın zamanda karşılaşabilirsiniz. Eğer devam eden bir ilişkiniz varsa küçük süprizler sizi bekliyor.

Uplifers önerisi: Birazcık yavaşlayıp sezgilerinize kulak verirseniz, size doğruyu olduğu gibi gözlerinizin önüne serecek, tehlikeli bir durumla karşı karşıya kaldığınızda sizi uyaracak ya da insanları anlamak ve iletişim kurmak konusunda size yeni yollar gösterecektir. ¨Özel hayatımızda sezgilerin yeri¨

Yengeç Burcu

Haftanın son gününe girdiğimiz bugün sizin için biraz yoğun geçecek. Hafta sonuna sessiz sakin bir başlangıç yapmayacak olabilirsiniz ama işlerinizi toparlamak adına epey bir yol katedecek ve yeni haftaya yenilenmiş bir şekilde başlayacaksınız.

Uplifers önerisi:  Tavrınızın altınızda çalışan personel üzerinde baskı kurmadığından emin olmak için, ¨iş yerinde stresle nasıl başa çıkılacağına” bir göz atın ve muhtemel hatalardan kaçının.

Aslan Burcu

Malum yepyeni bir yıla henüz başladık ve yıllık bütçe planlamaları da belki bitti belki de hala devam ediyor. Bu yüzden odağınızda borç, miras, vergi gibi parayla alakalı konular olacak. Kendinizi çok fazla para mevzularına kaptırmazsanız aynı zamanda yaratıcı bir dönemde olmanın keyfini çıkarabilirisiniz.

Uplifers önerisi: Başarılı, mutlu ve özgür bir yaşam sürebilmek için, finansal özgürlüğünüzü kazanmanız ve paranızı doğru bir şekilde değerlendirmeniz şart. ¨Para kazanma ve kullanma sanatı: Gelirinizi en etkili biçimde değerlendirmenin yolları¨

Başak Burcu

İşlerinizi toparlayıp, yapılacaklar listenizdeki yükü azaltacak güzel ve enerjik bir dönemdesiniz. Bir Başak olarak düzenli ve organize olmanız bu dönemde de epey işinize yarayacak. Ama mükemmeliyetçiliğe kendinizi fazla kaptırıp, üzerinize fazla gelmediğinizden emin olun.

Uplifers önerisi:  Kariyer analisti Dan Pink, dünyada denenmekte olan farklı çalışma düzenleri ve motivasyon kaynakları hakkında bilgilendiriyor. Motivasyon kaynağı olarak; ¨ödül mü özgür irade mi? ¨ soruna yanıt veriyor. Kendi motivasyon kaynağınızı bulmak için inceleyebilirsiniz.

Terazi Burcu

Haftanın son günü ve şimdiden içiniz içinize sığmıyor. Arkadaşlarınızı evinizde ağırlayarak ya da onlarla dışarıda farklı aktiviteler yaparak çok güzel vakit geçireceksiniz. Hafta sonu, yeni hafta için bol bol enerji depolamaya bakın.

Uplifers önerisi: Sevdiklerinizle bir araya gelmek için, evinizde küçük bir parti düzenleyin. Lezzetli kokteyl tarifleri için; “Evde hazırlayabileceğiniz düşük kalorili kokteyller“

Akrep Burcu

Yer değiştiren Mars astroloji haritasında ilişki evinizi ziyaret ediyor. Özellikle pazartesi günü ayaklarınızı yerden kesecek gelişmeler olabilir. En azından Mars’ın gücünü tam anlamıyla hayatınızda hissedeceksiniz.

Uplifers önerisi: Eğer ilişkinizde ufak tefek pürüzler varsa, üzerinde çalışmak için en doğru zaman. Çünkü tam olarak, çabalarınızın meyvelerini toplayacağınız bir dönemdesiniz. Biraz çabayla ilişkinizde ‘cicim aylarındaki’ romantizmi tekrar yakalayabilirsiniz. İlişkinizdeki aşkı yeniden canlandırmak için 4 adım”

Yay Burcu

Satürn’ ün Yay burcu üzerine gelmesiye, bu ay özellikle hayatınızdaki son üç senelik çabalarınızın karşılığını alacağınız bir döneme giriyorsunuz. Hayatınızda önemli değişiklikler olabilir ve karar vermeniz gereken dönüm noktalarına girebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Hayatımız iniş ve çıkışlarla doludur. Önemli olan bu anları doğru değerlendirmek ve ani kararlar vermeden doğru adımlar atabilmektir. Sağlıklı seçimler yapıp, doğru kararlar alabilmek için; “Seçimler, davranışlar ve kararlar: Kendi yaşamının mimarı olmak”

Oğlak Burcu

Hayal gücü ve sezgilerinize daha sık başvurduğunuz bir dönemdesiniz. Kendinizi ve sezgilerinizi dinleme isteği sizi biraz sosyal hayattan uzaklaştırabilir.

Uplifers önerisi: Sosyal aktiviteler yaşam kalitenizi yükseltir. ¨Yaşam kalitenizi farklı yönleriyle arttırmak için öneriler¨

Kova Burcu

Son dönemlerde kariyerinizle alakalı çıkmazlara girip bir kaç sorun yaşamış olabilirsiniz ama pazartesi gününden itibaren yepyeni bir döneme gireceksiniz. Şimdiden kariyer planlarınıza odaklanıp kendinizi sosyal hayattan soyutlamayın. Unutmayın hayatta dengeyi yakalamak size daha çok mutluluk getirecektir.

Uplifers önerisi: İş arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi geliştirmek çok önemlidir. Kariyerinizi geliştirmenin en önemli öğelerinden biri, çevrenizi genişletmektir. ¨Hayatınızı olumlu yönde geliştirecek 100 öneri¨

Balık Burcu

Yeni bir yılın başlamasıyla birlikte yaşam enerjiniz yükseliyor. Size kendinizi iyi hissettirecek yepyeni aktivitelere başlayabilirsiniz. Kendinizi daha canlı hissetmenizle birlikte hayatınızda özellikle sağlıklı yaşam, iyi beslenme ve diyet konuları önem kazanıyor.

Uplifers önerisi: Söz konusu yemek yemek olduğunda, her ne kadar farkında olmasak da, bırakılması güç alışkanlıklara sahip olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu alışkanlıklardan bazıları vücudunuz için faydalıyken (her sabah kahvaltı etmeden evden çıkmamak gibi), bazıları da kötü alışkanlıklar olabilir (tabağınızı silip süpürmek gibi). Beslenme alışkanlıklarının çoğu çocukluk yaşlarında edinilmiş olsa da, yetişkinlik döneminde bu alışkanlıkları değiştirebilmek mümkün. “Sağlıklı kilo vermek için doğru ve dengeli beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmenin yolları”

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!