Günlük burç yorumları: 7 Ocak

Koç Burcu

Bir işte lider olmayı ve insanları kontrol etmeyi seviyor olabilirsiniz. Fakat, bazı durumlarda ekiple beraber çalışmak daha başarılı olmanıza yardımcı olur. İnatçılığınızı bir kenara bırakın ve takım arkadaşlarınızla iş birliği yapın.

Uplifers önerisi: Ekip başarısı süreklilik arz eder ve en güçlü projelerin ortaya çıkmasını, en iyi çalışmaların yapılmasını ve sonuca ulaşmayı sağlar. En güçlü varlık, en yetkin çalışan bile, tek başına ekipten daha güçlü olamaz. ¨İş yaşamında ekip çalışmasının önemi¨

Boğa Burcu

İş yerinizde normalden daha fazla sorumluluk üstlenmiş olabilirsiniz. Fakat, düzenli çalıştığınız ve ilerleme kaydettiğinizi gördüğünüz anda içiniz daha rahatlayacak.Yoğun çalışmanız özel hayatınıza olumlu bir şekilde yansıyacak.

Uplifers önerisi: Sorumluluk almak zordur ve cesaret ister. Ancak sorumluluk almak, olgunlaşmamız ve bireyselleşip özgürleşmemiz için etkili bir araçtır. ¨Hayatımızı yönetmek için sorumluluk almak¨

İkizler Burcu

Bu aralar spor yapmayı ve sağlıklı beslenmeyi ihmal ediyorsunuz. Motivasyonunuzu ve dayanıklılığınızı kaybetmeden egzersiz yapmaya ve iyi beslenmeye geri dönün. Bunun yanı sıra tatile gitmek için kendinize vakit ayırın. Bu tatil ruhsal ve psikolojik olarak size iyi gelebilir.

Uplifers önerisi: Sağlıklı olabilmek için, iyi beslenmeye ve düzenli olarak spor yapmaya özen gösterin. Daha sağlıklı bir yaşam sürebilmek için, “Live up” kategorimizdeki önerilerimize bir göz atın.

Yengeç Burcu

Bütçenizi kontrol etmeyi başarabilirseniz geleceğinizle alakalı sizi heyecanlandıracak ve motive edecek kararlar vereceksiniz. Bu kararı verirken duygularınızı işin içine katmadan tamamen mantığınızla hareket etmeye çalışın.

Uplifers önerisi:  Bazı psikologlara göre bilişsel önyargılarımız, özellikle tehlikeli durumlarda, edindiğimiz bilgileri daha etkin şekilde işlememize yardımcı oluyor. Ancak bu durum, hata yapmamıza engel olamıyor. ¨Mantığımıza engel olan bilişsel yanılgılar¨

Aslan Burcu

Bugün özel hayatınızla ilgili yaratıcı fikirler üretiyorsunuz. Fikirlerinizi yakınlarınızla paylaşıyor ve onlardan da onay alıyorsunuz. Fakat, fikirlerinizi partnerinize anlatırken daha sakin olup, kelimelerinizi dikkatlice seçmenizde fayda var.

Uplifers önerisi: İş hayatında başarıya ulaşmış olan kişilerin sırlarından biri, ne söyledikleri kadar nasıl söylediklerine de önem vermeleridir. Çünkü aslında iletişim, konuşmadığınız ve hatta farkında olmadığınız zamanlarda da devam eder. ¨Vücut dilini doğru kullanmak için ipuçları¨

Başak Burcu

Yeni yılda kendinize yeni bir günlük rutin belirleyebilirsiniz. Güne daha erken başlamak kendinizi daha mutlu ve enerjik hissettirecektir. Aynı zamanda da iş hayatında daha kolay odaklanmanıza yardımcı olacaktır. Güne yürüyüş yaparak başlamayı deneyebilirsiniz.

Uplifers önerisi:  Ortalama bir kişi hayatında 25,000 sabah güne başlıyor ve gün içinde ne yapacağına karar veriyor. Çoğu zaman sabahlarımızın öylece akıp gitmesine izin veriyoruz. Ama aslında birkaç etkili stratejiyle sabah saatlerinden daha fazla yararlanmak mümkün: ¨Sabah rutininizi geliştirmenin 8 yolu¨

Terazi Burcu

Ekip çalışmalarına katılmakta tereddüt ediyor olabilirsiniz. Fakat, grup halinde çalışmak devamlı bir bilgi akışının olması anlamına geliyor. Böylece fikirlerinizi geliştirebilir ve yaratıcı fikirlerinizi iş arkadaşlarınıza anlatarak onları etkileyebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Ekip başarısı süreklilik arz eder ve en güçlü projelerin ortaya çıkmasını, en iyi çalışmaların yapılmasını ve sonuca ulaşmayı sağlar. En güçlü varlık, en yetkin çalışan bile, tek başına ekipten daha güçlü olamaz. ¨İş yaşamında ekip çalışmasının önemi¨

Akrep Burcu

Hem iş hem de ev hayatınızda baskı hissediyor olabilirsiniz. Bu durum sizi strese sokuyor ve üzülmenize neden oluyor. Fakat, içinize atarak sorunları halledemezsiniz. İşe öncelikle, evde yaşadığınız sıkıntıları dile getirmekle başlayın.

Uplifers önerisi: Eğer ailenizde sorun yaşadığınız kişi anneniz ise; ¨annenizle daha sağlıklı bir ilişki kurmanın yollarına¨ göz atabilirsiniz.

Yay Burcu

Gezegenlerin yer değiştirmesiyle birden fazla tatil planı yapabilirsiniz. Bu tatillerden bazılar partnerinizle bazıları da arkadaşlarınızla olabilir. Tatile gitmek size kendinizi huzurlu ve mutlu hissettiriyor. Ayrıca, bugün yaratıcı bir fikir üretiyorsunuz ve iş arkadaşlarınız bu fikrinizden çok etkileniyor.

Uplifers önerisi: Dünyanın size sunduğu güzelliklerin tadını çıkarabilmek için, bol bol seyahat edin. Seyahat etmek ve farklı kültürleri keşfetmek, hayata olan bakışınızı değiştirir. Seyahat önerileri için ; ¨Explore Up¨ kategorimize göz atın.

Oğlak Burcu

Ailenizden veya yakın bir arkadaşınızdan bir miktar borç alabilirsiniz. Fakat, bu borcu almadan önce geri ödemek için plan yaptığınıza ve bu planı borç aldığınız kişiyle paylaştığınıza emin olun. Harcamalarınızı bir süre kontrol etmenizde fayda var.

Uplifers önerisi: Zor zamanlar için kenarda bulunduracağınız bir miktar para, sizi borç altına girme stresinden kurtaracak, hayatınızı istediğiniz şartlarda yaşayabilmenize yardımcı olacaktır. ¨Para biriktirmenize yardımcı olacak 21 ipucu¨

Kova Burcu

İlişkinizde bir süredir sıkıntılar ve tartışmalar yaşıyor olabilirsiniz. Bugün bu durumu düzeltmek için ekstra çaba sarf ediyorsunuz. Bu çabanız partneriniz tarafından fark ediliyor ve her şey yoluna giriyor. Hatta, partnerinizle daha önceden paylaşamadığınız fikirleri paylaşmak için cesaret buluyorsunuz.

Uplifers önerisi: Birazcık yavaşlayıp sezgilerinize kulak verirseniz, size doğruyu olduğu gibi gözlerinizin önüne serecek, tehlikeli bir durumla karşı karşıya kaldığınızda sizi uyaracak ya da insanları anlamak ve iletişim kurmak konusunda size yeni yollar gösterecektir. ¨Özel hayatımızda sezgilerin yeri¨ 

Balık Burcu

Günlük rutininizde bir değişiklik yapmak istiyorsunuz fakat ne olduğuna karar veremiyorsunuz. Kendinizi en iyi hissettirecek değişiklik beslenmenizde olan değişiklik olacaktır. Sağlıklı beslenmeye dikkat etmeye çalışın. Hayatınızdan zararlı yiyecekleri çıkarın.

Uplifers önerisi: Hayatınızı olumlu yönde geliştirebilmek için, önce sağlıklı olmaya bakın. Daha sağlıklı bir yaşam sürmek için “Live up” kategorimizdeki beslenme ve spor önerilerine göz atın.

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın :)

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!