Günlük burç yorumları: 28 Ocak

Koç Burcu

Merkür’ün hareketiyle birlikte daha önceden kaçırdığınız bir fırsat yeniden karşınıza çıkabilir. Ama bu sefer fırsatı değerlendirmek için gerekli olan beceriye sahip olacaksınız ve çevik bir şekilde gelen şansı değerlendireceksiniz.

Uplifers önerisi:  İlk anda hazırlıksız olduğumuz, belki işittiğimizde çok üzüldüğümüz veya ‘’son’’ olarak gördüğümüz tüm fırsatlar o an aklımıza gelen felaket senaryolarından çok daha farklı yönlere gidebilir. Bu noktada çok eski bir felsefeyi referans alabiliriz: Yoga. Karma felsefesi ve Yoga ile yaşamınızdaki olumsuzlukları fırsata çevirin”

Boğa Burcu

Merkür’ün yavaşlamasıyla birlikte profesyonel gidişatınızı tekrar gözden geçirmeniz gerekecek. Yönetimsel zorluklar ve karmaşık olaylar, işlerinizi yavaşlatıp sabrınızı sınayabilir.

Uplifers önerisi:   Girişimci veya yönetici olarak yapmanız gereken çok fazla şey olabilir. Hem çalışanlarınızla iletişim halinde kalmaya, hem de müşteriden gelen e-mail ve telefonlara cevap vermeye çalışırken odaklanmakta zorluk çekebilirsiniz. Çevrenizdeki ¨gürültüyü¨ susturmak, konsantrasyonunuzu ve üretkenliğinizi arttırmak için esastır. “Odaklanma sorununa karşı beyninizi eğitin”

İkizler Burcu

Eğer deniz aşırı ülkelere seyahat etmek gibi bir planınız varsa kendinizi her an bir tur grubunun içinde bulabilirsiniz. Karşınıza finansal açıdan gayet makul bir tur paketi çıkabilir, bu fırsatı değerlendirerek beklenen seyahati gerçekleştireceksiniz.

Uplifers önerisi:   Tek başınıza seyahat etmek mecaracı ruhunuzu besleyeceği gibi, kendinize güveninizi de yükseltir. Ünlü gezi bloggerı Keith Jenkin’ten; “Tek başına seyahat etmek için 10 sebep”

Yengeç Burcu

Merkür’ün yer değiştirmesi, dikkatinizi finansal açıdan organize etmeniz gereken işlere çekebilir. İşle alakalı konularda parlak fikirler aklınıza gelecek ve kariyer haritanızda yepyeni yollar belirmeye başlayacak.

Uplifers önerisi: Özellikle iş yaşantımızda ‘’duruş’’ kavramı bizleri günlük hayatlarımızda farkında olmadan belirli şekillere veya tanımlara büründüren etken olarak karşımıza çıkar. Yoga veya meditasyon ile konsantrasyonunuzu arttırabilir, beyin gücünüzü geliştirebilirsiniz. “Yoga ile sağ ve sol beyin dengesi: Duygusal zeka ile kariyerinizde farklılaşın”

Aslan Burcu

Aranızdaki fiziksel mesafe ne kadar uzak olursa olsun size duygusal açıdan yakın olan birinden harika haberler alacaksınız. Beklenmedik bu sürpriz sizi şaşırtıp bir hayli sevindirecek.

Uplifers önerisi:  Sevdiklerinizi mutlu edebilmek ve kendi mutluluğunuzu pekiştirebilmek için, küçük sürprizler yapmaktan çekinmeyin. Uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınızı arayın, “seni seviyorum” deyin, ya da sarılın. ”Kendinizi iyi hissetmenin 99 adı“

Başak Burcu

Kalite hizmeti Başak Burçlarının uzmanlık alanı… Bugün en iyi yaptığınız iş konusunda yeni bir başarıya imza atabilirsiniz ve yepyeni bir operasyonel yöntem keşfedebilirsiniz.

Uplifers önerisi: İş yaşamında en çok karşılaşılan yönetim, operasyon, ve organizasyon problemlerini; ve yapılan stratejik hataların ne gibi sonuçlar doğurabileceğini, bu hatalardan ne gibi dersler çıkarılması gerektiğini doğru analiz etmek gerekir. ¨Girişimlerinizde başarılı olmak için 15 yöntem¨

Terazi Burcu

Merkür’ün Uranüs ile birlikte dönüşü aşk hayatınıza yepyeni eğlenceler getiriyor. Spontane gelişen davetleri kabul edin. Katıldığınız sosyal aktivitelerle bir hayli eğlenecek ve sosyalleşerek kendinizi inanılmaz iyi hissedeceksiniz.

Uplifers önerisi:  İletişiminizde kullanacağınız küçük ancak etkili bir kaç yöntem, karşınızdaki kişilerde ummadığınız etkiler bırakabilir. “Karşınızdaki kişileri kolayca etkilemenizi sağlayacak pratik iletişim becerileri”

Akrep Burcu

11 Şubata kadar vermeniz gereken bir kararı netleştirecek ya da devam eden bir müzakere süreciniz sonuca ulaştıracaksınız. O zamana kadar ince eleyip sık dokuyun ve attığınız her adıma çok dikkat edin. Başarı elmasınızı bulmanız işten bile değil.

Uplifers önerisi:  Daha verimli bir iş hayatı kazanmanız için sunduğumuz önerilerde, Human Business Works CEO’su Chris Brogan’ın önerilerine dikkat verelim: Brogan’a göre, bu formülü bir hafta boyunca uygulamak, bir sonraki haftayı daha üretken geçirebilmeniz için yeterli. ¨Üretkenlik formülü¨

Yay Burcu

Daha önceden kaybettiğiniz bir şey hiç beklenmedik bir anda karşınıza çıkabilir. Kayıp bir mektup, sildiğinizi sandığınız bir email ya da uzun zamandır evde aradığınız bir paket size tekrar göz kırpacak.

Uplifers önerisi: Eğer eşyalarınızı nereye koyduğunuzu unutuyor ya da öğrendiğiniz yeni şeyleri hatırlamakta zorluk çekiyorsanız hafızanızı geliştirecek egzersizler yapabilirsiniz. ¨Hafızanızı geliştirmenin yolları¨

Oğlak Burcu

Yakın zamanlarda bir açık artırmaya ya da bir ticaret fuarına katılabilirsiniz. Karlı alışveriş yapmak için almak istediğiniz şeyin değerini iyice araştırın ve gerekli bilgileri edinin.

Uplifers önerisi: Karlı anlaşmalar yapabilmek için, karşınızdakini kendi şartlarınıza ikna edebilmeniz şart. Yardımcı olacak öneriler için; “İkna yeteneğinizi geliştirmenin bilimsel olarak kanıtlanmış 50 yolu“

Kova Burcu

Zihinsel kıvraklığınız sayesinde her zaman olmanız gereken yerde, olmanız gereken zamandasınız. Teknoloji, satış, medya ya da ticaret son zamanlarda odak noktanıza yerleşebilir.

Uplifers önerisi: İnternet ve teknolojinin hayatımıza bu kadar entegre olmuş olması bize inanılmaz nimetler sunuyor. Akademik eğitim alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız, online dersler alabileceğiniz platform ve üniversitelerin web sitelerine bir göz atın. “İnternetin nimetlerinden faydalanın: Online akademik web siteleri ve platformlar”

Balık Burcu

Venüs’ün Balık Burç’larına gelmesiyle birlikte, cazibe ve büyüleyiciliğiniz doruk noktasına ulaşacak. Elde etmeyi arzuladığınız şey her ne ise, kendi yetenekleriniz sayesinde ona ulaşacaksınız.

Uplifers önerisi: Arkadaşlarınızla bir mekandasınız ve uzaktan çok beğendiğiniz ve etkilendiğiniz birini gördünüz ama ilk adımı atamıyorsunuz. Araştırmacıların, farklı flörtleşme tekniklerini farklı mekanlarda deneyerek vardığı sonuçlara göz atarak, ne yapmanız gerektiği konusunda biraz yardım alabilirisiniz. “Bilimsel araştırmalara göre flörtleşmenin en etkili yolları”

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın :)

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!