Günlük burç yorumları: 18 Mart

burçlar

Koç Burcu

İlk başta kafa karıştırıcı gibi görünen durumlar yakın zamanda kolayınıza gelecek ve anlam kazanacak. Bunun olması içinse bir an önce ön yargılarınızdan kurtulmanız gerekiyor.

Uplifers önerisi: Bazı psikologlara göre bilişsel ön yargılarımız, özellikle tehlikeli durumlarda, edindiğimiz bilgileri daha etkin şekilde işlememize yardımcı oluyor. Ancak bu durum, hata yapmamıza engel olamıyor. ¨Mantığımıza engel olan bilişsel yanılgılar¨

Boğa Burcu

Bir şeye üye olmak ya da bir etkinliğe katılmak konusunda son kararınızı vermeden önce birkaç gün daha bekleyip derinlemesine düşünmeniz iyi olabilir.

Uplifers önerisi: Hayatımızın hemen hemen her anında bir şeylere karar vermek ya da seçim yapmak zorunda kalıyoruz. ¨Hayatta doğru adımlar atmak için 5 pratik yöntem¨

İkizler Burcu

Arkadaş çevrenizdeki imajınızın takdir toplandığı bugünlerde, iş yerinizde de liderlik vasıflarınızla dikkat çekiyorsunuz. Yıldızınızın parlamasının vakti çoktan gelmişti.

Uplifers önerisi: Yapılan araştırmalar spor yapan kadın yöneticilerin liderlik vasıflarını daha fazla geliştirdiklerini ve takım çalışmasında sporun kritik bir rol oynadığını ortaya koyuyor. Siz de hayatınızdan sporu ihmal etmeyin. “Spor yapan kadın yöneticiler kariyerlerinde daha hızlı ilerliyor

Yengeç Burcu

Eğer uzun süredir bir tatil planı ya da en basitinden bir hafta sonu kaçamağı yapmayı planlıyorsanız, bugün bunu gerçekleştirmek için ilk adımı atacaksınız. Bavulunuzu hazırlamaya hemen başlayın.

Uplifers önerisi: Dünya ve ülke çapında birçok seyahat noktası için sezon dışında olduğumuz bir dönemdeyiz. Bu dönemde yapacağınız bir tatilde, hem otel ve uçuşları daha uygun fiyatlara bulabilir hem de daha az kalabalıkla karşılaşırsınız. “Sezon dışı seyahatin avantajları ve dezavantajları

Aslan Burcu

Eğer yapmanız gereken, önemli hesap kitap işleriniz varsa bugün ilk yapacağınız şey olmasın, çünkü matematiksel hatalar yapmaya meyillisiniz. Biraz kafanızı toparlayın ve sonra işe girişin.

Uplifers önerisi: Daha verimli bir çalışma performansı yakalamak ve dikkatinizi işiniz üzerinde yoğunlaştırmak için konsantrasyonunuzu güçlendirin. “Verimli bir çalışma performansı için konsantrasyonu güçlendirmenin yolları

Başak Burcu

Gönlünüzden geçen şeyin, aslında size gümüş tepside sunulduğunu görmüyorsunuz; onu elde edebilecek gücünüz var. Tek yapmanız gereken istemek.

Uplifers önerisi: Zihninizin farkında olmanızı istemediği 7 sır adlı kitabın yazarı Lisa Esile, neden duramadığımız konusunu irdelemiş ve belli başlı 4 düşünce ve davranış biçimini özetlemiş. “Kendinizi sürekli daha fazlasını istemekten alıkoymanıza yardımcı olabilecek 4 düşünme ve davranış şekli

Terazi Burcu

Oldukça basit bir işin ortasında, kendinizi hayallere dalmış olarak bulabilirsiniz. Kendinizi, öğleden sonra biraz kestirme ya da işten erken çıkma düşünceleriyle ikna etmeye çalışıyorsunuz.

Uplifers önerisi: Kariyer analisti Dan Pink, dünyada denenmekte olan farklı çalışma düzenleri ve motivasyon kaynakları hakkında bilgilendiriyor. Motivasyon kaynağı olarak; ¨ödül mü özgür irade mi? ¨ soruna yanıt veriyor. Kendi motivasyon kaynağınızı bulmak için inceleyebilirsiniz.

Akrep Burcu

Çocuğu olan arkadaşlarınız ile bir araya geleceksiniz, çocuklar sizi inanç ve iyimserlikle dolduracak. Çocuksu merakların ortaya çıkardığı parlak fikirlere uyum sağlayın. Çocuklarla çocuk olmaktan utanmayın.

Uplifers önerisi: Bir hayaliniz, ulaşmak istediğiniz bir şey varsa adım atın. Ona yaklaşacak yollar arayın. Bunu yaparken pes etmeyin. ¨Hayallerinizi gerçekleştirmek için çocukluk cesaretinizi kaybetmeyin.¨

Yay Burcu

Yaptığınız kontrat ya da bütçenizi ilgilendiren başka bir durumda pürüz çıkabilir, dikkatli olun. Ayrıca duygu ve düşüncelerinizin oturması için kendinize biraz daha zaman tanıyın.

Uplifers önerisi: Bütün bildiklerimizi, hissettiklerimizi, tecrübelerimizi bir araya getirerek karar verme sürecine girdiğimizde, mükemmele en yakın olan sonucu elde edebiliriz. Bu nedenle karar verme aşamasında içgüdülerimizle hareket etmemiz, çoğunlukla doğru sonuca ulaşmamıza yardımcı olacaktır.

Oğlak Burcu

Eğer hiç bilmediğiniz bir yere seyahat ediyorsanız ya da taşınan bir arkadaşınızı yeni evinde ziyaret edecekseniz, adresi iki kez kontrol etmeniz gerekebilir. Biraz dalgın olduğunuzun siz de farkındasınız, kendinizi toplamak için egzersizler yapabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Bazen, olaylar kontrolümüzden çıkar, duygusal dengemiz anlık değişkenlikler gösterir. Böyle durumlarda her şeyi yerli yerine oturtmak için yapacağımız küçük dokunuşlar yeniden dengemizi yakalamamızı sağlayabilir. Prof. Dr. Barton Goldsmith’in önerdiği günlük 10 ruhsal fitness egzersizlerine bir göz atabilirsiniz.

Kova Burcu

Nadir bulunan bir kitap, enstrüman ya da başka bir kişisel eşyaya biçtiğini değer doğru olmayabilir. Siz yine de iç sesinizi dinleyip ikinci bir görüş alsanız daha iyi olabilir.

Uplifers önerisi: Bütün bildiklerimizi, hissettiklerimizi, tecrübelerimizi bir araya getirerek karar verme sürecine girdiğimizde, mükemmele en yakın olan sonucu elde edebiliriz. Bu nedenle karar verme aşamasında içgüdülerimizle hareket etmemiz, çoğunlukla doğru sonuca ulaşmamıza yardımcı olacaktır. “İçgüdülerimize neden güvenmeliyiz?

Balık Burcu

Artık gerçekten rahatlayıp huzur bulmak istediğinize karar verdiğinizde, tüm güzellikler hayatınıza girecek. Etrafınızdakilere söylediklerinizi kalpten söyleyin ve gerçekten önemli olan kişiler ve durumlar size zaten kendilerini gösterecek.

Uplifers önerisi: Hayatınızın farklı alanları arasında dengeyi bulmak, daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmenize yardımcı olur. “Dengeli bir yaşam sürmenin önemi

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. :)

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!