Günlük burç yorumları: 16 Ocak

Koç Burcu

Bugün enerjik ve canlı halinize biraz ara verip sessiz sakin takılacağınız bir gün. Yönetici gezegeniniz Mars; daha sakin kalıp, sizi iç sesinizi dinlemeye çağırıyor. Dünya koşuşturmacasından biraz olsun uzaklaşıp kafa sesinizi dinlemek için ideal bir zaman.

Uplifers önerisi:   Arada yalnız kalmak kendinizi dinlemenize imkan sağlar. İç sesiniz ne kadar güçlü ise, dış sesler o kadar hafif kalır. ¨Dış sesleri kapatıp iç sesinizi dinlenmenin önemi¨

Boğa Burcu

Venüs gezegeninin burç haritanızda en yüksek seviyeye yerleşmesiyle birlikte, gözlerin sizin üzerinizde olacağı bir ay geçireceksiniz. Bu çarpıcı halinizi iyi kullanıp, kendinize kariyer ve statü olanakları yaratabilirsiniz.

Uplifers önerisi:  Yapılan araştırmalar spor yapan kadın yöneticilerin liderlik vasıflarını daha fazla geliştirdiklerini ve takım çalışmasında sporun kritik bir rol oynadığını ortaya koyuyor. Siz de hayatınızdan sporu ihmal etmeyin. “Spor yapan kadın yöneticiler kariyerlerinde daha hızlı ilerliyor”

İkizler Burcu

Eğer son zamanlarda iş arkadaşınızla aranızsa bir sürtüşme ya da anlaşmazlık yaşanmışsa bunu dert etmeyin. Çünkü Mars ve Neptün arasında büyüyen çekim gücü, size merhametli bir çözüm yolu bulmanız konsunda ilham verecek ve aranızdaki buzları eriteceksiniz.

Uplifers önerisi:  Yapılan araştırmalar, mutlu bir hayat sürmenin yollarını araştırırken hayatımızdaki en önemli şeyin diğer insanlarla olan ilişkilerimiz olduğu kanısına varıyor. ¨Diğer insanlar neden önemlidir?¨

Yengeç Burcu

Haftalık işlerin toparlanıp, raporlamaların yapıldığı bu haftanın son günü sizin için biraz yorucu geçebilir. Hafta bitmeden önce sonuçlandırmanız gereken konular ve organize etmeniz işler hareketli bir cuma günü geçirmenize neden olacak. Ama moral bozmayın, mükemmel bir hafta sonuna sadece saatler kaldı.

Uplifers önerisi:  GHaftasonu için yakınlarda bir yerlere gitmeyi düşünüyorsanız, İstanbul çevresindeki butik otellere göz atabilirsiniz. ¨Butik oteller rehberi¨

Aslan Burcu

Neptün’ün hareketleri sizde yükselen bir duygu seline neden olacak. Ruhunuzun derinliklerine inip, eski hatıraları aklınıza getirip duygusal geçişler yaşayabilirsiniz. Eski dostlarınızla bir araya gelip, uzun zamandır görüşmediğiniz akrabalarınızı arama isteğiniz artabilir.

Uplifers önerisi:  Kişinin yaşadığı duyguların sonuçlarını kontrol edebilmesi için, önce duygularını fark etmesi ve bunları nasıl ifade edeceğini bilmesi gerekir. Aksi takdirde duygularımız bizi kontrol edecektir. ¨Duyguları tanımanın ve ifade edebilmenin önemi¨

Başak Burcu

Bir aydır Mars’ın etkisinde kalan Başak burçları kendini biraz gergin ve her an tartışmaya açık bir ruh hali içinde hissediyordu. Ama artık biraz daha sakinleşmenin tam zamanı çünkü bir aylık ziyaretin ardından Mars sizi rahat bırakıyor.

Uplifers önerisi:  Dengesiz beslenme, spor eksikliği, düzensiz uyku ve stres sağlığımızı ve zihinsel sakinliğimizi etkiler. Bu da düşünce dağınıklığı ve motivasyon eksikliği yaratabilir. Yaşam kalitenizi artırmak için sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemeniz olmazsa olmazlardan. “Aktif ve sağlıklı bir yaşam için motivasyonunuzu sürekli kılabilmenin yolları”

Terazi Burcu

Merkür’ün gerilemesi ile birlikte ayın geri kalan kısmını biraz daha sakin geçireceksiniz. Uzlaşmanın zor olduğu bir ruh haline bürünmeseniz bile, etrafınızdakilerle tartışmalara girebilirsiniz.  Partnerinizle aranızdaki kıvılcımları alevlendirecek aktivitelere biraz daha fazla odaklanmakta fayda var.

Uplifers önerisi:  Partnerinizle aranızda tartışmaya sebep olan konularda direk tartışmak yerine ona kendinizi açıklamaya çalışın. Örneğin ev işlerine yardımcı olmadığı için partnerinize sinirlenip kavga etmek ya da ev işlerinin paylaşılmasının neden önemli olduğunu ve sizin için ne anlam ifade ettiğini açıklamak tamamen hoşgörü yeteneğinizle ve kişisel tercihinizle alakalı bir durum. “İlişkinizi uzun süreli kılmanın sihirli formülü: Hoşgörü”

Akrep Burcu

Pazartesiden itibaren sadece aşk, romantizm, tutku ve yaratıcılığı hayatınızın merkezine koyacağınız beş haftalık bir döneme giriyorsunuz. Bu yüzden bu geçiş döneminde, önümüzdeki günleri biraz daha hassas ve duygusal olarak yaşayabilirsiniz.

Uplifers önerisi:  Duyguların diline kulak verildiğinde olumsuz olarak tanımlanan duygular (kaygı, mutsuzluk, öfke) bir tehdit olarak algılanmazlar. Yapılması gereken bu duyguları neden yaşadığımızı fark edip bunu doğru bir şekilde yaşamaktır. İyi hissetmek, duyguları geçiştirmeye ya da bastırmaya çalışmadan o duyguyu uygun bir şekilde yaşamakla gerçekleşir. Olumsuz duygularınızla temas edin”

Yay Burcu

Mars’ın ev ve aile hanenize yerleşmesiyle birlikte, sevdiklerinizle tekrar temasa geçeceğiniz bir zamana giriyorsunuz. Uzun zamandır aramayı istediğiniz ama fırsat bulamadığınız insanları aramak için bundan daha iyi bir fırsat olamaz. Özellikle bazı insanların ilgi ve şefkatinize daha çok ihtiyacı olacak.

Uplifers önerisi: Hayatınızda değerli olan insanlara onların ne kadar değerli olduklarını söylemeden ölüm döşeğinde olmak istemezsiniz. Aile büyüklerinizle ilgili konularda özellikle hassasiyet göstermeniz sizin için faydalı olacaktır. ¨Ölmeden önce söylenmesi gereken 50 şey¨

Oğlak Burcu

Mars ve Neptün’ün etkileşimi sizi mistik olaylarla etkileşime geçirecek. Hayal gücünüzün artacağı ve farklı duygular hissedeceğiniz bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Gizli anlamlarını çözmek için sezgisel rüyalarınızı not etmek için baş ucunuzda kalem kağıt bulundurmakta fayda var.

Uplifers önerisi: Karmaşık rüya ve kabuslarınızın, tedirgin düşlerinizin etkisine kendinizi çok fazla kaptırmamakta fayda var. Gece geç saatlerde yenen yemek ya da stres huzursuz rüya ve kabusları tetikler. Rüya ve kabusların kaynağı ile ilgili temel görüşler için: “Rüya ve kabusların anatomisi”

Kova Burcu

Mars ve Satürn’ün hareketlerinden dolayı kendinizi başarılarınızın engellendiği duygusuna kaptırabilirsiniz. Önümüzdeki hafta, eğer hedefleriniz engellere takılıyor ya da konsantre olmakta zorlanıyorsanız umudunuzu yitirmeden azimli bir şekilde yolunuzda ilerlemeye devam edin.

Uplifers önerisi: Hayatımız iniş ve çıkışlarla doludur. Önemli olan bu anları doğru değerlendirmek ve ani kararlar vermeden doğru adımlar atabilmektir. Zor zamanlarınızda kendinize doğru soruları sormanız için; ¨Zor zamanlar kılavuzu¨

Balık Burcu

Uzun zamandır, başladığınız yeni projenizle ilgili fikir üretmekte zorlanıyordunuz ama merak etmeyin; yaratıcı ve parlak fikilerinizin ilk kıvılcımları zihninizde parlamaya başladı bile. Mars ve Satürn size yeteneklerinizi geliştirme konusunda yardım edecek. Hedeflerinize ulaşmak için gerekli olan yaratıcı ruha kısa zamanda kavuşacaksınız.

Uplifers önerisi: Hayatta yaptığımız seçimler ve attığımız adımlar bizi kimi zaman zafere ulaştırırken, bazen de başarısızlığa götürebilir. Hedefleri doğru belirlemek gerekir. ¨Zafere giden yolda atmanız gereken adımlar¨

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın :)

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!