Günlük burç yorumları: 14 Ocak

Koç Burcu

Teknoloji ve sosyal medya kullanımınızın tavan yaptığı bir gündesiniz. Biraz risk alıp, yeni sosyal medya gruplarına ve fikir değişimi yapabileceğiniz topluluklara katılarak yaratıcı ve farklı fikirlerinizi sadece kendinize saklamayıp başkalarıyla da paylaşabilirsiniz.

Uplifers önerisi:   Sosyal ağlar, teknolojik gelişmeler ve güncel haberler konusunda sürekli kendimizi güncellememiz için ideal. Ancak toplumda yalnız yaşayan ve kendisini yalnız hisseden bireylerin sayısının hızla çoğalmasının ardındaki en önemli sebeplerden biri hiç kuşkusuz sosyal ağlar. Sosyal ağlarla olan etkileşiminizin sizi yalnızlığa sürükleyecek boyutlara gelmesine izin vermeyin.Sosyal medyanın hayatımıza getirdiği en büyük yenilik: Yalnızlık”

Boğa Burcu

Uzun zamandır onca emek verdiğiniz projenizle alakalı bir gelişmenin yaşanacağı bir gündesiniz. Proje koordinatörünüz veya danışmanınızla kapalı kapılar ardında bir toplantı yapacaksınız. Hedeflerinizi ve amacınızı anlaşılır bir şekilde ifade ettiğinizden emin olun.

Uplifers önerisi:  Amaçlarının farkında olmayan insan neyi başarmak istediğini netleştiremez. Hedef belirlemek için öncelikle ne istendiğinin farkında olmak gerekir. ¨Başarıya ulaşmanın yolları: Hedef belirlemek¨

İkizler Burcu

Burcunuz üzerine gelen Merkür ve Uranüs’ün etkisiyle özgüveninizin sıçrama yapacağı bir gündesiniz. Topluluk içinde parlayacak ve ışığınızı herkese yansıtacaksınız. Topluluk önünde yapacağınız bir sunum veya grup aktivitelerine katılmak için ideal bir zaman.

Uplifers önerisi:  Sosyal aktiviteler yaşam kalitenizi yükseltir. ¨Yaşam kalitenizi farklı yönleriyle arttırmak için öneriler¨

Yengeç Burcu

Uzun zamandır gelmesini umduğunuz haberi sonunda alıyorsunuz. Konuları masaya yatırıp, size sunulacak bir teklifi değerlendirmek için iyi bir zaman. Yine de, bu şaşırtıcı haberin büyüsüne kapılıp enine boyuna düşünmeden harekete geçmemekte fayda var.

Uplifers önerisi: Çoğumuz için karar verme süreci zordur. Alınan karar hayatımızda var olan düzeni değiştireceği için korkarız. İnsana güvende hissettiren şey bilindik olan, tanıdık gelendir…Uzman klinik psikolog Romina Kuyumcuoğlu’ndan; ¨Karar verme zorluğu¨

Aslan Burcu

Kurumsal insan kimliğiniz gününüze beklenmedik sürprizler katıyor. Şirket ziyaretine gelecek özel bir tanıdığınız günlük rutininize eğlence ve neşe getirecek. Bu beklenmedik ziyaretin tadını çıkarın.

Uplifers önerisi:  Siz de sevdiklerinizi mutlu edebilmek ve kendi mutluluğunuzu pekiştirebilmek için, küçük sürprizler yapmaktan çekinmeyin. Uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınızı arayın, “seni seviyorum” deyin, ya da sarılın. ”Kendinizi iyi hissetmenin 99 adı“

Başak Burcu

Gün içinde imzanızın ya da onayınızın gerektiği bir sözleşme veya müzakere taslağı önünüze gelecek. Her zaman detaylara özen gösteren ve dikkatli tavrınız bu tip işlerin hızlı ilerlemesinde size epey fayda sağlıyor.

Uplifers önerisi:  Sosyal ve iş hayatında başarıya, hedefleri önceden net bir şekilde belirlenmiş kişiler tarafından ulaşılır. Başarılı kişiler ne istedikleri üzerinde detaylı düşünür ve plan yaparlar.Başarılı insanların farklı yaptığı 12 şey”

Terazi Burcu

Eğer hayatınızda biri varsa, partneriniz romantik bir sürprizle sizi şaşırtabilir. Bu romantik bir yere yapacağınız bir kaçamak ya da birlikte yeni bir hobiye başlamak gibi bir aktivite olabilir. Beklenmedik güzel gelişmelerin tadını çıkarın.

Uplifers önerisi:  Hayat çok kısa ve her anımız oldukça değerli. Durum böyleyken, aslında odaklanmamız gereken tek şey mutlu olmak. Landingstanding.com’un yazarlarından Meg Rulli’den “Hayatın tadını çıkarabilmek için 50 öneri”

Akrep Burcu

Yaklaşan proje teslim tarihleri ve  son dakika talepleri, iş yoğunluğunuzu biraz artıracak. Bununla birlikte fazla mesai yapmanız ya da eve iş getirmeniz gerekebilir. Konsantre olabileceğiniz bir alan belirlemenizde fayda var.

Uplifers önerisi:  Girişimci veya yönetici olarak yapmanız gereken çok fazla şey olabilir. Hem çalışanlarınızla iletişim halinde kalmaya, hem de müşteriden gelen e-mail ve telefonlara cevap vermeye çalışırken odaklanmakta zorluk çekebilirsiniz. Çevrenizdeki ¨gürültüyü¨ susturmak, konsantrasyonunuzu ve üretkenliğinizi arttırmak için esastır. Odaklanma sorununa karşı beyninizi eğitin”

Yay Burcu

Uzun zamandır bekarsanız ve bir ilişki istiyorsanız, bugün önceden tanıdığınız biriyle romantik bir yakınlaşma yaşayabilirisiniz. Eğer devam eden bir ilişkiniz varsa, ilişkinizi renlendirecek sürprizler karşınıza çıkabilir. Gelişmelere hazır olun.

Uplifers önerisi: Partnerinizle birlikte keyifli vakit geçireceğiniz ve zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız bir buluşma planlamak oldukça zor. Planlarınızı yaparken, partnerinizi tanıyor olmanız ve ilişkinizin gidişatının bilincinde olmanız kadar yaratıcı olmanız da ¨Masrafsız ve keyifli buluşma önerileri¨

Oğlak Burcu

Eğer home office ya da freelancer olarak çalışıyorsanız, çalışma ortamınızda bir takım değişiklikler yapmanız gerekebilir. Yeni bir sandalye, çalışma masası ya da dosyalama ünitesi ile çalışma ortamınızı renklendirebilirsiniz.

Uplifers önerisi:  Çalışma alanınızın yeri ve düzeni, çalışma sisteminiz üzerinde oldukça etkili. Yeterince ışık alan, kendinizi rahat hissedeceğiniz bir ortamda çalışmak kadar, kullandığınız malzemelerin dikkatinizi dağıtmaması ve sizi iş konusunda isteklendirmesi gerekiyor. 10 adımda çalışma alanınızı düzenleyin”

Kova Burcu

Eğer eğitiminize devam etme kararı alıp, bununla ilgili bir girişimde bulunduysanız bugün yeni bir haberle karşılaşacaksınız. Kabul maili ya da bir referans alabilirsiniz. Eğer sınavlarınız varsa onlara odaklanmanızda fayda var.

Uplifers önerisi:  Girişimci veya yönetici olarak yapmanız gereken çok fazla şey olabilir. Hem çalışanlarınızla iletişim halinde kalmaya, hem de müşteriden gelen e-mail ve telefonlara cevap vermeye çalışırken odaklanmakta zorluk çekebilirsiniz. Çevrenizdeki ¨gürültüyü¨ susturmak, konsantrasyonunuzu ve üretkenliğinizi arttırmak için esastır. “Odaklanma sorununa karşı beyninizi eğitin”

Balık Burcu

Hayatta dibe en çok yaklaştığımızı düşündüğümüz zamanlarda yükselmeye başlarız. Son zamanlarda hayatın size adil davranmadığını düşünüyor olabilirsiniz ama bugün yaşanacak bir gelişme tam pes ettiğiniz anda karşınıza bir çözüm getirecek.

Uplifers önerisi: Hayatımız iniş ve çıkışlarla doludur. Önemli olan bu anları doğru değerlendirmek ve ani kararlar vermeden doğru adımlar atabilmektir. Zor zamanlarınızda kendinize doğru soruları sormanız için; ¨Zor zamanlar kılavuzu¨

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın :)

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!