Günlük burç yorumları: 10 Ocak

Koç Burcu

Başkalarıyla birlikte çalışmak sizi mutlu ediyor, bu da sizi iyi bir takım arkadaşı yapıyor. Birlikte çalışırken, yepyeni fikirler geliştirebilirsiniz. Ayrıca spontane ve girişimci olursanız kariyerinizde umulmadık süprizler karşınıza çıkabilir.

Uplifers önerisi:  Özellikle iş yaşantımızda ‘’duruş’’ kavramı bizleri günlük hayatlarımızda farkında olmadan belirli şekillere veya tanımlara büründüren etken olarak karşımıza çıkar. Yoga veya meditasyon ile konsantrasyonunuzu arttırabilir, beyin gücünüzü geliştirebilirsiniz. Yoga ile sağ ve sol beyin dengesi: Duygusal zeka ile kariyerinizde farklılaşın”

Boğa Burcu

Bugün size yepyeni alanlara giriş yapmak için eşsiz fırsatlar sağlayacak. Eğer uzun zamandır yapmak istediğiniz ve ertelediğiniz planlarınız varsa bu hafta sonu harekete geçmek için ideal bir zaman. Eğitim ya da seyahatle ilgili alanlarda, yeni keşiflere başlayabilirsiniz.

Uplifers önerisi:  Yeni fırsatlar keşfedebilmek, farklı seçeneklerinizi görebilmek ve fark yaratabilmek için, yaratıcılığınızı beslemekten çekinmeyin. “Mutluluk manifestosu“

İkizler Burcu

Yoğun iş temponuz ve yetişmesi gereken projeler yüzünden çalışma saatleriniz artmış durumda. Yükünüzü azaltmak için iş arkadaşlarınızla daha fazla işbirliği içinde olmanız gerekecek.  Bu yoğunluk, daha organize bir çalışma düzeninin sinyallerini veriyor olabilir.

Uplifers önerisi:  Başarıya ulaşabilmek için, hayatınızın her alanında dengeyi yakalamaya özen gösterin. Programlı ve planlı olduğunuz sürece, kendiniz için de zaman ayırın. “Başarılı insanların farklı yaptığı 12 şey“

Yengeç Burcu

Son zamanlarda partnerinizde gözlemlediğiniz değişiklikler gözünüze çarpacak. İşler istediğiniz gibi gitmezse, karşı tarafı dinleyip onun da ne istediğini anlamaya çalışın. Bunun dışında farklı bir kariyer fırsatı size göz kırpabilir.

Uplifers önerisi: İnsanlar genellikle alıştıkları düzeni değiştirmekten korkabilir. Fakat, kendinize güvenirseniz, dünyayı keşfedebilir ve mutlu olacağınız bir işte çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Yeni bir fırsat karşınıza çıkarsa bunu değerlendirmekten çekinmeyin. İş değiştirmenin kişiye katabileceği olumlu özellikler”

Aslan Burcu

Jüpiter’in Aslan burcuna gelmesiyle birlikte kendinizi daha cesaretlenmiş hissedeceksiniz. Hazır bu gücü kendinizde bulmuşken kullanmaktan çekinmeyin ve uzun zamandır ertelediğiniz projelerinizi hayata geçirin.

Uplifers önerisi: Yeni projeler üzerine çalışmak, kendinize uygun hobilerle vakit geçirmek uzun vadede ufkunuzu açacaktır. ¨Hobilerle yaratıcılığınızla tanışın¨

Başak Burcu

Karşınıza yeni ve sürpriz projeler çıkabilir. Bu durumda etrafı daha derinden keşfetme duygunuz artacak. Özellikle yaratıcılıkla ilgili bir konu olduğunda kendinizi daha enerji dolu ve canlı hissedeceksiniz.

Uplifers önerisi:  Yaratıcılık aslında, yaygın görüşün aksine, sahip olunan değil geliştirilen bir şeydir. Yaratıcılığı arttırmak içinse, yeniliklere açık olmanız ve bunu hayatımızın her alanına adapte etmeniz gerekir. ¨Yaratıcılığa açılan 9 kapı¨

Terazi Burcu

İlişkinizle alakalı sürpriz değişikliklerin olacağı bir gündesiniz. Bu beklemediğiniz bir hediye ya da çok güzel bir jest olabilir. O yüzden tüm olumsuzlukları bir yana bırakın ve kendinizi heyecanlı gelişmelere hazırlayın.

Uplifers önerisi: Her ilişki birbirinden farklıdır. Ancak temelde, ilişkinin sürdürülmesini sağlayan, partnerleri ortak bir noktada buluşturan hisler ve beklentiler birbirine oldukça yakındır. ¨Erkekleri anlama klavuzu: Kadınlar için ilişki rehberi¨ ve “Kadınlar ne ister”: Erkekler için ilişki rehberi

Akrep Burcu

İçinizde saklı kalmış istekleri yeniden keşfetmek ve üzerine gitmek için istek duyuyorsunuz. Farklı duygulara açık olduğunuz bu dönemde yaratıcı fikirler geliştireceksiniz.

Uplifers önerisi: Bireysel olarak kendinizin ve ekip arkadaşlarınızın yaratıcılığını destekleyerek sıra dışı fikirler üretebilir, ürün ve hizmet kalitenizi arttırabilirsiniz. Siz de yaratıcılığınızın farkına varın. Yaratıcılığınızın farkına varın: Yaratıcı bireylerin 5 kişilik özelliği”

Yay Burcu

Son zamanlarda sizi cezbeden kararları biraz enine boyuna düşünmeden almış olabilirisiniz. Özellikle kritik konularda karar alırken aceleci davranmamak size olumlu sonuçlar getirecektir. Bir kaç gün içinde üzerine iyice düşünürseniz daha iyi kararlar alabilirsiniz.

Uplifers önerisi:  Hayatımızın hemen hemen her anında bir şeylere karar vermek ya da seçim yapmak zorunda kalıyoruz. ¨Hayatta doğru adımlar atmak için 5 pratik yöntem¨

Oğlak Burcu

Hafta sonu aile bağlantılarınız sayesinde hayatınızda beklenmedik bir gelişme olabilir. Son zamanlarda fazla sosyal olduğunuz söylenemez ama bu hafta sonu umulmadık bir misafire ya da etkinliğe hazır olun.

Uplifers önerisi:  Daha üretken ve keyifli vakit geçirebilmek, hayatın tadını çıkarabilmek için; yaşama sevincinizi ve heyecanınızı kaybetmeyin. Çevrenizdekilere de bulaştırmaktan çekinmeyin. “Hayatın tadını çıkarabilmek için 50 öneri”

Kova Burcu

Uzun zamandır kapıya dayanmış bekleyen projelerinizi artık bir sonuca ulaştırmak için çok iyi bir zamandasınız. Şimdiye kadar yaptığınız araştırmanın özetini yazıp ya da biriken bilgileri toparlayarak projelerinizi tamamlamanın haklı gururunu yaşayacaksınız.

Uplifers önerisi: Girişimcilik dünyası farklı oluşumlarla kabuk değiştirirken, girişimciler için de fırsatlar her geçen gün artıyor. Dünya’da ve Türkiye’de, özellikle genç yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği projeler arasında ise web projeleri var. Projelerinize fon bulmak için; ¨Fonlabeni.com¨

Balık Burcu

2014 yılı geride kaldı ama geçen yıldan unutmuş olduğunuz bir konu tekrar karşınıza çıkıp sizi şaşırtabilir. Bu, kariyerinizde uzun zamandır beklediğiniz bir bonus ya da terfi olabilir.

Uplifers önerisi: Yapılan araştırmalar spor yapan kadın yöneticilerin liderlik vasıflarını daha fazla geliştirdiklerini ve takım çalışmasında sporun kritik bir rol oynadığını ortaya koyuyor. Siz de hayatınızdan sporu ihmal etmeyin.  “Spor yapan kadın yöneticiler kariyerlerinde daha hızlı ilerliyor”

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!