Günerji yorumları: Ekim 2013

Günerji yorumları: Ekim 2013
Günerji yorumları: Ekim 2013

Ekim ayında, hayalini kurduğumuz konularda, tutkularımızın bizi harekete geçiren ateşini kullanarak yeni kararlar alabilir ve bu kararların gereklerini yapmaya başlayabiliriz. İdealist yaklaşımlarımız, hayalini kurduğumuz her şey için derinliğine araştırma yapacağımızı gösteriyor. Yaratıcılığımızı kullanacağımız ve kendimize özgün yollarla ilerlemek isteyeceğimiz bu dönemde, daha aktif, aksiyon alırken kendimize güvenerek ve daha cesur adımlar atmaya istekli ve motive olmamız çok şey kazandırabilir.

Senenin son çeyreğine girerken, bazı başlangıçlar dikkat çekebilir. Daha önce başladığımız işlerde iyiden mükemmelliğe yapacağımız geçişler söz konusu. Bu ayda hassas ve detaycı yapımız bizi zaman zaman dengemizi bozacak durumlara soksa da kendimizi daha da geliştirmek için fırsatlar bulabiliriz.

Ekim ayında ilerlemek için uzlaşmak, uzlaşırken şartlara ve yeni gelişen durumlara uyum sağlamak konusunda kendimizi geliştirmemiz gerekebilir. Bu tip durumlarda ölçülerimizin olması ve bunların çevremizdeki herkes tarafından bilinir olması önem kazanıyor. Kime, neye, ne kadar uyum sağlayacağımızı bilelim. Kendi içimizden gelen duygularımızı ve hislerimizi gizlemek yerine, bunu uygun bir dille anlatmayı seçelim. Duyguların birikim oluşturmasına müsaade etmeyelim. Kendimizi kötü hissettiren tüm durumlarda, karşımızdaki kişi veya kişilere duygularımızı ifade edelim.

İkili ilişkiler ya da özel ilişkiler açısından önemli bir dönemdeyiz. Bu anlamda sorunlu olan ilişkilerimizin çözümünde özellikle aile ile olan ilişkilerde uyumlu ve yeni bir dönemin başlaması mümkün olurken, uzun zamandır sorunlu şekilde devam eden ilişkilerde radikal kararlar alınabilir. Duygusal birikimlerimizin yaşamımızı çok etkileyeceğini söyleyebiliriz.  Şifa amaçlı, biriken duygulardan kurtulmak, tüm hayatımızda yeni bir döneme adım atmamıza yardımcı olabilir. İçinde sıkışıp kaldığımız, bizi engelleyen duygulardan kurtulmak, her türlü ilişki açısından yaşamımıza barış ve huzur havası getirirken; hayalini kurduğumuz keyifli ortamlarda bulunmamıza vesile olabilir.

Sanata dair çalışmalarda yaratıcılığımızı kolaylıkla kullanabileceğimiz bir enerji var Ekim ayında. Müzik, tiyatro, resim vb. sanatsal çalışmalar açısından keyifli ortamların olacağını, bu alanda çalışanların yeni üretimleri ile dikkat çekeceğini söyleyebiliriz.

Günerji yorumları: Ekim 2013
Günerji yorumları: Ekim 2013

Ekim ayında kendimizi ve sevdiklerimizi güvende hissettirecek adımlar atmak isteğimizde her zamankinde daha fazla olabilir. Özellikle sağlık ya da hayat sigortası yaptırmak, maddi birikimler oluşturmak, ev ya da benzeri gayrimenkullere yatırım yapmak isteyebiliriz.

Ekim ayında dikkat etmemiz gereken konular, alınganlık, hassas ve aşırı duygusal yaklaşımlar, atalet içinde pasif ve korkak yaklaşımlarla geride durmak, çok bencilleşmek ve narsist, kendini beğenmiş tavırlarla uyumsuz kalmak; her olayı abartmak ve abartılı yaklaşımlarla, isteklerle çevremizdekileri bıktırmak. Aşırı titizlik ve mükemmeliyetçi yaklaşımlar, her şeyi kontrol altına almak isteği ve akışta kalamamak, içe kapanıklık ve radikallik bu ay zorlayıcı şartlar oluşmasına sebep olabilir.

Bu ay, hayallerimizin bizi götürdüğü yere, kendi yaratıcılığımıza güvenerek, cesur adımlarla ilerlemek gerekiyor.

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız.

Mehmet Aktürk
Günerji ile günlerin enerjisini yorumlamaya başlamış ve ilk çalışmasını 2012 yılında kitap halinde sunmuştur. Günerji yazılarını halen www.gunerji.com adresinde ve bazı web siteleri ile ... Devam