Gün içinde verdiğiniz molaların kalitesini arttırarak enerjinizi yükseltecek yöntemler

Çalışırken geçirilen saatler arasında iş veriminizi arttırmanın en etkili püf noktalarından biri verilen molalar. Bu molaları nasıl değerlendirdiğiniz, zihninizi ve bedeninizi nasıl dinlendirdiğiniz oldukça önemli. Verdiğiniz molalarda sizi mutlu edecek, sakinleştirecek, zihninizi boşaltabilecek şeyler yapmak, işe geri döndüğünüzde hem motivasyonunuzu arttıracak hem de yaptığınız işi çok daha keyifli bir şekilde yapmanızı sağlayacak.

Verdiğiniz molalar 5 dakika olsa dahi, o 5 dakikadan alacağınız verim tüm gününüzü olumlu etkileyecek güce sahip. “Bu kısa aralarda ne yapacağımı kestiremiyorum, aklımı boşaltamıyorum, günün geri kalanı hakkında endişeleniyorum” gibi düşüncelerin içinden çıkamıyorsanız işte molalarınızı kaliteli birer zaman dilimine dönüştürecek 5 yöntem:                                       

Meditasyonla zamanı durdurun.

“İşler yetişmeyecek! Gün bitti bile! Stres içindeyim, başa çıkamıyorum!” gibi düşünceler motivasyonunuzu en dibe indirir ve sizi yapabileceğiniz işleri bile yapamayacak hale getirir. Böyle anlarda yapmanız gereken ilk şey yalnız kalabileceğiniz, sessiz bir yere gidip bir süre hiçbir şey düşünmemeye çalışmak ve iç sesinizi olabildiğince susturmak. Meditasyon ise bunu yapmanın en güzel yolu. Hele ki bunu yapmak için yalnızca 5 dakikaya ihtiyacınız varsa… İlk Türkçe meditasyon uygulaması Meditasyon App, daha önce hiç meditasyon yapmamış olsanız da kolayca uygulayabileceğiniz bir sisteme sahip. Sizin yapmanız gereken tek şey talimatlara uymak. Sonrasında iş başına geri döndüğünüzde adeta güne başlamış gibi hissedecek ve endişelerinizden arınmış olacaksınız.

Meditasyon App’le tanışmak için tıklayın.

Tüm vücudunuzu gevşetin ve dolaşımınızı hızlandırın.

Tüm gün yaşadığınız stres vücudunuzun kasılmasına hatta ilerleyen zamanlarda sırt ağrısı, baş ağrısı gibi sorunlara yol açıyor. Vücudunuzu biraz olsun gevşetmek, günün ilerleyen saatlerinde daha verimli çalışmanızı sağlar ve yaşadığınız stresi en aza indirir. Bunun için size önereceğimiz yöntem size hem ilginç gelecek hem de kendinizi denemekten alıkoyamayacaksınız. Saçlarınızı taramanın rahatlatıcı etkisi olduğunu daha önce duymuş muydunuz? Hele ki bu tarak lavanta kokuluysa… Homemade Aromaterapi’nin lavantalı şimşir tarağı, saç diplerinize lavanta uçucu yağının gevşetici ve sakinleştirici etkisini vererek bir yandan dolaşımı arttırıcı masaj uyguluyor. Yani bir saç tarağı vücudunuzu ve çalışma veriminizi tahmin ettiğinizden çok daha fazla arttıracak.

Homemade Aromaterapi ile tanışmak için tıklayın.

Bitkisel çaylarla düşen enerjinizi en üst seviyeye çıkarın.

Düşen enerjiyle başa çıkmak hepimizin zorlandığı bir konu. Sabahın ilk saatlerinden akşam yatağa girene kadar tükettiğiniz sıvılar, bu probleme çözüm bulmak istiyorsanız ilk gözden geçirmeniz gereken şeylerden biri. Enerjinizi sabahları ayılmak ve gün ortasında enerjinizi yükseltmek için tükettiğiniz kahve miktarı, ilerleyen zamanlarda enerji düşüşüne neden oluyor. Dolayısıyla iş yerinde vereceğiniz aralarda çalışırken fincan fincan kahve içmek yerine tercihinizi bitkisel çaylardan yana kullanmak sizin için doğru bir tercih olacak. Herby’nin fonksiyonel çaylarından Active Tea kendinizi yorgun hissettiğiniz ve günün geri kalanına nasıl devam edeceğinizi bilemediğiniz anlarda tekrardan canlanmanızı sağlayacak.

Herby ile tanışmak için tıklayın.

Doğal ve katkısız meyve sularıyla toksinlerinizden arının.

Konu sıvı tüketimine gelmişken taze, doğal ve katkısız meyve sularından bahsetmeden olmaz. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarını günlük rutine eklemek pek kolay bir şey olmasa da bunun için hazırlanmış doğal meyve suları karışımları günlük almanız gereken çoğu besin değerini almanıza yardımcı oluyor. Juitox’un limon, agave, zencefil, zerdeçal ve acı biberden oluşan Supershot’ı kaybettiğiniz enerjiyi size geri kazandırırken, limonun sindirimi düzenleyici ve tazeleyici etkisiyle adeta güne yeni başlamış gibi hissettirecek.

Juitox ile tanışmak için tıklayın.

Dişlerinizi fırçalayın ve nefesinizi tazeleyin.

Sabahları diş fırçalamanın verdiği ferahlık hissini ve verdiği rahatlatıcı etkiyi hepimiz biliyoruz. Gün içinde dişlerimizi fırçalamamız gerekiyorken bunu çoğumuz yaşadığımız koşuşturmacadan dolayı göz ardı ediyoruz. Quip’in elektrikli diş fırçası ağız bakımı ve diş sağlığı rutininizi hayatınıza geri kazandıracak etkileyici özelliklere sahip. Bu özel teknolojiye sahip diş fırçası, siz dişlerinizi fırçalarken hangi aralıklarla pozisyon değiştirmeniz gerektiğini size söylüyor. Yani yanlış diş fırçalama şekillerinin önüne geçip diş sağlığınızı ve ağız bakımınızı bir üst seviyeye taşıyor. Gün ortasında vereceğiniz bir molayı buna ayırdığınızda bırakacağı ferahlatıcı ve tazeleyici etkiyi siz de göreceksiniz.

Quip ile tanışmak için tıklayın.

Siz de bu rutinleri hayatınıza dahil etmek ve günlerinizi çok daha mutlu bir hale getirmek için Uplifers Wellness Shop‘u ziyaret etmeyi unutmayın.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!