Evrensel sistemin her şeye tek bir cevabı var: Evet, neye inanıyorsan hepsine evet

Dışarıya verdiğin enerji ne olursa olsun sana geri döner, şimdilik inanmayabilirsin ancak bu evrensel bir yasa. Niyetleri gerçeğe dönüştürmek için gerekli en önemli araçlardan biri çekim enerjisini doğru kullanmaktır.

Ne düşünüyorsan yaşamın ona dönüşüyor.

Dikkatini verdiğin ve odaklandığın şeyi hayatına çekersin, öyleyse hayatında daha fazla sevgi, tatmin duygusu ve memnuniyet istiyorsan, dikkatini arzuladığın şeylere çevirmeyi öğrenmelisin. Dikkatini verdiğin şeyin büyüyüp genişlediğini, hayatında daha çok yer kapladığını göreceksin. Bunu yapmaya şu andan itibaren hemen şimdi başlayabilirsin. Dikkatini verdiğin şeyleri fark et. Hangi düşüncelere, hangi duygulara dikkatini veriyorsun?

Düşündüğün, aklından geçirdiğin, söylediğin her şey geleceğini yaratıyor. Yaşamak istediğin gerçekliği sen seçiyorsun, farkında olarak ya da olmayarak. İşte tam da bu yüzden zihnini eğitmelisin. Çünkü ne düşünüyorsan yaşamın ona dönüşüyor. Sonsuz ve sınırsız olasılıklar alanından seçtiğin gerçekliği üç ana araçla çekiyorsun; düşünceler, sözcükler ve davranışlar.

Hayatındaki deneyimler içsel durumundan farklı olamaz, artık biliyorsun, bu evrensel bir yasa.

Evrensel sistem her şeye sadece ‘evet’ der. Ne düşünüyorsan, neye inanıyorsan, hepsine ‘evet’. İçinde öfke varsa, onu deneyimleyeceğin durumları yaşıyorsun… İlişkilerin sana içindeki öfkeyi geri yansıtıyor. İçinde bolluk ve bereketle ilgili endişelerin varsa, ekonomik durumun sana bunu yansıtıyor. Hep haksızlığa uğradığını düşünüyorsan, yaşamın her alanında bunu görüyorsun. Hayatındaki deneyimler içsel durumundan farklı olamaz, artık biliyorsun, bu evrensel bir yasa.

Burada anahtar şu: her gelene açık olmak ve hiçbir şeyle özdeşleşmemek. Sonuçta hiçbirimiz kötümser olacak kadar çok şey bilmiyoruz. Kendini sınırsız ve sonsuz potansiyele kapatırsan, içindeki mucizelere de kapatmış olursun. Her insanın kendince şüpheleri, korkuları, güvensizlikleri ve içsel çatışmaları var. Önemli olan o duygu durumunda sürekli yaşamamak.

Hislerin gelip gitmelerine izin ver… Ve bak içine, tam şu anda olduğun yerde güvende misin? Tam şu anın içinde geride bırakmakta zorlandığın bir olay, bir durum, bir kişi varsa, zihninde bunun belirmesine izin ver. Her ne olduysa, oldu ve bitti. Bu anda korku, şüphe ve güvensizlik yok ve bu an gerçek olan tek an.

 

İlginizi çekebilir: Niyetinde net ve kararlı ol, endişelerinle onun saflığını bozma

Yasemin Öner
Bu hayatta en çok inandığım şey yaşamın iyi ve kötü, aydınlık ve karanlık, hüzün ve mutluluk gibi karşıtların sonsuz dansından doğan ruhsal bir denge ... Devam