Erkekler için tarz sahibi olmanın yolları

Tarz sahibi erkekler günlük hayatta karşımıza çok fazla çıkmıyor. Oysaki bir erkek için güzel giyinmek oldukça kolay. Basic parçaları, nötr renklerle birleştirip, detaylara önem verirseniz her gün şık görünebilirsiniz. İşte erkekler için stil önerileri:

Tanıyın

Vücut tipinizi tanıyarak giyinin. Mesela; kısa paçalı pantolon, bacak boyu kısa olan erkeklere yakışmaz. V yaka t-shirt, boynunuzu uzun gösterir. Slim fit kesimler vücudunuzu daha fit gösterir.

Atın

Gardırobunuzda giymeyeceğiniz kıyafetleri bulundurmayın. İyi giyinmenin yolu, öncelikle iyi bir gardırop temizliğinden geçer.

İlgili yazı: Erkekler için moda önerileri: Gardırobunuzu sonbahara uygun düzenleme zamanı

Rahatlayın

Gömleğinizin üstüne kravat takmıyorsanız eğer gömleğin düğmelerini sonuna kadar iliklemenize gerek yok,üstten bir düğme açık kalsın. Aynısını blazer ceket ve kabanın içine giyeceğiniz gömlekte de uygulayabilirsiniz.

Parlayın

moda önerileri

Ayakkabı seçiminizde parlak ayakkabılara bir şans verin. Biliyorum ki, ayakkabı alışverişinde ilk olarak aklınıza parlak yüzeyli ayakkabılar gelmez. Fakat bu kez bir değişiklik yapın; çünkü lacivert gömlek ve koyu renk denim pantolonun altına giyeceğiniz parlak yüzeyli acı kahve bir ayakkabı bütün görüntünüzü değiştirecektir.

Eşleştirin

Aksesuarlarınızın birbiriyle uyumuna özen gösterin. Birbiriyle uyum içinde olan kemer ve ayakkabınızın tarzınıza olan etkilerini anlamayabilirsiniz; fakat uyumsuz aksesuar seçimi görüntünüzü bozar. Unutmayın ki, şeytan detaylarda gizlidir.

Değiştirin

Takım elbiseninizin içine bu zamana kadar hep gömlek giydiyseniz, en azından bir kere gömlek yerine basic bir t-shirt giymeyi deneyin.

Önemseyin

Çorap önemlidir. Kıyafetinizin bütün parçalarını seçtikten sonra çorabınızı seçin, kıyafetinizin geri kalanıyla çorabınızın uyumuna özen gösterin.

Yatırım yapın

Kaliteli kumaşlara yatırım yapın. İyi dikilmiş bir takım elbise, iyi seçilmiş bir kumaşla başlar.

Şans verin

erkek modası önerileri

Bilekli ayakkabıları bu zamana kadar denemediyseniz, kendinize bilekli bir bot alın. Bilekli ayakkabılar, slim fit pantolonların altında her zaman çok iyi gözükürler.

Alaz Balıklı
İzmirli. Bornova Anadolu Lisesi, Viyana Teknik Üniversitesi mezunu. Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra Türkiye'ye dönerek 2 yıl boyunca çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı. 2015 yılının sonuna ... Devam