Çıplak şölen

Moda tasarımcısı olmanın bu ülkede ne kadar dolambaçlı olduğunun tekrar kafama vurulduğu günlerde, çıplaklık en iyisi diye düşündüm. Nero Homme adındaki Macaristan erkek dergisi, Aralık ayının ilk konusu olarak ”Body Confidence”ı (yani ”Vücuda Güven”i) seçmiş. Zoltan Tombor’un, kadına ait naif kıvrımları ışığıyla ince bir tınıya dönüştürerek fotoğrafladığı, Jessica Pitti ile vücut bulan bu çalışmaya ruhunu katan kişi ise Gemma Slack. Styling önerilerini fetiş aksesuarlardan seçen Gemma, sırtını dayayacağı emin duvar olarak, görkemli objeleriyle akıllara kazınan John Galliano ve deri tasarımlarıyla kalbinizin küt küt atmasına neden olan Zana Bayne’a güvenmiş, iyi de etmiş. Sadece styling ile ilgilenmeyen Gemma Slack, yine kendi tasarımlarından vücut hatları kadar sade olan parçaları da bu melodinin son notası olarak eklemeden bırakmamış.

Her şeyin eskidiği şu günlerde, giyinmek de eski bir trend haline gelirse, şimdiden stil önerinizi hazırda tutmak istedim. Çıplaklığın çekiciliği çok riskli ve ince bir çizgiye dayanır, ama başarılırsa netice her şeyden daha görkemlidir. İşte size bu çizginin editorial bir örneği:

 

 

 

Not: Şeffaf vücut kemeri benim favorim.

Ezgi Turan
Ezgi Turan, 2009 senesinde İstanbul Ticaret Üniversitesi, Moda Tasarım bölümünden mezun oldu. Ardından 2009 yılında, 2 yıl süreliğine Home Store ve Dqmane markasına koleksiyonlar ... Devam