Amerikan Psikiyatrlar Derneği tarafından onaylanmış en sıra dışı 10 cinsel davranış

En garip Cinsel Haz Örnekleri
En garip Cinsel Haz Örnekleri

Parafili, yani sıra dışı cinsel davranışlar cinsellik araştırmacıları tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konuların başında geliyor.

Toplumun geneli tarafından en çok bilinen parafililerin başında bir objeye ya da insan bölgelerinin çeşitli kısımlarına cinsel ilgi duymak olarak tanımlanan fetişizm ve acı çekmekten alınan cinsel zevk olarak adlandırılan sadomazoşizm geliyor.

Bu iki sıra dışı cinsel davranış dışında bilinen bir çok farklı parafili çeşidi de mevcut. Hatta bu konu üstüne çalışan bir araştırmacının raporuna göre, 547 farklı çeşit parafili bulunuyor.

Çok uç örneklerin de yer aldığı bu sıra dışı cinsel davranışların hepsi çok sık görülmemekle ve üzerine araştırma yapılmamakla birlikte, Amerikan Psikiyatrlar Derneği’ndeki uzman ekip tarafından hazırlanan ve psikiyatrik bozukluklarının tanılarının yer aldığı DSM (Mental Bozuklukların Tanısal ve Sayımsal El Kitabı) adlı kitapta bazı cinsel davranış bozukluklarının tanı kriterleri bulunuyor.

Uplifers olarak DSM’in parafili tanımlarından en ilginç olanlarını sizler için derledik;

Parafilik infantilism

infantilizm

Bebek gibi giyinmekten ya da davranmaktan alınan cinsel haz. Her ne kadar çok ilginç gibi görünse, de bebek bezi giymekten alınan cinsel haz olarak adlandırılan Diaper Fetişizmi’nden daha normal bir davranış.

Formikofili

böcek

Böceklerin vücudun farklı bölgelerinde dolaşmasından duyulan cinsel haz. Özellikle genital bölgede gezmesi ve ısırmasından daha fazla zevk alındığı belirtiliyor.

Trolizm / Kakoldizm

THE GOOD WIFE

Partnerinizi başka biriyle ilişkiye girerken görmekten ya da ilişkiye girdiğini bilmekten alınan cinsel haz.

Abasiophilia

obese

Obezite ya da herhangi bir fiziksel bozukluk nedeniyle hareket kabiliyetini kaybetmiş olan kişilerin cinsel ilişkiye girmesini izlemekten ya da bu kişilerle cinsel deneyim yaşamaktan alınan haz.

Omorashi

630

Tuvaletini tutarak cinsel ilişkiye girmekten haz alma davranışı. Bu davranış cinsel ilişki sırasında partnerinin üstüne tuvaleti yapma davranışı olan ürofiliyle sıklıkla karıştırılıyor.

Fortçuluk (Frotteurism)

otobüs

Metrobüs, alışveriş merkezi gibi topluluğa açık alanlarda bireylere isteği dışında dokunmaktan alınan cinsel haz

Bug chasing

hıv

HIV pozitif virüsü taşıyan kişilerle uyumaktan ya da ilişki fantezisi kurmaktan alınan cinsel haz. Bu bireylerin bir çoğu ilişkinin ileriki aşamalarında virüsün kendilerine bulaşmasını arzulamaktadır.

Symphorophilia

Car-Accident

Trafik kazası, yangın gibi felaketleri izlemekten alınan cinsel haz.

Sacofricosis

eller cepte

Pantolonun cebinde bir delik açarak topluluğa açık alanlarda, kimseye fark ettirmeden  mastürbasyon yapmaktan alınan cinsel haz.

Vorarephilia

yemek

Birini yeme ya da yenilme düşüncesinden alınan cinsel haz. Bir çok insan aksiyona geçmeden, yani yalnızca fantezi boyutunda zevk alabiliyorken bunu davranışa dönüştürerek haz alma davranışı da gözlenebiliyor. Bu parafilinin gerçek hayatta yaşanmış örnekleri de mevcut.

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!