9 Mayıs günlük burç yorumları

9 mayıs 2014 Günlük Burç Yorumları
9 mayıs 2014 Günlük Burç Yorumları

Koç

Bir sosyal ortamda tanımadığınız biriyle yapacağınız bir konuşma oldukça yaratıcı fikirler oluşturmanıza ya da bakış aöınızın genişlemesine yardımcı olacak. Bu ay, seyahat ve eğitim planlarınızı tam olarak belirleyebilmek ve ön görebilmek için oldukça ideal bir zaman dilimi.

Uplifers önerisi: Dünyanın size sunduğu güzelliklerin tadını çıkarabilmek için, bol bol seyahat edin. Seyahat etmek ve farklı kültürleri keşfetmek, hayata olan bakışınızı değiştirir. Seyahat önerileri için ; ¨Explore Up¨ kategorimize göz atın.

Boğa

Kendinizi işinize ya da önemli bir hedefe adayın. Bahar aylarında odaklanmanız zor gibi görünse de, üretkenliğinizin üst noktalara ulaştığı zamanlardasınız. Bu fırsatı kişisel gelişiminizde ve kariyerinizde basamak olarak kullanmalısınız.

Uplifers önerisi: Yapılan araştırmalar, özellikle açık alanda yapılan uzun yürüyüşlerin yaratıcılığınızı arttırmak konusunda oldukça etkili olduğunu gösteriyor. ¨Üretkenlik ve yaratıcılık formülü: yürüyüş¨

İkizler

Bu aralar oldukça meraklı ve sosyal olabilirsiniz. Sizi güldüren ve bir şeyler öğrenebildiğiniz kişilerle beraber zaman geçirmekten zevk alacaksınız. Yeni insanlarla tanışmak sizi mutlu edecektir.

Uplifers önerisi:  Yeni insanlarla tanışmak ve tanımadığınız kişilerle sohbet etmek, sosyal becerilerinizi geliştirmenin ilk adımlarındandır. ¨Yeni insanlarla tanışmanızı kolaylaştıracak pratik öneriler¨

Yengeç

Uygulamaya koymak için nisan ayından beri ertelediğiniz planlarınızı gerçekleştirmek için bugünden itibaren harekete geçebilirsiniz. Planladığınız tarihin üzerinden uzun bir zaman geçmiş olması, gerçekleştirme isteğinizde ve ihtiyaçlarınızda değişiklikler yaşanmasına sebep olmuş olabilir. Bu nedenle değişiklik yapmaktan çekinmeyin.

Uplifers önerisi: Sosyal ve iş hayatında başarıya, hedefleri önceden net bir şekilde belirlenmiş kişiler tarafından ulaşılır. Başarılı kişiler ne istedikleri üzerinde detaylı düşünür ve plan yaparlar. .¨Başarılı insanların izledikleri yol¨

Aslan

Bugün mantığınız ve hisleriniz arasında kaldığınız bazı durumlar meydana gelebilir. Özellikle karar verme aşamasında mantığınız ve duygularınız arasındaki dengeyi iyi yakalamalı, en uygun kararı durumu iyice analiz ettikten sonra vermeye çalışmalısınz.

Uplifers önerisi: Duyguların sadece rasyonelleştirilmesi değil, bilinçli bir şekilde algılanması veya nitelendirilmesi de bir o kadar önemli ve karmaşıktır. Peki ya duygularımız bize hep doğruyu mu söyler? ¨Beynimiz kalbimizi kandırıyor olabilir mi?¨

Başak

Bugünlerde dikkatinizin de dağınık olmasının etkisiyle her şeye yetişmeye çalışabilir ve başarısız olduğunuzda özgüveninizin azaldığını hissedebilirsiniz. Dikkatinizi önemli konular üstüne yoğunlaştırmaya ve küçük işlerinizi ertelemeye çalışmalsınız.

Uplifers önerisi: Küçük işler günlük karmaşa içinde en sevilmeyen işlerdir genelde. İşlerinizi gruplandırıp tek seferde çözebilirsiniz. Modern zamanların kabusu, erteleme alışkanlığından kurtulabilirsiniz.

Terazi

Sağlığınıza daha fazla önem vermek ve kendinizi fiziksel olarak güçlendirmek istiyor olabilirsiniz. Daha fazla fiziksel aktivite ve sağlıklı bir beslenme programı, sağlıklı yaşama dair beklentilerinizi karşılayacaktır.

Uplifers önerisi: Sağlıklı olabilmek için, iyi beslenmeye ve düzenli olarak spor yapmaya özen gösterin. Daha sağlıklı bir yaşam sürebilmek için, “Live up” kategorimizdeki önerilerimize bir göz atın.

Akrep

Bugünlerde tek başınıza vakit geçirmekten daha fazla zevk alıyor olabilirsiniz. Bir süreliğine tek başınıza kalmak dinlenmenize fırsat tanıyacaktır ancak iş ile ilgili kontaklarınızla olan iletişiminizin kopması, ilerinizi olumsuz etkileyebilir.

Uplifers önerisi: Günümüz çalışma ve hayat koşullarında doğru yaşam dengesini bulmak kolay değil. Özellikle iş – yaşam dengesi, “iş vereninize bırakılamayacak kadar önemli bir konudur” diyor Nigel Marsh.¨İş-yaşam dengesini sağlamanın yolları¨

Yay

Bugünlerde yeni işlere adım atmak konusunda heyecanlı ve enerji dolu olabilirsiniz. Enerjinizi kısa süreli hedefleriniz için değil kariyer gelşimi, eğitim gibi uzun vadeli planlar için değerlendirmelisiniz.

Uplifers önerisi: Herhangi bir işi başarmak için, planlama yapmak ve bilinçli adımlar atamak gerekir. Hedefiniz yolunda karşınıza çıkabilecek engelleri ve zorlukları bilmeniz gerekir. ¨ Başladığınız işleri bitirmenize yardımcı olacak öneriler¨

Oğlak

Bu hafta farklı şeyler denemek ya da yeni bir alışkanlık edinmek istiyor olabilirsiniz. Çevrenizdeki insanların birbirinden çok farklı oluşu, ilginç fikirlerin ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Karar vermekte zorlanıyorsanız ailenizden ve arkadaşlarınızdan fikir paylaşımında bulunmalarını isteyebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Yeni projeler üzerine çalışmak, kendinize uygun hobilerle vakit geçirmek uzun vadede ufkunuzu açacaktır. ¨Hobilerle yaratıcılığınızla tanışın¨

Kova

Profesyonel sorumluluklarınız artsa da evinize ve ailenize ayırdığınız zaman konusunda dengeli ve tutarlı olmalısınız. Dikkatli bir planlamayla zaman yönetiminizi sağlayabilirsiniz ancak son dakikada karşınıza çıkacak olan projelere kendinizi hazırlamalısınız.

Uplifers önerisi: Yapılacak iş çok olup, gün içine pek çok şeyi sığdırmaya çalışmak gerektiğinde zamanı yönetebilmek yaşamı kolaylaştırır. ¨Zaman yönetiminin altın kuralları¨

Balık

Bu ay balık burçları için finansal planlar yapmak için uygun bir zaman. Yatırımlarınızı, gelir ve gider tablolarınızı gözden geçirebilir, bütçenizi buna göre dengeleyerek daha huzurlu bir yaşama kavuşabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Başarılı, mutlu ve özgür bir yaşam sürebilmek için, finansal özgürlüğünüzü kazanmanız ve paranızı doğru bir şekilde değerlendirmeniz şart. ¨Para kazanma ve kullanma sanatı: Gelirinizi en etkili biçimde değerlendirmenin yolları¨

 

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın :)

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!