9 Kasım 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bazen çıtayı çok yükseğe çıkarıp elde ettiğiniz başarıları gözden kaçırıyorsunuz. Oysa o başarının tadını çıkarıp kendinizi bir sonraki için motive edebilirsiniz. Mükemmeli hedeflerken kendinizi mutsuz etmeyin. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Boğa Burcu

Bazen bir kişiyle ilk tanıştığınızda hakkında negatif düşünceleriniz olabilir. Böyle zamanlarda hemen negatif düşüncelere kapılmak yerine, o kişiye ikinci bir şans vermeyi deneyebilirsiniz. Böylelikle sizin için çok değerli bir dost kazanma ihtimalini de ıskalamamış olursunuz. 

Uplifers önerisi: Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Herkesin hikayesi farklı olabilir ama hislerimiz çok ortak. İnsan genel anlamda her şeyi sadece kendisi yaşıyor zannediyorken çok daha fazla zorlanıyor. Zaman zaman kendisini eksik, yetersiz, hatta değersiz hissediyor. Fakat hiçbiri gerçek değil. “Yalnız değiliz hiçbirimiz: Dostluklar da, ruhumuz da paylaştıkça güçlenir

İkizler Burcu

Bazen aklınıza gelen fikirler, çevrenizdeki hiç kimse tarafından kabul görmeyebilir. Böyle zamanlarda eleştirileri ciddiye alın ancak kendi fikrinizden de vazgeçmemeye çalışın. Belki de bu fikri gerçekleştirerek çok önemli bir başarıya imza atabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Yengeç Burcu

Bugün biraz hassas olabilir ve aslında söylenen normal şeyleri yanlış anlayıp incinebilirsiniz. Böyle zamanlarda insan en kötü senaryolara inanmaya meyilli olur. Yakın zamanda bu hassasiyetin tamamen sizin bakış açınızdan kaynaklandığını siz de göreceksiniz. 

Uplifers önerisi: Negatif duygu ve düşünceler mutluluğa giden yolu tıkayarak davranışlarımızı şekillendirirler. Her ne kadar bunun farkında olsanız da, onları görmezden gelip gerçek mutluluğa ulaşmak herkesin kolayca başarabildiği bir şey değil. “Mutluluğunuz için bir an önce vazgeçmeniz gereken davranışlar

Aslan Burcu

Bir yandan mantığın sesine kulak veren ancak bir yandan da duygusal bir karaktere sahipsiniz. Yaşadığınız bir durum, sizi mantığınızla değil duygularınızla hareket etmeye yönlendirebilir. Bazen duygularınızın peşinden gitmek, onların sesine kulak vermek daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Başak Burcu

Bir şeyin imkansız olduğuna kim karar verir? Mantığınızın sesine kulak veren bir kişisiniz. Ancak bazen mantığınızın imkansız dediği durumlarda bile başarılı olabilirsiniz. İşte bu nedenle bir şeyin imkansız olup olmadığına karar veren aslında sizsiniz. Kendi gücünüzü hafife almayın. 

Uplifers önerisiHayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Terazi Burcu

Yürüdüğünüz yolda bir sürü bilinmezlik, bir sürü engel olabilir. Yanlış karar verip vermediğinizi düşünerek kendinizi sorgulayabilirsiniz. Ama o yolda yürümeye devam ediyorsunuz işte. Bu yolculukta sizi güzel şeylerin beklediğine dair zihninizi toplarsanız, yol size eskisi kadar engellerle dolu görünmeyecektir. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Akrep Burcu

Eğer karşınıza bir fırsat çıktıysa, bunun ne kadar büyük olduğu değil sizin için ne kadar uygun olduğu daha önemli. Bu fırsat hayatınızı daha anlamlı kılabilir mi? Buna odaklanırsanız, kendiniz için doğru seçimi yapabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

Yay Burcu

Mükemmeliyetçi bir karakteriniz olabilir ancak bunun sizi endişeye sevk etmesine izin vermeyin. Bugün, endişe duyduğunuz her anı not edin. Gün sonunda aslında kendinize yaptığınızın ne kadar büyük olduğunu fark edeceksiniz ve endişelenmekle geçirdiğiniz vakti, daha işlevsel kullanabileceğinizi göreceksiniz. 

Uplifers önerisi: Sadi Şirazi’ye sormuşlar “İnsan nedir?” diye; “İnsan üç beş damla kan, binbir endişedir” demiş. Endişe, vesvese, obsesyon, takıntı… İnsan doğası gereği böyledir. Zihin takıntılı, kuruntulu düşünceler üretmeye meyillidir. Kafamızın içerinde bizi rahatsız eden bazı düşünceler, ki bunlar genelde negatiftir, aklımıza geldiğinde bile rahatsızlık verir ve biz düşünmek istemedikçe daha da büyüyerek zihnimizde yer eder. Büyüdükçe de hayatı felç edecek hale gelebilir. Peki hangi konularda takıntılı düşüncelere saplanırız? “Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için 5 yöntem

Oğlak Burcu

Çevrenizdeki insanlara her zaman doğruyu, gerçekleri göstermekle yükümlü değilsiniz. Karşınızdaki kişi bir hayale inanmak istiyorsa ve bunun ona veya size zarar vermediğini düşünüyorsanız, ona bunun hayal olduğunu söylemek zorunda değilsiniz. bazen bazı şeyleri görmezden gelebilmelisiniz. 

Uplifers önerisi:  İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Kova Burcu

Her zaman her şey göründüğü gibi olmayabilir. Bugün karşınıza böyle bir durum çıkabilir. Bu durumda hemen inanmak yerine biraz sorgulamak ve kendinize karşı dürüst davranmak daha akıllıca bir adım olacaktır. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Balık Burcu

Yeni olan her şeye şüpheyle yaklaşma eğilimindesiniz. Belki de iyi şeyleri hak etmediğinizi düşünüyorsunuz. Bazı zorluklar yaşamış olmanız, hayatınızın her zaman böyle olacağı veya mutluluğu hak etmediğiniz anlamına gelmez. Önce sizin kendinize şans vermeniz lazım. 

Uplifers önerisi: Negatif duygu ve düşünceler mutluluğa giden yolu tıkayarak davranışlarımızı şekillendirirler. Her ne kadar bunun farkında olsanız da, onları görmezden gelip gerçek mutluluğa ulaşmak herkesin kolayca başarabildiği bir şey değil. “Mutluluğunuz için bir an önce vazgeçmeniz gereken davranışlar

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!