9 Ekim 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bir güzel söz, biraz sıcaklık, rahatlayabileceğiniz sakin bir nokta arıyor olabilirsiniz. Bunu şimdiye kadar bulamadıysanız, bugün size bir kişiden değil ama evrenin kendisinden gelebilir. Bu durum ilk başta size sıra dışı gibi görünse de aradığınız rahatlığı ve güveni bulmak kendinizi çok iyi hissettirecek. 

Uplifers önerisi: Malum stres biz modern dünya insanlarının hayatının bir parçası. Stres yönetimi için önerilen yöntemlerden biri de yoga. Peki yoga gerçekten de stresi yönetmekte işe yarıyor mu? Gelin hep beraber inceleyelim. “En rahatlatıcı stres yönetim yöntemi: Yoga

Boğa Burcu

Hayatınızdaki bazı alanlarda işler yolunda gitmiyor olabilir. Bunun farkında olsanız bile şimdilik bir şey yapamamış olabilirsiniz. Sizce bu yol nereye gidiyor? Size bir fayda sağlayacak mı? Belki biraz daha altıncı hissinizi, içgüdülerinizi devreye sokarak daha iyi hissedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

İkizler Burcu

Çocukken hepimize ebeveynlerimiz “Kendine nasıl davranılmasını istiyorsan, başkalarına o şekilde davranmalısın” nasihatini vermiştir. Ancak bunu uygulamak her zaman kolay olmuyor. Size kötü davranan bir kişiye, iyilikle karşılık vermekte zorlanabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İyi yaş alma, iyi yaşlanma, aktif yaşlanma gibi kavramların yoğun kullanıldığı günümüzde aslında bilmeliyiz ki kişisel iyi oluş sağlayabilmektir iyi yaşlanma… İçinde yaşam kalitesi, psikolojik iyi oluş, mutluluk ve yaşam memnuniyeti, maneviyat ve aşmışlık, başarılı kişilerarası ilişkiler gibi unsurları barındıran… “İyi yaşlanmak için kişisel iyi oluş: İyilik halini nasıl koruyabiliriz?

Yengeç Burcu

Geçmişte yaşadığımız şeyler, hepimizde etkiler bırakıyor ve gelecekte bir noktada ortaya çıkabiliyor. Siz de geçmişte yaşadığınız olumsuz bir olayı hatırlayabilirsiniz. Ancak bunun sizi nasıl etkileyeceğini seçmek sizin elinizde. Olumsuz bir deneyim bile olsa, buradan almanız gereken dersi düşünüp kendiniz için faydalı bir şeye dönüştürebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Aslan Burcu

Bir sorunla karşılaştığınızda, yapabileceğiniz birkaç şey var. Bunlardan ilki sorunu özümseyip yönetmeye çalışmak. İkincisi ise sorundan kaçınmak için elinizden gelen her şeyi yapmak. Bir Aslan burcu olarak sorunu özümseyip çözmeye daha eğilimli olabilirsiniz. Ancak bazen sorunlardan kaçınmak da iyi bir çözüm olabilir. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Başak Burcu

Hayatta yapacağınız seçimlerin sonuçlarıyla ilgili bazı belirsizlikler yaşayabilirsiniz. Aslında böyle bir durumda yapabileceğiniz en iyi şey, tüm olasılıkları değerlendirmek ve zihninizi kullanarak bir yol seçmek. Daha sonra bu yolda karşınıza çıkan zorluk ve kolaylıklarla mücadele etmenin yöntemini keşfedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Terazi Burcu

Özel hayatınız veya profesyonel hayatınızla ilgili riskli bir durum söz konusu olabilir. Hemen endişelenmeyin. Hayatta bazen risk alabilmek ve bu riskin pratik sonuçlarını öngörebilmek de önemlidir. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Akrep Burcu

Üstesinden gelemeyeceğinizi düşündüğünüz bir konuda başarı kazandığınızda, yaşadığınız zafer duygusu çok daha büyük olur. Başaramayacağınızı düşündüğünüz bir şeyin başlangıcında olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kendinize güvenmek ve disiplinli bir şekilde çalışmak. Üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir şey yok. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Yay Burcu

Yara almaktan veya başka bir şeyden korktuğunuz için kendinizi, isteklerinizi tam anlamıyla ifade edemiyor olabilirsiniz. Oysa isteklerinizi, tutkularınızı paylaştığınızda sandığınızdan çok daha olumlu bir karşılık alabilirsiniz. Sadece biraz cesaret gösterip kendinizi zorlamanız gerekiyor. 

Uplifers önerisi: Cesaret demek korkmamak demek değilmiş. Cesaret, korkularına rağmen devam edebilmekmiş. Ben eskiden cesareti korkusuzluk sanırdım. Büyük bir hayranlık duyardım cesaretli gördüğüm kişilere. Özenirdim. Yeni yeni öğreniyorum ki aslında onların da hiçbirimizden farkı yokmuş. Onların da korkuları en az bizimkiler kadar varmış. Ya da bize göre en büyük farkları şuymuş: Korkularına rağmen devam ediyorlarmış! Korkularına rağmen adım atıyor ve durmuyorlarmış! “Korkudan cesarete giden yol: Korkulara rağmen devam etmek

Oğlak Burcu

Size doğru gelen bir şey için savaşmak, insanlarla kavga etmek anlamına gelmiyor. İsterseniz olayları daha üretken, daha ilham verici ve daha umutlu bir noktadan ele alabilirsiniz. Bunun için sadece verdiğiniz mücadeleye biraz da yaratıcılık katmanız yeterli. 

Uplifers önerisi:  Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Kova Burcu

Bir konuda haklı olabilirsiniz ancak haklılığınıza başkalarını ikna etmeniz gerekiyorsa, karşı tarafı da anlamalısınız. Birini anlamak, onun tarafında olmak anlamına gelmiyor. Sadece karşı tarafın motivasyonlarını ve gerekçelerini anlarsanız, ikna etme şansınız daha yüksek olur. 

Uplifers önerisi: Bizler göreceli olarak korunaklı hayatlarımızda yaşarken, çoğu zaman ufacık konuları kendimize dert edinirken, yaşadıkları ülkede su bulamayan insanlar vardı. Tüm o insanlar bizim için sadece haberlerde tanışıp, iki, üç gün sonra unuttuğumuz insanlardı. Ama artık unutmamalıyız. Bir bütünün parçası olduğumuzu ve her birimizin hem birbirimizin, hem de dünyanın ve dünyadaki tüm diğer canlıların iyiliğinden, esenliğinden sorumlu olduğunu hatırlamamız lazım. “Dünya bize ne anlatmaya çalışıyor: Sevgi, empati ve saygı zamanı

Balık Burcu

Siz kendinizi oldukça açık ve net bir şekilde ifade ettiğinizi düşünebilirsiniz. Ancak karşı tarafın sizi aynı şekilde anladığından emin misiniz? Bazen böyle durumlarda karşınızdaki kişiye doğrudan sormak, sizi daha hızlıca çözüme götürebilir. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!