9 Aralık 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Birinin size yaklaşmaya çalıştığını hissediyorsanız ve bir şekilde bu durum sizi rahatsız ediyorsa, öncelikle sebebini bulmaya çalışmalısınız. Bu kişinin neden size yaklaşmaya çalıştığını çözerseniz, sorunu da çözmüş olursunuz. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Boğa Burcu

Hepimiz etiketlerin pek de önemli olmadığını düşünürüz. Peki ya kendi kendimize verdiğimiz etiketler? Eğer bazı konuları zayıf noktanız olarak görüyorsanız ve bu etiketin sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Bugün, bunun bilincinde olarak geçirmeyi deneyin. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

İkizler Burcu

Çok yorgunsanız veya zihniniz başka bir şeyle meşgulse, çözmeye çalıştığınız problemle ilgili bir sonuca varamayabilirsiniz. Kendinize biraz alan tanıyın. Tam olarak hazır olmadan, o problemi çözmeye çalışmayın. Böylelikle üzerinize bir yük daha eklememiş olursunuz. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Yengeç Burcu

Bir problemin kaynağıyla ilgili bir türlü gerçeğe ulaşamıyor, sorularınıza cevap bulamıyorsanız bunu kabul etmeyi öğrenmelisiniz. Ancak kabul etmek, unutmak demek değildir. Araştırmaya, elinizden geleni yapmaya devam edebilirsiniz. Yeter ki kendinize karşı gerçekçi olun!

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Aslan Burcu

İlişkinizle ilgili yolunda gitmeyen bir şeyler varsa, bu sefer sıcak bir davranış veya samimi bir özürle düzeltmeniz zor olabilir. Belki de daha derin bir konuşma yapmanız, olan biteni anlamaya çalışmanız gerekebilir. Sorunun kaynağını anladığınız zaman çözüme ulaşmanız da daha kolay olacaktır. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Başak Burcu

Hepimiz geçmişte yaşadığımız güzel anları hatırlamak, yeniden yaşamak isteriz. Peki kötü anları hatırlamak da bize bir şey katmaz mı? Geçmişe dönüp baktığınızda, yaşadığınız kötü bir deneyimi değerlendirmek ve bu deneyimden dersler çıkarmak geleceğe dair çok önemli şeyler keşfetmenize yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisiHayatta her şey tecrübe, karşılaştığımız durumlar, tanıştığımız insanlar, gördüklerimiz, yaptıklarımız… Karşımıza çıkan her türlü durum bizi kendi en yüksek potansiyelimize ulaştırmak üzere kurulu bir kurgu. Mesajları görebilmek ve bir sonraki adımı farkındalıkla atabilmek olaylara, durumlara, insanlara karşı bağımsız bir şekilde kimsenin yoluna sapmadan kendi yolunda ilerleyebilmek için elzem.”Deneyimlerimiz ne anlatır: Hayat, dersimizi öğretene kadar bize tekerrür yaşatır

Terazi Burcu

Sebebini bilmediğiniz bir endişe, kaygı taşıyor olabilir misiniz? Bugün belki de biraz daha derine inip endişelerinizin kaynağını keşfetmek ve çözüm için ilk adımı atmak adına önemli bir gün olabilir. Bu şansı kaçırmayın. 

Uplifers önerisi: Korku ve endişe sizi tuzağa düşüren duyguların başında geliyor; ancak bu duygularla yüzleşmek, korkularınızı yenme noktasında büyük fayda sağlıyor. “Korku ve anksiyetinizi yenmek için en doğru adım: Yüzleşme

Akrep Burcu

Eğer defalarca denemenize rağmen bir şey istediğiniz sonucu vermiyorsa, buradan çıkarmanız gereken bir ders veya öğrenmeniz gereken önemli bir detay var demektir. Böyle durumlarda kendinizi suçlamak veya bunun bir ceza olduğunu düşünmek yerine, sorunu nasıl çözebileceğinize odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Hayattaki amacımı nasıl bulurum? Birçoğumuzun aklında bu soru. Hepimiz bir amaç arayışındayız. Belki de o amacı hiç bulamayacağınızı, bulsanız da kaybettiğinizi ya da onu gerçekleştirmekte geç kaldığınızı düşünüyorsunuz. Tüm bunların uyandırdığı kaygı yetmezmiş gibi bir de bu sorunun yarattığı stresle yaşamak zorundasınız. Ancak hayattaki amacınızı bulmanın yolu bu değil. “Hayat amacımı nasıl bulacağım: Amaç bulunmaz, inşa edilir

Yay Burcu

Yakın zamanda arkadaşlarınızla bir araya gelememiş, büyük buluşmalara ev sahipliği yapamamış olabilirsiniz. Ancak gelecekteki buluşmalar için planlar yapabilir veya yakın zamanda online ortamlarda arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Oğlak Burcu

Başkalarının size ne yapmanız gerektiğini söylemesinden hoşlanmıyorsunuz. Eğer etrafınızda böyle bir kişi varsa, onu dinlemek zorunda değilsiniz. Hatta hemen uzaklaşabilirsiniz. Ancak bazen iyi fikirlerin nereden geleceği belli olmaz. Biraz kulak kabartmak faydalı olabilir. 

Uplifers önerisi:  Son yılların popüler sorusu “Nasıl yardımcı olabilirim?” Bizlere yardım etmeye, içinde bulunduğumuz çıkmazdan çıkmamıza yeterli olabilir mi? Yardımcı olmak; karşılıklı eşitliğin olmadığı söz konusu durum karşısında güçlü olanın güçsüze destek sunduğu bir ilişki şekli. “Yardım etmek mi, katkı sağlamak mı: Mesafesiz ve eşit bir ilişkilenme mümkün

Kova Burcu

Başkalarına tuhaf gelen fikirlere karşı her zaman açık fikirli olmaya çalışan birisiniz. En sıra dışı düşüncelere bile her açıdan bakmaya çalışıyorsunuz. Eğer bir mucizenin gerçekleşmesini istiyorsanız, ona inanın. Belki yakın zamanda ufak işaretler görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: “Mucize nedir?” diye sorsan bana kalbinden geçen duygunun, zihninden geçen düşünceyle bir olmasıdır derim. “Daha büyük resmi görelim” dersen, o da kabul. O zaman kainatı, doğayı, insanı, hayvanı, bitkileri ve tüm canlıları ayrı ayrı hissettiğinde kalbine doğan o “işte bu” hali derim. “Mucizeyi görebilmek: Her adımında karşına çıkan mucizelerin farkında mısın?

Balık Burcu

Bazen hayattaki en güzel şeyler, ilk başta insanın canını acıtabilir. Ancak sonuna yaklaştığınızda, elde edilen tüm pozitif kazanımlar ilk baştaki acıları unutturur. Şu sıralar benzer bir zorluk yaşıyor olabilirsiniz. Eğer böyle bir dönemden geçiyorsanız, kendinize bunun geçici olduğunu ve sonunda elde edeceğiniz kazanımları hatırlatabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!