8 Ekim 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Uzun devam ettirdiğiniz ve sorumluluk olarak gördüğünüz bir iş olabilir. Siz bu işi üstlenirken hiçbir beklenti içinde olmayabilirsiniz ancak hem evren hem de çevrenizdekiler çabalarınızın farkına varmış görünüyor. Hiç ummadığınız bir şekilde takdir edilebilir ve ödüllendirilebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazı anlar gelir, duvara toslar ve sınırlarımıza ulaşırız. Kaybedilen bir iş, beklenmedik bir hastalık, kaybedilen biri, bir türlü verilemeyen kilolar, sonlanan bir ilişki, başarı sağlanamayan bir proje… İşte o an seçim zamanıdır. Varoluşumuzdan gelen, bir bakıma gizemli ve aynı zamanda bizlere gerekli teslimiyet gücü, yaptığımız seçimlerle ortaya çıkar. “Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi

Boğa Burcu

Üstesinden gelemeyeceğinizi düşündüğünüz pek çok şey; doğru planlama ve kararlılıkla başarılabilir. Kendinize koyduğunuz hedef, ilk başta çok büyük gelebilir. Ancak ilk adımı atma cesaretini gösterirseniz, devamını da getirebileceğinizi unutmamalısınız. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

İkizler Burcu

Hayatta her zaman zorluklar olur. Ancak bu zorluklar sonsuza kadar sürmez. Bazen rahatlamak için bunu kendinize hatırlatmanız gerekebilir. Belki çözüm hemen gelmeyebilir ancak biraz daha sabrederek zorlukların geçeceğini kendinize tekrarlamalısınız. 

Uplifers önerisi: Bazı anlar gelir, duvara toslar ve sınırlarımıza ulaşırız. Kaybedilen bir iş, beklenmedik bir hastalık, kaybedilen biri, bir türlü verilemeyen kilolar, sonlanan bir ilişki, başarı sağlanamayan bir proje… İşte o an seçim zamanıdır. Varoluşumuzdan gelen, bir bakıma gizemli ve aynı zamanda bizlere gerekli teslimiyet gücü, yaptığımız seçimlerle ortaya çıkar. “Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi

Yengeç Burcu

Önemli bir sorumluluk üstlenmek üzere olabilirsiniz. Ancak düşündükçe bu sorumluluğu yerine getirmek için yeterli enerji, para ve zamanınız olup olmadığını düşünerek kendinizi endişelere kaptırabilirsiniz. Oysa endişe sizi başarıya değil, uykusuz gecelere götürür. Eğer ilerlemek istiyorsanız, endişe değil umuda sarılmalısınız. 

Uplifers önerisi: Korku ve endişe sizi tuzağa düşüren duyguların başında geliyor; ancak bu duygularla yüzleşmek, korkularınızı yenme noktasında büyük fayda sağlıyor. “Korku ve anksiyetinizi yenmek için en doğru adım: Yüzleşme

Aslan Burcu

Hayattaki hiçbir şey tam anlamıyla mükemmel değildir. Bunun farkında olabilirsiniz ancak zor zamanlarda bunu unutup, umutsuzluğa kapılma ihtimaliniz çok yüksek. Oysa bu düşünceyi hatırlatarak kendinizi yeniden güvende hissetmek, sandığınızdan daha kolay olabilir. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Başak Burcu

Başarılı olmanın formülü elbette var. Ancak her zaman başarılı olacağınızın bir garantisi yok. Eğer büyük bir adım atmaya hazırlanıyorsanız, başarısızlığın da bir seçenek olduğunu düşünmelisiniz. Eğer buna hazır değilseniz, adım atmamayı tercih edebilirsiniz. Fakat unutmayın ki cesaret gösteremeyenler, hiçbir zaman başarılı olamazlar. 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

Terazi Burcu

Bazen etrafınızdaki kişiler bir şeyi tavsiye ediyor diye o şeyin peşinden gittiğinizi düşündüğünüz oluyor mu? Böyle zamanlarda kendinize ebeveynlerin o sıklıkla söylediği “Arkadaşın camdan atlasa, sen de mi atlayacaksın” sorusunu getirin. Aklınıza yatmayan bir şeyin peşinden gittiğinizi düşünüyorsanız, kararlarınızı gözden geçirmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Akrep Burcu

Karmaşık bir konuyla başa çıkmak için karmaşık bir planınız olabilir. Bu plan her noktada sizin istediğiniz şekilde ilerlemeyebilir. Ancak stratejinize sadık kaldığınız sürece, sonunda istediğiniz amaca ulaşma ihtimaliniz çok yüksek. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Yay Burcu

Aile veya arkadaşlar arasındaki rahatsızlık verici bir durum, kendini farklı şekillerde gösterebilir. Öfke, sessizlik, iletişime kapalı olma bunlardan sadece birkaçı. Karşınızdaki kişiye kızmak yerine, onu iletişime açık hale getirmenin bir yolunu bulabilirseniz, yaşanan olumsuz durumu daha hızlı ve kolay bir şekilde atlatabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Oğlak Burcu

Her şeyin mükemmel olması için çabalayıp bu çabalarınız sonuçsuz kalınca kendinizi suçluyor olabilirsiniz. Oysa siz de mutlu olmayı, iyi şeylerle karşılaşmayı herkes kadar hak ediyorsunuz. Bunu kendinize tekrarladığınızda, olumsuzluklar yüzünden kendinizi suçlamaya son verebilirsiniz. 

Uplifers önerisi:  Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Kova Burcu

Bazen işler kontrolünüzden çıkabilir ve siz bunun nasıl olduğuna anlam veremeyebilirsiniz. Oysa kasedi biraz geri sardığınızda, nerede yanlış yaptığınızı görebilecek olgunluğa sahipsiniz. Belki yanlışlarınızın farkına vararak durumu tersine çevirebilirsiniz. Buna bir şans vermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.“İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

Balık Burcu

Karşınızdaki kişiyle doğru bir iletişim dili oluşturduğunuzu düşünebilirsiniz. Ancak söylediklerinizin, karşınızdakilerin anladığıyla sınırlı olduğunu unutmayın. Bu yüzden bazen siz kendinizden emin olsanız bile karşınızdakinin ne anladığını tahlil etmeli ve ona göre belki de yeniden bir iletişim dili oluşturmalısınız. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!