8 Aralık 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Herkesin bir yeteneği vardır. Siz de kendinize özel bir yetenek sahibisiniz ve bu yeteneğinizle etrafınızda hayranlık uyandırıyor olabilirsiniz. Ancak insanların sizden beklentilerini karşılamak, sizi strese sokuyor olabilir. Oysa bu strese teslim olmak yerine yeteneklerinizin peşinden gidip size sunduğu fırsatları değerlendirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Malum stres biz modern dünya insanlarının hayatının bir parçası. Stres yönetimi için önerilen yöntemlerden biri de yoga. Peki yoga gerçekten de stresi yönetmekte işe yarıyor mu? Gelin hep beraber inceleyelim. “En rahatlatıcı stres yönetim yöntemi: Yoga

Boğa Burcu

Yakınınızdaki bir kişi belki meraktan, belki de size duyduğu hayranlıktan ötürü kişisel alanınıza müdahale edecek sorular soruyor olabilir. Önemli olan bu sorular değil, sizin bu sorular karşısında ne hissettiğiniz. Eğer kendinizi rahatsız hissediyorsanız, bir sınır çizmenin vakti gelmiş olabilir.  

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

İkizler Burcu

Eğer bir şeyin beklentilerinizi karşılamadığını düşünüyorsanız, öncelikle etrafınızdaki kişilerin de benzer düşüncede olup olmadığına bakmalısınız. Eğer beklentileri karşılanmayan tek kişi sizseniz, bu durumda kendi düşüncenizle ilgili bir değişiklik yapmanız veya beklentilerinizi karşılayacak şekilde kişisel çaba harcamanız gerekir. 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

Yengeç Burcu

Etrafınızdaki kişilerin, sizin düşüncelerinizi ve beklentilerinizi anlamalarını istiyorsunuz. Ancak herkes sizin sandığınız kadar sezgileri kuvvetli olmak zorunda değil. Bu yüzden kendinizi açıkça ifade ettiğinizden emin olmalısınız. Kimseden sizin düşüncelerinizi tahmin etmesini bekleyemezsiniz. 

Uplifers önerisi: Sevmek, birlikte olmak ama diğer yandan sürekli kaybedeceğine inanmak… Hayal etmek bir iş başvurusunda bulunmak fakat diğer yandan ya seçilmezsem diye kahrolmak. Ve en önemlisi ise sonuç tam da “kahrolduğumuz” yönde olmasa da bu kez sahip olduğumuz o hayal ettiğimiz pozisyonu kaybetmekten korkmak… Endişe, korku ve vesvese ile “istediklerimizi” sözde dile getirirken, blokları özde dizmeye devam etmek… “Açık, net ve çelişkisiz olmak: Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için reçete

Aslan Burcu

Hayatta her şey zamanla süresini doldurur ve şekil değiştirir. Bu aslında bir şeylerin yanlış gittiği anlamına gelmez, tamamen doğal bir süreçtir. Siz de hayatınızda bir şeylerin sonlandığını, şekil değiştirdiğini hissediyorsanız, buna üzülmek yerine yaşadıklarınızın kattığı deneyim için şükretmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Şükretmek neden bu kadar önemli? Şimdiye kadar yapılmış sayısız çalışma, şükretmenin hayatın birçok alanındaki pozitif etkilerini tespit etmeyi başardı. Üstelik bu çalışmalar arasında niceliksel verilere dayanarak yapılan çalışmalar da oldu. “Şükretmeyi alışkanlık haline getirmenin yolları

Başak Burcu

Belki hayatınız boyunca duygularınızı göstererek yaşamadınız, en derin hislerinizi kendi içinizde yaşadınız. Bu sizin için bir baskı değil, doğal bir durum olarak gelişmiş olabilir. Ancak bazı şeylerin dile getirilmesi, ifade edilmesi gerekir. Karşınızdakinin sizi anlaması için duygularınızı ifade etmekten çekinmeyin. 

Uplifers önerisiDuyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Terazi Burcu

Yakın zamanda zor günler geçirmiş, hayal kırıklıkları yaşamış olabilirsiniz. Ancak o dönem geride kaldı. Evren sizi seviyor ve yakın zamanda tüm endişelerinizi geride bırakacak sürprizler hazırlıyor size. Yeniliklere açık olun.  

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Akrep Burcu

Etrafımızdaki insanların ruh hali bizi de etkiler. Eğer son zamanlarda yakınlarınızdaki bir kişi size sürekli kötü haberlerden bahsettiyse, belki de “kanalı değiştirmenin” zamanı gelmiş olabilir. Bazen negatif olanı geride bırakıp pozitife yönelmek için sizin de çaba harcamanız gerekir. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Yay Burcu

Bir şeylerin yanlış gitme ihtimali ne ise, yolunda gitme ihtimali de o kadardır. Eğer yeni bir yola çıktıysanız, elbette yanlış gidebilecek şeyleri hesaba katmalı ancak her şeyin yolunda gideceği umudunu taşımalısınız. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Oğlak Burcu

Yeni bir şeye başlama isteği taşımanıza rağmen imkanlarınızın yetersiz olduğunu düşünebilirsiniz. Oysa bazen elimizdekilerin farkında olmuyoruz. Sahip olduğunuz tohumları ektiğinizde, karşılığında verimli sonuçlar alabilirsiniz. Sadece biraz cesaret göstermelisiniz. 

Uplifers önerisi:  İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Kova Burcu

İnsan kendisini baskı altında hissettiği zamanlarda pozitif olmak zorlaşır. Eğer çevrenizdekileri motive etmeniz gerekiyorsa, öncelikle kendiniz motive olmalısınız. Yola çıkarkenki amacınızı hatırlayın ve kendinize inanın. Bu hedefi koyarken, onu gerçekleştirebileceğinizi biliyordunuz. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

Balık Burcu

Bazen kendinizi çok fazla ifade ettiğinizi, her şeyi anlattığınızı düşünüyor musunuz? Duygularınızı kendinize saklamaktan nasıl kaçınmak gerekiyorsa, kendinizi anlatmakta aşırıya kaçmaktan da sakınmak gerekiyor. Kendinizi ifade ederken dengeli davranmaya özen göstermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!