7 Ocak günlük burç yorumları

7 Ocak 2014 Günlük Burç Yorumları
7 Ocak 2014 Günlük Burç Yorumları

Koç Burcu

Bugün şahsınıza yapılan eleştirilere karşı sakinliğinizi koruyamayabilir, çevrenizdeki insanlara karşı istemediğiniz tutumlar sergileyebilirsiniz. Sonrasında pişmanlık yaşamamak için sakinliğinizi korumanızda ve konuşmadan önce ne söyleyeceğinizi iki kez düşünmenizde fayda var.

Uplifers önerisi: İş hayatında başarıya ulaşmış olan kişilerin sırlarından biri, ne söyledikleri kadar nasıl söylediklerine de önem vermeleridir. Çünkü aslında iletişim, konuşmadığınız ve hatta farkında olmadığınız zamanlarda da devam eder. ¨Vücut dilini doğru kullanmak için ipuçları¨

Boğa Burcu

Bu aralar sosyal hayatınızda oldukça pozitif gelişmeler yaşıyor oluşunuz özgüveninizi arttırabilir ve bu durum yeni insanlarla tanışmanıza yardımcı olabilir. Çok fazla kalabalık gruplar içinde zaman geçirmek bir süre sonra bunalmanıza ve yalnız kalarak kendinizi dinlemek istemenize sebep olacaktır.

Uplifers önerisi: Arada yalnız kalmak kendinizi dinlemenize imkan sağlar. İç sesiniz ne kadar güçlü ise, dış sesler o kadar hafif kalır. ¨Dış sesleri kapatıp iç sesinizi dinlenmenin önemi¨

İkizler Burcu

Ocak ayının sonlarında uzun süredir görüşmediğiniz bir arkadaşınızla ilgili haber alabilirsiniz. Arkadaşınızla zaman geçirmek ve bilgi paylaşımında bulunmak size kendinizi iyi hissettirecektir. Buluşma ayarlamak için harekete geçebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Arkadaşınızı evinize davet ederek mutfaktaki marifetlerinizi gösterebilirsiniz. ¨Düşük kalorili kokteyller¨ile ¨sağlıklı aperatifler¨ hazırlayarak keyifli bir gece için hazırlık yapın.

Yengeç Burcu

Kariyerinizle ilgili uzun zamandır beklediğiniz gelişmelerin bu hafta gerçekleşmesi söz konusu olabilir. İş arkadaşlarınızın ve yöneticinizin dikkatini çekebilmek için özgüveninizin yüksek olmasına ve kararlı görünmeye özen göstermelisiniz.

Uplifers önerisi: Performansınızı yükseltmek ve özgüvenli adımlar atabilmek için, kendinize olan inancınızı yüksek tutmanız şart. Yardımcı olacak öneriler için; “Yeterlilik duygunuzu geliştirebilmek için öneriler“

Aslan Burcu

Bu aralar her şeyi detaylı düşünmeye ve olaylara mantıksal bir çerçeveden yaklaşmaya çalışıyorsunuz, ancak bu hafta biraz daha esnek davranmanız ve işle ilgili konularda daha spontane kararlar almanız gerekebilir. İşinizle ya da ailenizle ilgili herhangi bir sebepten dolayı beklenmedik, kısa süreli bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Mükemmeliyetçi kişiler bir iş üzerinde çok fazla zaman harcarlar. Detaylara çok fazla odaklanırlar. Bu bazı durumlarda işin ertelenmesine sebebiyet verebilir. En iyiyi hedeflemek gerçekçi olmadığından çalışma motivasyonunu kırar. ¨Mükemmeliyetçilik hayatımızı nasıl etkiliyor?¨

Başak Burcu

Bu hafta finansal durumunuzla ilgili önemli gelişmelerin olması söz konusu olabilir. Maddi olarak rahatladığınız bu dönemde gereksiz harcamalar yapmamaya, geleceğinizi etkileyebilecek yatırımları araştırmay odaklanmalısınız. bir miktar para biriktirmek gelecekle ilgili planlarınızı hayata geçirme aşamasında size yardımcı olacaktır.

Uplifers önerisi: Girişimcilikten, yatırımcılığa varan serüveninde Uzman TV, itiraf.com gibi sitelerin kurucusu Ersan Özer’in ¨Başarı ve motivasyon önerileri¨ bu süreçte faydalı olacaktır.

Terazi Burcu

Partnerinizin ya da birlikte yaşadığınız kişinin bir süreliğine yalnız kalmaya ihtiyacı olabilir. Bu süreçte karşınızdaki kişinin duygularını anlamaya çalışmalı, empati kurarak onun bir süreliğine kendisini dinlemesine fırsat vermelisiniz.

Uplifers önerisi: Yavaşlamak ve iç sesimizi dinlemek; gerçek fikirlerimizi ve hislerimizi anlamamıza yardımcı olarak, doğru adımlar atmamızı sağlar. Bu, özellikle özel hayatımız ve ilişkilerimizle ilgili konularda göz ardı etmememiz gereken bir durumdur.¨İlişkileriniz konusunda göz ardı etmemeniz gereken 5 his¨

Akrep Burcu

İş yerinizde yoğun bir hafta sizi bekliyor olabilir ve aynı anda birden çok işle ilgilenmeniz beklenebilir. İşlerinizi çok iyi iekilde planlar, zaman yönetimi konusunda kendinizi biraz daha geliştirebilirseniz bu karmaşayı kariyeriniz için olumlu bir duruma çevirebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Yapılacak iş çok olup, gün içine pek çok şeyi sığdırmaya çalışmak gerektiğinde zamanı yönetebilmek yaşamı kolaylaştırır. ¨Zaman yönetiminin altın kuralları¨

Yay Burcu

Özel yaşamınızla ilgili hareketli anların yaşanacağı bir hafta olabilir. Partnerinizle olan ilişkiniz her zamankinden daha heyecanlı ve renkli oalbilir. Yalnızsanız, uzun bir süredir tanışmayı beklediğiniz insanla bu aralar karşılaşabilirsiniz. Sezgilerinizi dinleyerek ulaşmak istediğiniz insana çok kısa bir sürede, kolayca ulaşabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Birazcık yavaşlayıp sezgilerinize kulak verirseniz, size doğruyu olduğu gibi gözlerinizin önüne serecek, tehlikeli bir durumla karşı karşıya kaldığınızda sizi uyaracak ya da insanları anlamak ve iletişim kurmak konusunda size yeni yollar gösterecektir.¨Özel hayatımızda sezgilerin yeri¨ 

Oğlak Burcu

Seyahat planlarınızı biraz daha ertelerseniz ne yazık ki gerçekleştirmeniz mümkün olamayabilir. Kısa süreliğine de olsa gitmek istediğiniz yerleri ziyaret etmeli, iş hayatınızın yoğunluğundan bir süreliğine de olsa bu kısa seyahat yardımıyla sıyrılmalısınız.

Uplifers önerisi: Yeni seyahat planları yapıyorsanız, Explore Up yazarlarımızdan Gökçen Gökyer’in sonbahar tatil önerilerine göz atabilirsiniz.

Kova Burcu

Bugünü kendinizle başbaşa geçirmek ve kafanızı kurcalayan bazı sorulara cevap aramak isteyebilirsiniz. Gelişiminize engel olduğunu düşündüğünüz alışkanlıklarınızı ve davranışlarınızı değiştirmek size kendinizi daha iyi hissettirebilir.

Uplifers önerisi: Kendinizi daha iyi hissetmek, kafanızı boşaltmak ve düşüncelerinizi toparlayabilmek için, yürüyüş yapın. Yürümenin faydalarına göz atmak için; “Yaratıcılığı ve üretkenliği arttırmak için: Yürüyüş“

Balık Burcu

İstekleriniz ve umutlarınız tüm düşüncelerinizi ele geçirmiş olabilir. Hayallerinizin peşinden gitmek için falzasıyla istekli olabilirsiniz. Attığınız küçük bir adım planladığınız her şeyi gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. Cesaretinizi ve özgüveninizi daima ayakta tutmalısınız.

Uplifers önerisi: Bir hayaliniz, ulaşmak istediğiniz bir şey varsa adım atın. Ona yaklaşacak yollar arayın. Bunu yaparken pes etmeyin. ¨Hayallerinizi gerçekleştirmek için çocukluk cesaretinizi kaybetmeyin.¨

 

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın :)

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!