7 Nisan 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bugünkü Dolunay sizi biraz zorlayabilir. Ancak bir yandan da kurduğunuz iş bağlantıları, size sadece profesyonel hayatta değil kişisel olarak da bir tatmin duygusu verebilir. 

Uplifers önerisi: Eğer hayatınızı mahvetmek istiyorsanız, bunun en kolay yolu negatif olmaktan geçiyor. Aynı şey iş hayatı için de geçerli. İş hayatı ister istemez hepimiz için zorlayıcı deneyimler getiriyor. Negatif bir bakış açısına sahip olduğunuzda ise bu deneyimler karşısında potansiyelinizi ortaya koymak zorlaşıyor ve hedefi olan, umutlu, tatmin edici bir iş hayatından gittikçe uzaklaşıyorsunuz. “İş hayatınızın kalitesini artırmak ve potansiyelinizi ortaya koymak için 10 etkili adım

Boğa Burcu

Bugün Terazi burcundaki Dolunay, sizi özellikle kariyerinizle ilgili konularda etkiliyor. Kariyerinizin yönüyle ilgili hiç beklenmedik bir değişiklik yaşanabilir. 

Uplifers önerisi: Kariyer analisti Dan Pink, dünyada denenmekte olan farklı çalışma düzenleri ve motivasyon kaynakları hakkında bilgilendiriyor. “Motivasyon kaynağı olarak ödül mü özgür irade mi?¨ sorusuna yanıt veriyor. Kendi motivasyon kaynağınızı bulmak için inceleyebilirsiniz.

İkizler Burcu

Terazi burcundaki Dolunay, özellikle aşk hayatınızla ilgili konuları etkiliyor. Aşk hayatınızda bir türbülans söz konusu olabilir. Duygularınız, mantığınızın önüne geçebilir. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca ailemizden, çevremizden ve tabii ki popüler kültür ürünlerinden, aşkın gerçekte ne olduğuna dair bazı fikirler ediniriz. “Aşk, doğru insanı bulmakla mı alakalıdır?

Yengeç Burcu

Eviniz veya özel hayatınızla ilgili bir süredir aklınızı meşgul eden çetrefilli bir konu, bugün tam bir dönüm noktasına ulaşabilir. Sonuçları iyi de olsa kötü de olsa bunun sizi rahatlatacağı bir gerçek. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda yaşadığımız sıkıntıları, özellikle de konular ilişkimizle ya da partnerimizde rahatsızlık duyduğumuz şeylerle ilgiliyse zorluk yaşayabiliriz. İlişkimizi olumsuz etkileyebileceğini düşündüğümüz ya da sevdiğimiz kişiyi incitebilecek konuşmaları yapmaktan çekiniriz.”İlişkinizle ilgili problemleri partnerinizle paylaşmanızı kolaylaştıracak pratik bilgiler

Aslan Burcu

Bugün Terazi burcunda gerçekleşen Dolunay, özellikle mesajlar anlamında sizi etkiliyor. Bir sözleşme veya anlaşmanın sona erdiği bilgisini alabilirsiniz veya bir müşterinizle ilgili problem yaşayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Deneyimlediğimiz olumsuz durumlar, üst üste gelen problemler bazen hayatın tadını çıkarmamıza ve anı yaşamamıza engel olabiliyor. Hayatınız boyunca karşılaşacağınız olumsuz durumları engelleyebilmeniz de mümkün değil. Fakat bu durumlar karşısında nasıl bir tavır izlemeniz gerektiği, olaylara nasıl yaklaştığınız sizin kontrolünüz altında. “Planlarınız umduğunuz gibi işlemediğinde pozitif kalmanıza yardımcı olabilecek 10 olumlu düşünme tekniği

Başak Burcu

Terazi burcunda gerçekleşen Dolunay, burcunuzu kazançlar alanını temsil eden ikinci evine denk geliyor. Finansal anlamda sizi tatmin edecek haberler alabilirsiniz. Ancak bu aynı zamanda zorlayıcı da olabilir. 

Uplifers önerisi: Paranın mutluluğu satın alamayacağı neredeyse hiç sorgulanmayan bir gerçeklik. Fakat son zamanlarda yapılan bazı araştırmalar, bununla ilgili farklı sonuçlar ortaya koyuyor. “Para ile mutluluk arasındaki bağ ne kadar güçlü?

Terazi Burcu

Bugün Terazi burcunda yaşanan Dolunay sebebiyle kendinizi her zamankinden daha hassas hissedebilirsiniz. Ailenizle ilgili biraz çetrefilli bir konu ortaya çıkabilir. Neyse ki kısa zaman içinde bunun geçici olduğunu fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İşlevlerini daha iyi yerine getirebilen aileler sağlıklı, yani işlevsel aile olarak da adlandırılırlar. İşlevsel ailelerde, bireylerin birbirlerini cesaretlendirmesi, desteklemesi, aile üyeleri arasında etkin iletişim, güvenli bağlanma, birlikte zaman geçirmeye istekli olma, rollerin açık olması ve bireysel fikirlere, kişisel farklılıklara saygı duyma gibi özellikler bulunmaktadır. “Ailede pozitif ruhu yakalama üzerine: Aile sisteminiz işlevsel mi?

Akrep Burcu

Ailevi konularla ilgili beklenmedik gelişmeler yaşanabilir ve bu sebeple siz ve eşiniz veya sevgilinizin bir anda odak noktası değişebilir. Böyle zamanlarda birbirinize destek olmalısınız. 

Uplifers önerisi: Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, eşinizin ailesiyle kuracağınız ilişkiler; uzun vadede ilişkinizin nereye varacağı konusunda da belirleyici etken. ¨Partnerinizin ailesiyle iyi geçinmenin yolları¨

Yay Burcu

Son dönemde kendinizi tatmin olmuş değil, tükenmiş hissediyor olabilirsiniz. Bunun özellikle içinde bulunduğunuz grup veya toplulukla ilgili olduğunu düşünüyorsanız, belki de soyunduğunuz rolden uzaklaşmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Aslında mükemmeliyetçilik korkunun çok güzel maskelenmiş bir versiyonu; kökleri çoğu zaman suçluluk ve utanca dayanan sosyal ve psikolojik bir duygu ve düşünce durumu. Bu, bitip tükenmeyen imkansız arayış, yakalanması imkansız kovalama zamanla kişide istediği yere varamamaktan kaynaklanan sonsuz bir tatminsizlik hissini doğurabilir. “Mükemmeliyetçiliğin hayatınızı paralize etmesini azaltmanın 6 yolu

Oğlak Burcu

Bugün Terazi burcunda gerçekleşen Dolunay, burcunuzun tepe noktasında gerçekleşiyor. Kariyerinizle ilgili bir dönüm noktası söz konusu olabilir. Çok şanslısınız. 

Uplifers önerisi: Gün geçtikçe daha fazla insan uzaktan çalışıyor. Evde, dışarıda hatta yakınlarındaki kafelerde bile bir “ofis” ortamı yaratmak mümkün. Şanslıyız ki, teknoloji ihtiyaç duyulduğunda ya da isteğe bağlı olarak evden çalışmak gibi bir esneklik sağlıyor ve her gün ofise gitme alışkanlığı olan insanlar bile bunu kullanıyor. “Evden çalışırken dikkat etmeniz gereken 6 anahtar nokta

Kova Burcu

Bir aile üyesiyle aranızda bir tartışma söz konusu olabilir. Böyle zamanlarda sonradan pişman olacağınız şeyler söylemekten kaçınmalı, sözlerinize hakim olamayacağınızı düşünüyorsanız biraz ortamdan uzaklaşmalısınız. 

Uplifers önerisi: Öfke de en az neşe ve dinginlik kadar insana dair bir duygu. Trafik sıkıştığında, iş yerinde yaşanan sürtüşmelerden ötürü ya da ilişkinizde sorumsuzluğa maruz kaldığınız zaman öfkelenebilirsiniz. Ancak bu öfke, size ve çevrenizdekilere zarar verecek kadar büyük ve kontrolsüz bir forma bürünüyorsa ya da öfkeniz geçtiği zaman kendinizi suçlu hissediyorsanız bu duruma el koymanın zamanı gelmiş demektir. “Öfke kontrolü için yapmanız gereken 5 egzersiz

Balık Burcu

Bugün biraz aceleci davranma ihtimaliniz var. Aceleniz yüzünden, sizi zor durumda bırakabilecek şeyler yapabilirsiniz. Bu yüzden kritik konuşmalardan uzak durmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Partnerinizle aranızda tartışmaya sebep olan konularda direk tartışmak yerine ona kendinizi açıklamaya çalışın. Örneğin ev işlerine yardımcı olmadığı için partnerinize sinirlenip kavga etmek ya da ev işlerinin paylaşılmasının neden önemli olduğunu ve sizin için ne anlam ifade ettiğini açıklamak tamamen hoşgörü yeteneğinizle ve kişisel tercihinizle alakalı bir durum. “İlişkinizi uzun süreli kılmanın sihirli formülü: Hoşgörü

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!