7 Mayıs 2018 günlük burç yorumları

Koç Burcu

İdealist olabilirsiniz. Ancak durumu net bir şekilde göremediğiniz bir konuyla ilgili karar vermeniz gerekiyorsa, güvendiğiniz kişilerden tavsiye alabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İş yaşamında en çok karşılaşılan yönetim, operasyon, ve organizasyon problemlerini; ve yapılan stratejik hataların ne gibi sonuçlar doğurabileceğini, bu hatalardan ne gibi dersler çıkarılması gerektiğini doğru analiz etmek gerekir. ¨Girişimlerinizde başarılı olmak için 15 yöntem¨

Boğa Burcu

Bir arkadaşınız sizden borç isteyebilir veya bir talepte bulunabilir. Arkadaşınızın yanında olmak isterken ona yardım mı ettiğinizi, yoksa problemlerini mı artırdığınızı göz önünde bulundurmalısınız. 

Uplifers önerisi: Hayatımızın büyük bir bölümünü arkadaşlarımıza ayırırız. Sosyal bir çevre içinde olmak hem yaşam kalitemizi yükseltir hem de kendimizi daha iyi hissetmemize yardımcı olur. Fakat, arkadaş ilişkilerini güçlü tutabilmek için yapmamız gereken şeyler var. “Daha iyi bir dost olmak için yapmanız gerekenler

İkizler Burcu

Kariyer yolculuğunuzla ilgili bazı belirsizlikler olduğunu düşünebilirsiniz. Eğer durum böyleyse, hemen bir şeylere karar vermek zorunda değilsiniz. Biraz sakin kalın ve seçeneklerinizi göz önünde bulundurun. 

Uplifers önerisi: Zihinsel enerjiniz için bir şey yapmak istiyorsanız, öncelikle şunu hatırlayın: Zihniniz yorgun olduğunda önemli kararlar almayın. Belki bu tavsiyeyi daha önce birçok kez duymuş olabilirsiniz, size mantıklı gelmiş olabilir. Peki bu konuda bilim ne diyor? “Yorgun düşmüş bir beyin neden yanlış kararlar vermemize neden olur?

Yengeç Burcu

İlişkinizin içinde bulunduğu durumla ilgili biraz hayal kırıklığı yaşıyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda biraz yalnız kalmak veya güvendiğiniz kişilerin fikirlerine başvurmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hepimiz zaman zaman tüm olumsuzlukların üst üste geldiği, çözüm yollarının tükendiği, bizi umutsuzluğa sürükleyen; ölüm, hastalık, yalnızlık ya da ekonomik nedenlerden kaynaklanan, zor anlar yaşarız. Yaşadığımız kayıplar ve içinden çıkılamayacak gibi görünen problemler kendimizi kötü hissetmemize sebep olabilir. “Zor zamanlarınızda uzaklaşmanız gereken 5 kötü alışkanlık

Aslan Burcu

Eğer yalnızsanız ve ara sıra flört ettiğiniz kişiler oluyorsa, bu aralar kendinizi sıkışmış ve belirsizlik içinde hissedebilirsiniz. Biraz geri adım atıp olaylara dışarıdan bakmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Kişinin kendini keşfetmesi, her durumda doğal olması, herkese karşı kendini ifade edebilmesi çoğunlukla o kadar kolay değildir. ¨Hayatımızın anlamını ararken nerede kayboluyoruz?¨

Başak Burcu

Bir iş ortaklığı pek istediğiniz gibi yürümüyor olabilir. İyi bir müşterinizi kaybedebilirsiniz. Eğer böyle bir şey yaşanırsa, bu kaybı düşünmek yerine geleceğe odaklanmayı seçmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Daha verimli bir iş hayatı kazanmanız için sunduğumuz önerilerde, Human Business Works CEO’su Chris Brogan’ın önerilerine dikkat verelim: Brogan’a göre, bu formülü bir hafta boyunca uygulamak, bir sonraki haftayı daha üretken geçirebilmeniz için yeterli. ¨Üretkenlik formülü¨

Terazi Burcu

Daha fazla çalışarak piyasadaki değerinizi artırabilirsiniz. Ancak özgüven eksikliği yaşıyorsanız bu konuya yoğunlaşmanız gerekebilir. Kendi yeteneklerinizin farkına varmalısınız. 

Uplifers önerisi: Kişisel gelişim, ideal benliğinize ulaşabilmenin ve hayatın sunduklarını en iyi şekilde alabilmenin yoludur. ¨24 adımda potansiyelinizi ortaya çıkarın¨

Akrep Burcu

Romantik bir ilişki, sizin için daha duygusal ve ruhani anlamlar taşıyabilir. Ancak bu ilişkiye biraz da mantık süzgecinden bakmanız sizin için iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Bazı psikologlara göre bilişsel önyargılarımız, özellikle tehlikeli durumlarda, edindiğimiz bilgileri daha etkin şekilde işlememize yardımcı oluyor. Ancak bu durum, hata yapmamıza engel olamıyor. ¨Mantığımıza engel olan bilişsel yanılgılar¨

Yay Burcu

Sevdiğiniz kişiyle birlikte mevcut yaşam koşullarınızın iyileşeceğine dair tüm inancınızı yitirmiş olabilirsiniz. Böyle durumlarda her ikinizin de kendinizi rahat hissedebileceğiniz bir alan yaratmalısınız. 

Uplifers önerisi: Daha tatmin edici ve istediğiniz gibi bir yaşama sahip olmak için bakış açınızı değiştirmeniz gerekir. Bakış açınızın değişmesi ile yaşamınız da değişmeye başlar.¨Hayata dair gücümüzün farkında mıyız?

Oğlak Burcu

İş yerinden biriyle duygusal bir ilişkiye girdiyseniz, bu sıralar işler biraz karmaşık bir hal alabilir. Yine de tüm bu karmaşaya rağmen bu durumun içinden sıyrılmak sizin elinizde. 

Uplifers önerisi: İçinde bulunduğumuz iş ortamı, çoğu zaman duygusal boşluk anlarında yardımımıza koşuyor ve böylece, bizler çalıştığımız iş yerinde, potansiyel partner olabilecek kişileri belirliyoruz. Tabi, bu durumun birçok eksisi ve artısı oluyor. Kimileri profesyonel bir iş hayatında aşk yaşamayı kendince etik bulmazken, kimileri bu durumu destekleyerek, bunun her iki taraf için de motive edici bir hal aldığını savunuyor. ¨İş yerinde aşk¨

Kova Burcu

Çocuklarınızla veya ailenizle ilgili her zamankinin dışında ekstra masraflar çıkabilir. Bu durumun üstesinden gelebilmek için masrafları gözden geçirmek ve bazı limitler belirlemek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Neredeyse sürekli çalışmamıza rağmen, maaş günü geldiğinde birçoğumuz yeterince para kazanmadığımızı düşünüyoruz. Aslında bu noktada yapmamız gereken finansal durumumuzu kavramak ve ona göre planlamamızı yapmak; fakat nereden başlamamız gerektiğini bilmiyoruz. “Finansal hakimiyetinizi sağlamaya yardımcı olacak yöntemler

Balık Burcu

Ailenizden birileri, size sunduğundan çok daha fazlasını talep edebilir. Bu durum sizin için sorun olmasa da yakınlarınız bile olsa kimsenin sizi kullanmasına izin vermemelisiniz. 

Uplifers önerisi: İşlevlerini daha iyi yerine getirebilen aileler sağlıklı, yani işlevsel aile olarak da adlandırılırlar. İşlevsel ailelerde, bireylerin birbirlerini cesaretlendirmesi, desteklemesi, aile üyeleri arasında etkin iletişim, güvenli bağlanma, birlikte zaman geçirmeye istekli olma, rollerin açık olması ve bireysel fikirlere, kişisel farklılıklara saygı duyma gibi özellikler bulunmaktadır. “Ailede pozitif ruhu yakalama üzerine: Aile sisteminiz işlevsel mi?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!