7 Ekim 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

İş yerinde birlikte çalıştığınız bir arkadaşınız, üzerindeki görevlerin bazılarını size verebilir. Bu durum her ne kadar canınızı sıksa da işinize odaklanıp sakin kalmayı deneyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Öfke de en az neşe ve dinginlik kadar insana dair bir duygu. Trafik sıkıştığında, iş yerinde yaşanan sürtüşmelerden ötürü ya da ilişkinizde sorumsuzluğa maruz kaldığınız zaman öfkelenebilirsiniz. Ancak bu öfke, size ve çevrenizdekilere zarar verecek kadar büyük ve kontrolsüz bir forma bürünüyorsa ya da öfkeniz geçtiği zaman kendinizi suçlu hissediyorsanız bu duruma el koymanın zamanı gelmiş demektir. “Öfke kontrolü için yapmanız gereken 5 egzersiz

Boğa Burcu

Patronunuz veya yöneticiniz, çok kısa bir süre içinde bitirmeniz gereken bir iş verebilir. Her şeyi tek başınıza halletmeye çalışmak yerine çalışma arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yetersiz kaldığınız konularda yardım isteyebilmek, başarıyı yakalamanıza yardımcı olacak özellikler arasındadır. Kendinizi bu konuda geliştirerek, problemlerin üstesinden daha kolay gelebilirsiniz. “Yardım istemek güçsüzlük değildir

İkizler Burcu

Bir çocuğun veya bir tanıdığınızın potansiyelini gerçekleştirmesine yardımcı olmak istiyorsanız, bunun için biraz yatırım yapmalısınız. Bu durum siz ve eşiniz arasında biraz gerilime yol açabilir. 

Uplifers önerisi: Empati günümüzde sık kullanılan bir kelime olarak karşımıza çıkıyor. Empati neredeyse herkesin istediği bir şeydir, ancak çok azı gerçekten nasıl verileceğini veya alacağını bilir. Öz-tatminin vurgulandığı dünyamızda kısa arza rağmen yüksek talep var. Bu, gelecek nesillere, onların etrafındaki kişilere empati duymanın ne anlama geldiğini öğretmek için haklı bir neden. “Çocuklarda empati: Başkalarına değer vermeyi öğretmek

Yengeç Burcu

Evinizle ilgili bir konuyu halletmek için biraz becerikli olmanız, yeteneklerinizi konuşturmanız gerekebilir. Eğer partneriniz veya ev arkadaşınız bu konuda size yardımcı olmuyorsa, başkalarından destek isteyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Evimizle ilgili kısa sürede çözümlenebilecek küçük işler ya da eksiklikler, bazen içinden çıkılamayarak gereğinden fazla zamanımızı alabiliyor. Ancak bazı pratik çözümler ve yaratıcı fikirlerle günlük işlerinizi ya da evinizin eksikliklerini tamamlayabilmeniz, kullanmadığınız malzemeleri dekoratif ve kullanışlı objelere dönüştürebilmeniz mümkün. “Yaşamınızı kolaylaştıracak pratik ev dekorasyon fikirleri

Aslan Burcu

Bir işi yetiştirmek için var gücünüzle çalışmanıza rağmen bazen zamanında teslim edemeyeceğinizi fark edip öngörülü davranmak gerekebilir. Böyle bir durumdaysanız, yöneticinizden ekstra zaman isteyebilir veya iş arkadaşlarınızdan yardım talep edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Ekip başarısı süreklilik arz eder ve en güçlü projelerin ortaya çıkmasını, en iyi çalışmaların yapılmasını ve sonuca ulaşmayı sağlar. En güçlü varlık, en yetkin çalışan bile, tek başına ekipten daha güçlü olamaz. ¨İş yaşamında ekip çalışmasının önemi¨

Başak Burcu

Finansal konuda bir çıkmaza girdiyseniz, bundan kurtulmak için biraz yeteneklerinizi konuşturmanız gerekebilir. Böyle zamanlarda büyük hareketler yapmaktan kaçınmalı, tartışmalara mahal vermemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Önemli olan para kazanmak uğruna mutsuz olmayı seçmemek ve hem çalışıp hem de mutlu olmanın finansal zekâyı kullanmaktan geçtiğini unutmamaktır. “Hem çalışıp hem mutlu olmak finansal zekanızı kullanmaktan geçiyor

Terazi Burcu

Eğer evinizi yeniden dekore ediyorsanız, kendi fikirlerinizi ortaya koymak isterken itirazla karşılanabilirsiniz. Böyle zamanlarda sakin kalıp, karşılıklı konuşarak çözüm bulmaya çalışmalısınız. 

Uplifers önerisi: Ev tadilatı yaptırmadan önce hem dekorasyon, hem de uygulama alanında neler yapacağımızı iyi bir şekilde belirlemeliyiz. Özellikle bu kapsamda örnekler incelemek, ilham verici görsellere göz atmak bizlere fikir verecektir. “Evinizde tadilat yaptırmadan önce incelemeniz gereken 7 ev

Akrep Burcu

Siz ne kadar çaba harcarsanız harcayın, kimsenin bilmemesi gereken bir sır açığa çıkabilir. Başkalarıyla bir şey paylaşırken dikkatli olun, tanıdıklarınızdan da bu konuda destek isteyin. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Yay Burcu

Bir arkadaşınızla ortak bir iş yapma planları içinde olabilirsiniz. Ancak belli bir noktadan sonra arkadaşınızın iş paylaşımı yapmak değil, size daha fazla iş yüklemek niyetinde olduğunu fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Oğlak Burcu

Patronunuz veya bir yöneticiniz, bir işin tamamlanması gereken tarihi değiştirebilir veya sizden çok daha yaratıcı önerilerle gelmenizi isteyebilir. Biraz fazla mesai yapmanız, daha fazla çalışmanız gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Leipzig Üniversitesinde yapılan bir araştırmada, sabah erken kalkan insanların daha aktif olduğu sonucuna ulaşıldı. Fakat bunun etkili olabilmesi için sadece sabah erken kalkmak yetmiyor. Bunun yanı sıra olumlu bir düşünce şekli oluşturmalı ve yapılması gerekenleri herkesten önce yapmalısınız. “Başarılı insanların sahip olduğu 7 sabah rutini

Kova Burcu

Çalıştığınız şirketin global alanda yapacağı bir atılım, ithalat-ihracat konuları veya medyayla ilgili bir konuda ufak pürüzler yaşanabilir. Böyle zamanlarda yeniden gücünüzü ve yaratıcılığınızı toparlamak için kısa bir mola verip meseleye dışarıdan bakabilmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Başarılı insanların ortak özelliklerinden biri, çevrelerinde hedeflerine odaklanmış, benzer görüşlü kişilerle bir araya gelerek işbirliği ve fikir alışverişi yapmalarıdır. ¨Çalışma motivasyonunuzu artıracak öneriler¨

Balık Burcu

Ortaklaşa bir yatırım yapmayı planlıyorsanız, özellikle de bu ortaklık bir arkadaşınızı kapsıyorsa, harekete geçmeden önce bir kez daha düşünmelisiniz. Bu hassasiyetiniz her ikinizin de yararına olacak. 

Uplifers önerisi: Sürekli aynı ortamda bulunmamıza ve aslında bir çok ortak özelliğimizin bulunmasına rağmen, iş yerinde arkadaşlık kurmak bazen probleme dönüşebilir. Kendimizi birden, iş arkadaşlarımızı sevmek ya da nefret etmek ikileminde bulabiliriz. “İş yerinde sevgi – nefret ilişkisi motivasyonunuzu nasıl etkiliyor?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!