7 Aralık 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Canınızı sıkan bir şey varsa, bunu bir kenara itip günlük işlerinize odaklanmak iyi olabilir. Ancak bir şekilde duygularınızı sevdiklerinizle, güvendiğiniz kişilerle paylaşmayı deneyebilirsiniz. Böylelikle farklı fikirlere kulak verebilir, içinizin ferahlamasına yardımcı olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Boğa Burcu

Eğer canınız sıkkınsa, kendinizi yalnız veya mutsuz hissediyorsanız ya da herhangi bir negatif duygu taşıyorsanız, belki kendinize ufak hedefler koyarak bu ruh halinden çıkabilirsiniz. En umutsuz hissettiğiniz anlarda bile elbet bu ruh halinden sıyrılabileceğiniz bir şey vardır.  

Uplifers önerisi: Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. “Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

İkizler Burcu

Aklınıza gelen yaratıcı bir fikri, yapılacak işler veya sorumluluklar nedeniyle erteliyor musunuz? Yapılacak işler hiçbir zaman bitmez. Fikirlerinizi gerçekleştirmek için planlar yaparken adım adım ilerlemek hem sorumluluklarınızı yerine getirmenize hem de yaratıcılığınızı kullanmanıza yardımcı olur. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Yengeç Burcu

Geçmişte yaşadığınız hayal kırıklıklarına rağmen kalbinizden geçenlere engel olamıyor ve yine aynı şeeyin peşinden gitmek istiyorsanız, kendinize engel olmayın. Bazen denemiş olmak, defalarca da olsa denemediğiniz şeyler için pişmanlık duymaktan daha iyidir. 

Uplifers önerisi: Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.“İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

Aslan Burcu

Bazen yaşanan problemlerin kaynağını bilmemize rağmen sorumluluğu biz üstleniriz ve bu yükü omuzlarımızda taşırız. Eğer kendinizi biraz olsun rahatlatmak istiyorsanız, sorumlusu olmadığınız yükleri taşımayı bırakın. Böylelikle zihninizi gereksiz bir sorumluluktan kurtarır ve rahatlarsınız. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Başak Burcu

Çevrenizdekilere nezaket gösterirken aynı karşılığı onlardan bulamadığınızda sinirlenmek en doğal hakkınız. Sizi rahatsız eden bu durumu ifade etmekten çekinmeyin. Nazik ve düşünceli olmanız, kendinizi ifade edemeyeceğiniz anlamına gelmemeli. 

Uplifers önerisiDaha mutlu bir insan olmak ve daha keyifli bir hayat yaşamak… Bunlar hepimizin istediği, fakat çoğu zaman tam olarak nasıl başaracağımızı bilemediğimiz şeyler. Öte yandan bu konuyla ilgili yapılan birçok psikolojik araştırma, yayımlanan birçok makale mevcut. Peki bu araştırmaların ortak noktaları ne? “Mutluluğunuzu etkileyen bilim onaylı 10 davranış

Terazi Burcu

Sevdiğiniz bir kişinin içinde bulunduğun kafa karıştırıcı durumdan kurtulması için yardımcı olabilirsiniz. Ona çıkış yolu gösterirken, kendiniz de hayatınızla ilgili bazı soru işaretlerinin yanıtlarını bulabilirsiniz. Sevdiklerinize yardım etmek, sizi de mutlu ediyor.  

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Akrep Burcu

Üzerinde çalıştığınız şeyle ilgili başkalarının fikirlerini merak ediyor, onlardan destek görmek istiyorsanız, öncelikle başkalarıyla paylaşmanız gerekir. Bu sizin için ilk başta zor olabilir ancak önemli olan ilk adımı atmak. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Yay Burcu

Dışarıdan bakınca çok cezbedici gördüğünüz bir şeyi kendi hayatınıza uygulamadan önce iyice araştırdığınızdan, size uygun olup olmadığından emin olmalısınız. Hayatınızda bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız, bu iyi bir başlangıç noktası olabilir. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Oğlak Burcu

Bir probleme çözüm arıyorsanız, içgüdülerinizi hafife almayın. Analizler yapmak elbette işe yarar ancak bu analizleri değerlendirirken, sezgilerinizi de hesaba katın. Sezgilerimiz, aslında etrafımızda olan biteni nasıl algıladığımıza dair önemli ipuçları taşır. 

Uplifers önerisi:  İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Kova Burcu

Aklınıza gelen bir fikir, sürekli zihninizi meşgul ediyor olabilir. Vaktinizi ve enerjinizi verimli kullanmak istediğiniz için bu fikri önemsemiyor olabilirsiniz. Ancak zihninizi serbest bırakabilmek için bu fikir üzerine biraz eğilmek, sizi neden meşgul ettiğini anlamak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Sadi Şirazi’ye sormuşlar “İnsan nedir?” diye; “İnsan üç beş damla kan, binbir endişedir” demiş. Endişe, vesvese, obsesyon, takıntı… İnsan doğası gereği böyledir. Zihin takıntılı, kuruntulu düşünceler üretmeye meyillidir. Kafamızın içerinde bizi rahatsız eden bazı düşünceler, ki bunlar genelde negatiftir, aklımıza geldiğinde bile rahatsızlık verir ve biz düşünmek istemedikçe daha da büyüyerek zihnimizde yer eder. Büyüdükçe de hayatı felç edecek hale gelebilir. Peki hangi konularda takıntılı düşüncelere saplanırız? “Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için 5 yöntem

Balık Burcu

Detaylara önem veren, bir işin başarılı olmasını buna bağlayan bir kişisiniz. Ancak bazen görev paylaşımı yapmak ve böylelikle aynı anda birden fazla detaya eğilebilmek daha başarılı sonuçlar verir. Her şeyin sorumluluğunu siz üstlenemezsiniz, gerektiğinde sorumluluğu paylaşabilmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!