7 Ağustos 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Yaratıcılığınızı kullanarak kendinizi ifade etmenin yeni bir yolunu bulabilirsiniz. Üstelik bu, çevrenizdekileri etkilediği kadar sizi de fazlasıyla tatmin edebilir. 

Uplifers önerisi: Kariyer analisti Dan Pink, dünyada denenmekte olan farklı çalışma düzenleri ve motivasyon kaynakları hakkında bilgilendiriyor. “Motivasyon kaynağı olarak ödül mü özgür irade mi?¨ sorusuna yanıt veriyor. Kendi motivasyon kaynağınızı bulmak için inceleyebilirsiniz.

Boğa Burcu

Evinizle ilgili bazı planlarınız, tadilat fikirleriniz varsa harekete geçmenin tam sırası. İhtiyacınız olan finansal desteğe sandığınızdan çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Ev tadilatı yaptırmadan önce hem dekorasyon, hem de uygulama alanında neler yapacağımızı iyi bir şekilde belirlemeliyiz. Özellikle bu kapsamda örnekler incelemek, ilham verici görsellere göz atmak bizlere fikir verecektir. “Evinizde tadilat yaptırmadan önce incelemeniz gereken 7 ev

İkizler Burcu

Bereketli ve başarılı bir gün sizi bekliyor. Üzerinde çalıştığınız bir konu, bir anlaşma varsa, bunu bir ileri safhaya taşımak için harika bir gün. 

Uplifers önerisi: İş hayatında başarıyı yakalamış insanların ortak özelliği, stres anlarında duygularını nasıl yöneteceklerini bilmeleridir. En büyük yetenekleri ise, zararlı insanları kendilerinden uzak tutmanın yollarını yıllar içinde öğrenmiş olmalarıdır. “Başarılı kişiler, negatif enerji yayan insanlardan nasıl korunuyor?

Yengeç Burcu

Çalışma arkadaşlarınız sizi övgü yağmuruna tutabilir. Onların desteğini arkanıza alarak daha özgüvenli adımlar atabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Sürekli aynı ortamda bulunmamıza ve aslında bir çok ortak özelliğimizin bulunmasına rağmen, iş yerinde arkadaşlık kurmak bazen probleme dönüşebilir. Kendimizi birden, iş arkadaşlarımızı sevmek ya da nefret etmek ikileminde bulabiliriz. “İş yerinde sevgi – nefret ilişkisi motivasyonunuzu nasıl etkiliyor?

Aslan Burcu

Bir yakınınızla ilgili çok güzel haberler alabilirsiniz. Veya aşk hayatınızla ilgili çok güzel bir gelişme yaşanabilir. Her koşulda bunun tadını çıkarmaya bakın. 

Uplifers önerisi: Daha mutlu bir insan olmak ve daha keyifli bir hayat yaşamak… Bunlar hepimizin istediği, fakat çoğu zaman tam olarak nasıl başaracağımızı bilemediğimiz şeyler. Öte yandan bu konuyla ilgili yapılan birçok psikolojik araştırma, yayımlanan birçok makale mevcut. Peki bu araştırmaların ortak noktaları ne? “Mutluluğunuzu etkileyen bilim onaylı 10 davranış

Başak Burcu

Bir süredir kimseyle paylaşmadığınız, kendinize sakladığınız olumlu gelişmeleri artık en yakınlarınızla paylaşabilirsiniz. Artık kutlama yapmanın vakti gelmiş olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayat çok kısa ve her anımız oldukça değerli. Durum böyleyken, aslında odaklanmamız gereken tek şey mutlu olmak. Landingstanding.com’un yazarlarından Meg Rulli’den “Hayatın tadını çıkarabilmek için 50 öneri

Terazi Burcu

Bir arkadaşınızla yapacağınız bir konuşma, karşınızdaki kişiye ilham verebilir ve size harika bir teklifle gelebilir. Kendinizi her zamankinden daha şanslı hissedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Akrep Burcu

Profesyonel hayatınızda çok önemli bir zafer elde edebilirsiniz. Bunun karşılığında gelirinizi artırabilir veya önemli bir ödül kazanabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İş hayatında başarının ispatı ve lanse edilmesidir ödüller. Bazen motivasyon için, bazen performans için bazen de ekip başarısı için verilebilir. Bu noktada işverenler ya da insan kaynakları uzmanları olarak neyi ödüllendireceğimizi iyi analiz etmek çok önemlidir. “Motivasyon kaynağı olarak ödül: İş yerinde yapılan ödüllendirmelerde nelere dikkat edilmelidir?

Yay Burcu

Kendinizi güçlü bir konumda hissedebilirsiniz. Eğer kendi şansınızı ve başarınızı yaratmak için sihirli bir zaman dilimi varsa, işte o bugün olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak. “Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular

Oğlak Burcu

Gizli bir destekçiniz olabilir veya bir kişi sizi sürekli koruyor, kolluyor olabilir. Her ne olursa olsun, bugün o kişiye şükretmek için çok sebebiniz olduğunun farkına varabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Sahip olduklarınız için şükretmeyi bir alışkanlık haline getirmek istiyorsanız ancak bunu nasıl yapacağınızı bilemiyorsanız veya günlük tutma fikri size uzak geliyorsa doğru yerdesiniz demektir. “Şükretmeyi alışkanlık haline getirmenin yolları

Kova Burcu

Eğer bir ilişkiniz varsa, hem sevdiğiniz kişi hem de siz bugün ne kadar şanslı olduğunuzu bir kez daha fark edebilirsiniz. Özellikle de ortak tutkulara sahip olmak size bunları düşündürebilir. 

Uplifers önerisi: Yavaşlamak ve iç sesimizi dinlemek; gerçek fikirlerimizi ve hislerimizi anlamamıza yardımcı olarak, doğru adımlar atmamızı sağlar. Bu, özellikle özel hayatımız ve ilişkilerimizle ilgili konularda göz ardı etmememiz gereken bir durumdur.¨İlişkileriniz konusunda göz ardı etmemeniz gereken 5 his¨

Balık Burcu

Karşınıza mükemmel bir kariyer fırsatı çıkabilir. Reddetmesi zor olan bu teklifi duyduğunuz anda, bir dakika bile beklemeden kabul etmek isteyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yapılan araştırmalar spor yapan kadın yöneticilerin liderlik vasıflarını daha fazla geliştirdiklerini ve takım çalışmasında sporun kritik bir rol oynadığını ortaya koyuyor. Siz de hayatınızdan sporu ihmal etmeyin. “Spor yapan kadın yöneticiler kariyerlerinde daha hızlı ilerliyor

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!