6 Temmuz günlük burç yorumları

Koç Burcu

Haftanın ilk gününü sakin geçirmeyi planlıyordunuz ancak yöneticiniz biraz stres altında ve size ihtiyacı olabilir.

Uplifers önerisi: İş ortamı stresin ortaya çıkmasına elverişli bir ortamdır. İş yerindeki stres faktörlerini ortadan kaldırmak için uzman klinik psikolog Romina Kuyumcuoğlu’nun önerileri; ¨İş yerinde stresle nasıl başa çıkılır?¨

Boğa Burcu

Kendinizden üstün gördüğünüz birinin yorumları sizi üzdüyse belki de bu kişiyi o kadar yüceltmemek gerektiğini düşünebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Bazen, olaylar kontrolümüzden çıkar, duygusal dengemiz anlık değişkenlikler gösterir. Böyle durumlarda her şeyi yerli yerine oturtmak için yapacağımız küçük dokunuşlar yeniden dengemizi yakalamamızı sağlayabilir. Prof. Dr. Barton Goldsmith’in önerdiği günlük 10 ruhsal fitness egzersizlerine bir göz atabilirsiniz.

İkizler Burcu 

Eşiniz veya sevgiliniz, ortak birikimlerinizi ve harcamalarınızı kontrol etmek konusunda biraz aşırıya kaçıyor olabilir. Bütçe konusunda ne kadar iyi de olsa bu konunun sizi rahatsız ettiğini konuşmalısınız.

Uplifers önerisi: Başarılı, mutlu ve özgür bir yaşam sürebilmek için, finansal özgürlüğünüzü kazanmanız ve paranızı doğru bir şekilde değerlendirmeniz şart. ¨Para kazanma ve kullanma sanatı: Gelirinizi en etkili biçimde değerlendirmenin yolları¨

Yengeç Burcu

Eşiniz veya sevgiliniz kontrolü ele almak istiyor olabilir ancak siz bunun pek de gerekli olduğunu düşünmüyorsunuz. Her zaman en iyi çözüm konuşmak.

Uplifers önerisi: Uzaktaki partnerinizle ilişkiyi canlı ve güçlü tutmak büyük bir ilişki sınavı gibi görülür, hatta birçok kişi tarafından imkansızmış gibi algılanır. Fakat, birbirine mesafe olarak yakın yaşayan sevgililerin yapabileceği kadar kaliteli bir ilişki sürdürmek, uzaktan da mümkün. “Uzak mesafe ilişkileri yürütmek için ipuçları

Aslan Burcu

Doktorunuzun önerdiği tedavi planı hoşunuza gitmemiş olabilir. Ancak tümden tedaviden vazgeçmek yerine başka yöntemler deneyebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmek yolunda ilham alabilmeniz için, Okinawa insanlarının sırlarına göz atabilirsiniz. ¨Dünyanın en uzun ömürlü insanlarından sağlıklı yaşam sırları¨

Başak Burcu

Bugün keyfiniz yerinde ancak sevgiliniz veya eşiniz için aynı durum söz konusu değil. Dert etmeyin, ara sıra yalnız takılmak da keyifli olabilir.

Uplifers önerisi: Arada yalnız kalmak kendinizi dinlemenize imkan sağlar. İç sesiniz ne kadar güçlü ise, dış sesler o kadar hafif kalır. ¨Dış sesleri kapatıp iç sesinizi dinlenmenin önemi¨

Terazi Burcu

Bazı şeyleri istemesek de daha iyi bir gelecek için yapmak zorunda kalabiliriz. Ailenizden birilerine bunu hatırlatmanız gerekebilir.

Uplifers önerisi: Hayatımızın hemen hemen her anında bir şeylere karar vermek ya da seçim yapmak zorunda kalıyoruz. ¨Hayatta doğru adımlar atmak için 5 pratik yöntem¨

Akrep Burcu

Eğer bugün siz veya kardeşiniz önemli bir konuşmayla karşı karşıya kalırsa, destek verin ancak tümüyle problem çözücü gibi davranmamaya çalışın.

Uplifers önerisi:  Kariyer analisti Dan Pink, dünyada denenmekte olan farklı çalışma düzenleri ve motivasyon kaynakları hakkında bilgilendiriyor. Motivasyon kaynağı olarak; ¨ödül mü özgür irade mi? ¨ soruna yanıt veriyor. Kendi motivasyon kaynağınızı bulmak için inceleyebilirsiniz.

Yay Burcu

Bir finans danışmanıyla konuşmanın tam zamanı. Artık para için çalışmaya biraz ara vermeli, paranızın kendi kendine çalışmasını sağlamalısınız.

Uplifers önerisi: Para ve mutluluk arasındaki ilişkiyi açıklayabilmek için, neredeyse her gün yeni bir araştırma yapılıyor. Bu araştırmaların sonuçları için; ¨Materyalizm mutluluk dengesini bulmak¨

Oğlak Burcu

Eğer bir ilişkiniz varsa, bugün ilişkinin nereye gittiğini düşünmeyi bir kenara bırakın ve sadece hayatınızdaki insanlar birlikte olmanın keyfini çıkarın.

Uplifers önerisi:  Hayatımız boyunca ailemizden, çevremizden ve tabii ki popüler kültür ürünlerinden, aşkın gerçekte ne olduğuna dair bazı fikirler ediniriz. “Aşk, doğru insanı bulmakla mı alakalıdır?”

Kova Burcu

İş arkadaşlarınızdan birine kırıldıysanız, düşüncelerinizi gizlemek yerine açıkça konuşmayı deneyebilirsiniz. Böyle şeyleri gizlemek, ileride daha büyük sorunlara yol açabilir.

Uplifers önerisi: İş arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi geliştirmek çok önemlidir. Kariyerinizi geliştirmenin en önemli öğelerinden biri, çevrenizi genişletmektir. ¨Hayatınızı olumlu yönde geliştirecek 100 öneri¨

Balık Burcu

Bir arkadaşınızın çok fazla hayatınıza karıştığını düşünüyor olabilirsiniz. Haklısınız; kiminle, ne zaman ve nasıl görüşeceğinize siz karar verirsiniz.

Uplifers önerisi: İrlandalı yazar Elizabeth Bowen “Kıskançlık, gülümseyen düşmanlara karşı kendini yalnız hissetmekten başka bir şey değildir.” diyerek kıskançlığı oldukça etkili bir dille anlatır. Partnerimizi kıskanma sebeplerimiz genellikle partnerimizle birlikte çalışan bakımlı bir iş arkadaşı ya da yakın zamanda tekrar karşılaştığı üniversite aşkı gibi vücutlara bürünse de, ilişkilerimize asıl zararı veren içine girdiğimiz şüpheci tavırdır. “Kıskançlık: Nedenleri ve başa çıkma yöntemi

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın :)

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!