6 Şubat 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Venüs yarından itibaren Balık burcundan ayrılıyor. Bu da sizin özel hayatınızı etkiliyor. Belki son bir şansınızı deneyip, çekindiğiniz şey her ne ise o konuda cesaret göstermek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Bir hayaliniz, ulaşmak istediğiniz bir şey varsa adım atın. Ona yaklaşacak yollar arayın. Bunu yaparken pes etmeyin. ¨Hayallerinizi gerçekleştirmek için çocukluk cesaretinizi kaybetmeyin¨

Boğa Burcu

Venüs’ün Balık burcunu ziyareti, yarın sona eriyor. Arkadaşlarınızı davet etmek, onlarla birlikte vakit geçirmek için hoş bir fırsat olabilir. 

Uplifers önerisi: Arkadaşlarınıza daha çok vakit ayırmaya çalışın. Hayatın karmaşası içinde bu size zor gelse de, gerçek bir dost her zaman gününüzü güzelleştirebilir. “Hayatta her zaman iyi bir arkadaşa ihtiyaç duymanızın 3 nedeni

İkizler Burcu

Venüs burcunuzun kariyer alanından çıkıyor ve önümüzdeki yıla kadar bir daha geri dönmeyecek. Bu süreçte kariyer hedeflerinizi, profesyonel hayatınızla ilgili önceliklerinizi her zaman önemsemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Yapılan araştırmalar spor yapan kadın yöneticilerin liderlik vasıflarını daha fazla geliştirdiklerini ve takım çalışmasında sporun kritik bir rol oynadığını ortaya koyuyor. Siz de hayatınızdan sporu ihmal etmeyin. “Spor yapan kadın yöneticiler kariyerlerinde daha hızlı ilerliyor

Yengeç Burcu

Eğer okula devam ediyorsanız veya takip ettiğiniz bir eğitim programı varsa, duygusal zekanızla çevrenizdekileri etkileyebilirsiniz. Kuracağınız akademik bağlantılar da size önemli kazanımlar sağlayabilir. 

Uplifers önerisi: Networkingin ne olduğundan çok ne olmadığını bilmek, konuya çok daha detaylı yaklaşmanıza ve networkingle ilgili konulara farklı bir bakış açısıyla yaklaşmanıza yardımcı olacaktır. “Bağlantılarınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz ‘networking’ teknikleri: Salt maruz kalma etkisi

Aslan Burcu

Sorumluluğunu üstlendiğiniz her konuya, sevgiyle yaklaşmaya çalışın. Siz bencilliği bir kenara bıraktıkça, hayat size bireysel olarak daha büyük kazanımlar getirecektir. 

Uplifers önerisi: Sorumluluk almak zordur ve cesaret ister. Ancak sorumluluk almak, olgunlaşmamız ve bireyselleşip özgürleşmemiz için etkili bir araçtır. ¨Hayatımızı yönetmek için sorumluluk almak¨

Başak Burcu

Geliştirdiğiniz bir ilişki, sizin için karlı bir anlaşmaya dönüşebilir. Bir görüşme ayarlamak, sorularınızı yöneltmek, içgüdülerinizin size rehberlik etmesine izin vermek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Bütün bildiklerimizi, hissettiklerimizi, tecrübelerimizi bir araya getirerek karar verme sürecine girdiğimizde, mükemmele en yakın olan sonucu elde edebiliriz. Bu nedenle karar verme aşamasında içgüdülerimizle hareket etmemiz, çoğunlukla doğru sonuca ulaşmamıza yardımcı olacaktır. “İçgüdülerimize neden güvenmeliyiz?

Terazi Burcu

Bir iş arkadaşınızdan yardım istemek iyi olabilir. Desteğe ihtiyacınız olduğunda, bunu açıkça talep etmekten çekinmeyin. Size gösterdiği yardım karşılığında, siz de onu öğle yemeğine davet edebilirsiniz. Kişiliğinizle herkesin dikkatini çekebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yetersiz kaldığınız konularda yardım isteyebilmek, başarıyı yakalamanıza yardımcı olacak özellikler arasındadır. Kendinizi bu konuda geliştirerek, problemlerin üstesinden daha kolay gelebilirsiniz. “Yardım istemek güçsüzlük değildir

Akrep Burcu

Merkür ve Neptün, sizin değerlerinizle tam olarak örtüşüyor. İdealist fikirlerinizi paylaşıp, karşınızdaki kişileri özenle dinleyebilirseniz, yepyeni anlaşmalar ve iş birlikleri kurabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başarılı insanların ortak özelliklerinden biri, çevrelerinde hedeflerine odaklanmış, benzer görüşlü kişilerle bir araya gelerek işbirliği ve fikir alışverişi yapmalarıdır. ¨Çalışma motivasyonunuzu artıracak öneriler¨

Yay Burcu

Eğer şimdiye kadar verilen mesajları bir kez daha gözden geçirirseniz, evinizle ilgili kafanızı karıştıran bir konuyu kolayca çözebilirsiniz. Eğer sevdiklerinizin yardıma ihtiyacı varsa, en doğru çözümü bulmak için arkadaşlarınızdan destek isteyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İşlevlerini daha iyi yerine getirebilen aileler sağlıklı, yani işlevsel aile olarak da adlandırılırlar. İşlevsel ailelerde, bireylerin birbirlerini cesaretlendirmesi, desteklemesi, aile üyeleri arasında etkin iletişim, güvenli bağlanma, birlikte zaman geçirmeye istekli olma, rollerin açık olması ve bireysel fikirlere, kişisel farklılıklara saygı duyma gibi özellikler bulunmaktadır. “Ailede pozitif ruhu yakalama üzerine: Aile sisteminiz işlevsel mi?

Oğlak Burcu

Venüs’ün Balık burcundan ayrılması, sizi de özellikle iletişim anlamında etkiliyor. Bu yüzden biraz hızlı hareket edip, beklettiğiniz şeyleri bugün gerçekleştirmek iyi olabilir. Yeni müşterilerinizi arayın, satış hedeflerinizi gözden geçirin veya uzun zamandır cesaret edemediğiniz o ödüle başvurun. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir işi başarmak için, planlama yapmak ve bilinçli adımlar atamak gerekir. Hedefiniz yolunda karşınıza çıkabilecek engelleri ve zorlukları bilmeniz gerekir. ¨Başladığınız işleri bitirmenize yardımcı olacak öneriler¨

Kova Burcu

Finansal görüşmeler, sandığınızdan daha hızlı ilerleyebilir. Evden çalışmak istiyorsanız, bu talebiniz olumlu karşılanabilir veya yeni bir projeye de başlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: “Bir atı zorla suya götürebilirsiniz, ama zorla su içiremezsiniz”. Bu Kızılderili atasözünde olduğu gibi, iş hayatında çalışana zorla görev yaptırıldığında, çalışmalarının ne kadar verimli olacağı tartışma konusudur. Modern çağın getirdikleriyle birlikte artık “komuta etme” yöntemiyle iş yaptırmak anlamını oldukça yitirdi. “İş yaşamında “çok çalışmak” ve “verimli çalışmak” arasındaki ilişki nedir?

Balık Burcu

Venüs, 2020 yılında Balık burcundaki son gününü geçiriyor. Bunu bir fırsata çevirin. Özellikle kariyerinizle ilgili konuları etkileyen bu hareketlilik sayesinde, bu akşam başarı için kapılarınızın çok açık olduğunu unutmayın. 

Uplifers önerisi: Hayatta yaptığımız seçimler ve attığımız adımlar bizi kimi zaman zafere ulaştırırken, bazen de başarısızlığa götürebilir. Hedefleri doğru belirlemek gerekir. ¨Zafere giden yolda atmanız gereken adımlar¨

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!