6 Mart 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Finansal anlamda önemli bir hamle yapmaya hazırlanıyor olabilirsiniz. Böyle kararlar vermeden önce bir adım geri atıp bu kararı duygularınızla mı mantığınızla mı aldığınızı gözden geçirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımızın hemen hemen her anında bir şeylere karar vermek ya da seçim yapmak zorunda kalıyoruz. ¨Hayatta doğru adımlar atmak için 5 pratik yöntem¨

Boğa Burcu

Yakınlarınızla bazı fikirleriniz hakkında beyin fırtınası yapmak iyi olabilir. Bulacağınız parlak bir fikir, yepyeni kazanç kapıları oluşturmanıza yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Önemli olan para kazanmak uğruna mutsuz olmayı seçmemek ve hem çalışıp hem de mutlu olmanın finansal zekâyı kullanmaktan geçtiğini unutmamaktır. “Hem çalışıp hem mutlu olmak finansal zekanızı kullanmaktan geçiyor

İkizler Burcu

Çok güçlü, romantik duygular yaşıyor olabilirsiniz ancak karşı tarafın bu duyguların hiçbirinden haberi olmayabilir. İşte bugün duygularınızı belli etmeye karar verebilirsiniz.  

Uplifers önerisi: Duyguların sadece rasyonelleştirilmesi değil, bilinçli bir şekilde algılanması veya nitelendirilmesi de bir o kadar önemli ve karmaşıktır. Peki ya duygularımız bize hep doğruyu mu söyler? ¨Beynimiz kalbimizi kandırıyor olabilir mi?¨

Yengeç Burcu

Bir arkadaşınızla birlikte beyin fırtınası yaparak kendinize bol kazançlı bir gelir kapısı oluşturabilirsiniz. Güçlerinizi birleştirerek hedeflerinize kolayca ulaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başarılı insanların ortak özelliklerinden biri, çevrelerinde hedeflerine odaklanmış, benzer görüşlü kişilerle bir araya gelerek işbirliği ve fikir alışverişi yapmalarıdır. ¨Çalışma motivasyonunuzu artıracak öneriler¨

Aslan Burcu

Kariyerinizdeki bazı ani gelişmeler veya beklenmedik masraflar sizi biraz sarsabilir. Böyle zamanlarda kendinize aslında ne kadar yetenekli ve azimli olduğunuzu hatırlatmalısınız. 

Uplifers önerisi: Hepimiz zaman zaman tüm olumsuzlukların üst üste geldiği, çözüm yollarının tükendiği, bizi umutsuzluğa sürükleyen; ölüm, hastalık, yalnızlık ya da ekonomik nedenlerden kaynaklanan, zor anlar yaşarız. Yaşadığımız kayıplar ve içinden çıkılamayacak gibi görünen problemler kendimizi kötü hissetmemize sebep olabilir. “Zor zamanlarınızda uzaklaşmanız gereken 5 kötü alışkanlık

Başak Burcu

Eğitimle ilgili bir konuda beklenmedik bir değişiklik söz konusu olabilir. Hedeflerinizin, tutkularınızın peşinden giderken, böyle beklenmedik durumlar karşısında pratik düşünmeye çalışmalısınız. 

Uplifers önerisi: Verdikleri kişisel koçluk hizmeti sayesinde bugüne kadar binlerce kişiye ulaşan Marc ve Angel Chernoff, her birimizin hayatımız boyunca karşılaştığı ya da karşılaşabileceği zorlu zamanlardan daha güçlü ve daha “farkındalıklı” bir şekilde çıkmak için ihtiyacımız olan 10 gerçeği bakın nasıl sıralıyor. “Zor zamanlardan geçerken unutmamanız gereken 10 gerçek

Terazi Burcu

Teknolojinin nimetlerinden faydalanarak kendinize bir yan gelir yaratma çabalarınız, sonunda karşılık bulabilir. Stratejik hamleler yaparak ilerleme kaydedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: “Ucuz alacak kadar zengin değilim” sözünü kim söylemiş bilinmez; ancak sadece uygun fiyatlı olduğu için düşünmeden alınan eşyalarla yaşanan olumsuz tecrübeler pek çok zaman bu sözü haklı çıkarıyor. Özellikle teknoloji söz konusu olduğunda oldukça geçerli olan bu önerme; ilk başta garip gibi görünse de, aslında kaliteli ürünlerin satın alınmasının uzun vadede daha karlı olduğunu en kısa şekilde özetliyor. “Teknolojiye neden ve nasıl yatırım yapmalıyız?

Akrep Burcu

Profesyonel anlamda dikkatleri üzerinize çekip, yöneticilerinizin ilgisini çekeceğiniz bir fırsat yakalayabilirsiniz. Bu fırsatı iyi kullanın, karşılığında güzel bir ödül elde edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Yay Burcu

Eğitim veya bazı sertifikalarınızı elinizde tutabilmek için biraz finansal anlamda yatırım yapmanız gerekebilir. Bu yatırım sizi biraz zorlasa da ileride çok işinize yarayabilir. 

Uplifers önerisi: Yatırım denince akla, önce finansal anlamda zenginlik gelir. Ancak sizi zengin kılan asıl yatırım; kendi büyümenizi ve gelişiminizi sağlayacak, daha iyi bir hayat kurmanıza yardımcı olacak, “kendi”nize yapacağınız yatırımdır. ¨Hayatınıza yatırım yapın¨

Oğlak Burcu

Birisine çok hızlı bir şekilde aşık olabilirsiniz. Bir Oğlak burcu olarak biraz içinize kapanık görünseniz bile bu sefer duygularınız sizi daha dışa dönük bir hale getirebilir. 

Uplifers önerisi: ‘Aşk’ın tanımının ne olduğu, aşık olduğumuzu nasıl anlayacağımız, hissettiğimiz duygunun aşk mı sevgi mi olduğu gibi konular yıllardır bilim dünyasında tartışılmaya devam ediyor. Duygularınızı anlamak ve tanımlamak konusunda çok fazla kafa yormayın. “Aşkın anatomisi: Aşık olduğunuzun 10 göstergesi

Kova Burcu

Sevdiğiniz kişiyi mutlu etmek için evinizde çok ciddi bir değişiklik yapabilirsiniz. Bazen sevdiklerimiz için yaptıklarımıza biz bile inanamıyoruz. Ancak bu değişikliğin onu ne kadar mutlu ettiğini gördüğünüzde siz de çok sevineceksiniz. 

Uplifers önerisi: Kitapları dolduracak kadar çünkü sayabiliriz konu sevgi ve “neden seviyor olduğumuz” sorusu olduğunda… “Gerçek sevgi: Onu nelere rağmen sevdiğinizi hiç düşündünüz mü?

Balık Burcu

Bulacağınız bir ek iş sayesinde sandığınızdan çok daha iyi para kazanabilirsiniz. Bu fırsat sizi bile şaşırtabilir. Bunu çok fazla insanla paylaşmayın ve biraz kendinize saklamaya çalışın. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!