6 Kasım 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Uzun zamandır üzerinde çalıştığınız bir şey, yavaş yavaş gerçekleşiyor. Siz bu değişimi daha hızlı görmek istiyor olabilirsiniz ancak bazen işler beklediğimizden daha yavaş ilerleyebilir. Bu yavaş ilerlemenin sizi umutsuzluğa sevk etmesine izin vermeyin. Önemli olan ilerlemenin kendisi! 

Uplifers önerisi: Bazı günler canımız hiç çalışmak istemez. İşler gözümüzde büyür, bir türlü masanın başına oturamayız. Böyle durumlarda deneyebileceğiniz 6 yol var. “Aradığınız motivasyona şu anda ulaşılamıyor: 6 adımda iş yerindeki motivasyonunuzu yükseltin

Boğa Burcu

Merkür, Satürn’ü harekete geçiriyor. Eğer gerçekleşmesini istediğiniz bir şey varsa, bunu açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Siz çalışkanlığınızla ve kararlılığınızla ön plana çıkan bir yapıya sahipsiniz. Tüm bu yönlerinizi, ulaşmak istediğiniz hedefleriniz için kullanabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

İkizler Burcu

Bazen hayatımızdaki şeylerin gerçek değerini, onu kaybettiğimiz zaman anlarız. Eğer bir şeylerden vazgeçmeyi, bırakmayı düşünüyorsanız, ona bir de farklı açıdan bakmayı, hayatınızdaki yerini, size neler kattığını anlamaya çalışın. Belki bu bakış açısı fikrinizi değiştirir. 

Uplifers önerisi: Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Herkesin hikayesi farklı olabilir ama hislerimiz çok ortak. İnsan genel anlamda her şeyi sadece kendisi yaşıyor zannediyorken çok daha fazla zorlanıyor. Zaman zaman kendisini eksik, yetersiz, hatta değersiz hissediyor. Fakat hiçbiri gerçek değil. “Yalnız değiliz hiçbirimiz: Dostluklar da, ruhumuz da paylaştıkça güçlenir

Yengeç Burcu

Bazen fazlasıyla karamsar olabiliyorsunuz. Hayatınızda şükredecek pek çok şey varken siz sahip olamadıklarınıza veya yolunda gitmeyen şeylere odaklanıp kendinizi mutsuz ediyorsunuz. Sahip olduğunuz şeyler için şükretmediğiniz sürece, hayatınızdaki başka güzelliklere de engel oluyorsunuz. Bir an önce bundan vazgeçmekte yarar var. 

Uplifers önerisi: Şükretmek neden bu kadar önemli? Şimdiye kadar yapılmış sayısız çalışma, şükretmenin hayatın birçok alanındaki pozitif etkilerini tespit etmeyi başardı. Üstelik bu çalışmalar arasında niceliksel verilere dayanarak yapılan çalışmalar da oldu. “Şükretmeyi alışkanlık haline getirmenin yolları

Aslan Burcu

Etrafınıza, kendinize nasıl bir enerji verdiğinizi düşünüyor musunuz hiç? Aslında çok parlak bir ışığınız var ancak bazen kendinizi karanlıklara gömüyorsunuz ve ne kendinizi ne de çevrenizi aydınlatabiliyorsunuz. Düşüncelerinizi aydınlığa çıkarmayı seçerseniz, hem kendinizi hem çevreniz için daha faydalı şeyler yapabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Negatif duygu ve düşünceler mutluluğa giden yolu tıkayarak davranışlarımızı şekillendirirler. Her ne kadar bunun farkında olsanız da, onları görmezden gelip gerçek mutluluğa ulaşmak herkesin kolayca başarabildiği bir şey değil. “Mutluluğunuz için bir an önce vazgeçmeniz gereken davranışlar

Başak Burcu

Önemli bir yatırım yapmaya hazırlanıyor olabilirsiniz. Koşulların belirsizliği sizi biraz ürkütüyor olabilir. Biraz daha araştırma yapmak, daha derine inmek iyi olabilir. Bazen işler göründüğünden çok daha farklı anlamlar barındırabiliyor. 

Uplifers önerisiMutlu bir yaşamın fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak iyi hissetmekle mümkün olabileceğini artık hepimiz biliyoruz. Peki, para ve maddi kaynaklarımız bütünsel bir iyilik hali için önem taşıyor mu? Para gerçekten mutluluğu da beraberinde getiriyor mu? Finansal olarak iyi durumda olmak ve refah seviyemizin yüksek olması bütünsel iyilik halimizi nasıl etkiliyor? “Finansal wellness nedir: Finansal durumunuzun hayatınız üzerindeki etkileri ve finansal wellness uygulamaları

Terazi Burcu

Yapılacak çok fazla iş olabilir ve önümüzdeki birkaç günün sizin için çok stresli geçeceğini düşünebilirsiniz. Halbuki illa bu şekilde olmak zorunda değil. Yapmanız gereken işleri sıraya koyduğunuzda hepsini teker teker tamamladığınızı görmek, işlerin gittikçe daha kolaylaştığını hissetmek sizi motive edecektir. Bazen bakış açınızı değiştirerek çok şeyi değiştirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Akrep Burcu

Gerçekleşmesini istediğiniz bir şeyle ilgili sabırsızlanıyor olabilirsiniz. Ancak sabırla ve sükunetle beklemeyi öğrenmelisiniz. Bu arada hiçbir dakikanızı da boş geçirmemeli, istediğiniz şey gerçekleşene kadar olan süreyi en verimli şekilde değerlendirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Yay Burcu

Son dönemde kendinize karşı fazla eleştirel yaklaşmış, her şeyden kendinizi sorumlu tutmuş olabilirsiniz. Eleştirilerinizin, kendinize verdiğiniz değeri etkilemesine izin vermeyin. Siz elinizden gelenin en iyisini yaptığınız sürece, yolunda gitmediğini düşündüğünüz şeyler de tersine dönecektir. Sadece biraz zaman tanımalısınız. 

Uplifers önerisi: “Mucize nedir?” diye sorsan bana kalbinden geçen duygunun, zihninden geçen düşünceyle bir olmasıdır derim. “Daha büyük resmi görelim” dersen, o da kabul. O zaman kainatı, doğayı, insanı, hayvanı, bitkileri ve tüm canlıları ayrı ayrı hissettiğinde kalbine doğan o “işte bu” hali derim. “Mucizeyi görebilmek: Her adımında karşına çıkan mucizelerin farkında mısın?

Oğlak Burcu

Maceracı bir ruha sahip olmadığınızı düşünebilirsiniz ancak kendinizi hafife almayın. Siz de zorluklarla mücadele etmeyi seviyorsunuz. Karşınıza çıkan bir durum fazlasıyla karmaşık, riskli ve zorlayıcı olabilir. Siz de bir maceraya atılıp, bu durumu çözmeye çalışabilirsiniz. 

Uplifers önerisi:  Bazı anlar gelir, duvara toslar ve sınırlarımıza ulaşırız. Kaybedilen bir iş, beklenmedik bir hastalık, kaybedilen biri, bir türlü verilemeyen kilolar, sonlanan bir ilişki, başarı sağlanamayan bir proje… İşte o an seçim zamanıdır. Varoluşumuzdan gelen, bir bakıma gizemli ve aynı zamanda bizlere gerekli teslimiyet gücü, yaptığımız seçimlerle ortaya çıkar. “Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi

Kova Burcu

Bazen insan kolayca her şeye sahip olabileceğini düşünüyor ancak bazı şeyler daha fazla dikkat, enerji ve planlama gerektiriyor. Üzerinde çalıştığınız bir projenin başarılı olmasını istiyorsanız, biraz daha sabırlı olmalısınız. Emeğinizin karşılığını alacağınızdan şüpheniz olmasın. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Balık Burcu

Üzerinde çalıştığınız bir fikrin mükemmel olması için çok çabalıyor olabilirsiniz. Ancak bu çabalarınızla onu belli bir tarafa yönlendiriyor ve kendi yolunu bulmasına engel oluyor olabilir misiniz? Kendinizi rahat bıraktığınızda, çalışmalarınızla iligli önemli detayları daha net görebileceksiniz. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!