5 Temmuz 2018 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Üzerinde çalıştığınız yaratıcı bir projeyle ilgili ufak bir tartışma yaşanabilir. Çevrenizden gelen eleştirileri ve yorumları dinlerken sakin kalmaya özen göstermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Yapılan araştırmalar, özellikle açık alanda yapılan uzun yürüyüşlerin yaratıcılığınızı arttırmak konusunda oldukça etkili olduğunu gösteriyor. “Yaratıcılığı ve üretkenliği arttırmak için yürüyüş

Boğa Burcu

Kendinizi arada kalmış, bir yanda kişisel hayatınız, bir yanda kariyerinizle boğuşurken bulabilirsiniz. Bir tarafa yönelmek yerine dengeyi sağlamaya ve arada bir köprü olmaya çalışmalısınız. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

İkizler Burcu

Bir uyanma, farkına varma sürecine girebilirsiniz. Yeni fikirler veya projeler sunabilirsiniz. Kendiniz sessiz sakin bir köşe bulun ve bu fikirlerinizi geliştirmeye çalışın. 

Uplifers önerisi: Yaratıcılık aslında, yaygın görüşün aksine, sahip olunan değil geliştirilen bir şeydir. Yaratıcılığı arttırmak içinse, yeniliklere açık olmanız ve bunu hayatınızın her alanına adapte etmeniz gerekir. ¨Yaratıcılığa açılan 9 kapı¨

Yengeç Burcu

Büyük bir kurumla ilgili yaşanan bir aksaklık sonucu biraz canınız sıkılabilir. Her şeyin bir çözümü olduğunu unutmayın ve sakin kalmaya çalışın.  

Uplifers önerisi: Verdikleri kişisel koçluk hizmeti sayesinde bugüne kadar binlerce kişiye ulaşan Marc ve Angel Chernoff, her birimizin hayatımız boyunca karşılaştığı ya da karşılaşabileceği zorlu zamanlardan daha güçlü ve daha “farkındalıklı” bir şekilde çıkmak için ihtiyacımız olan 10 gerçeği bakın nasıl sıralıyor. “Zor zamanlardan geçerken unutmamanız gereken 10 gerçek

Aslan Burcu

Yakın arkadaşlarınızla veya sevdiğiniz kişiyle fikir ayrılıklarına düştüğünüzde kelimeleri seçerken dikkatli olabilirsiniz. Yanlış anlaşılmaya müsait konular, aranızda sorunlara neden olabilir. 

Uplifers önerisi: Bazen saatlerce konuşsak bile, bir türlü anlaşamayabiliriz. İletişimin koptuğu ve kimsenin karşı tarafın görüşlerini anlamadığı zamanları kontrol edebilmek için “Kullandığınız kelimeler ve karşınızdakilerin aldığı mesajlar

Başak Burcu

Burcunuzun yöneticisi olan Merkür, Mars ile karşıt konuma geçiyor. Söylediklerinize dikkat etmekte fayda var. Belki düşüncelerinizi bir süreliğine kendinize saklamak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Çiftler, iletişimsizlik ve beceri eksikliği nedeniyle adil bir tartışmayı nasıl yürütebilecekleri konusunda zorluk yaşayabiliyorlar. “İlişkide yaşanan tartışmaları yapıcı ve olgun şekilde yönetebilmenin 5 yolu

Terazi Burcu

İlham perileri sizinle! Yaratıcılığınızı kullanarak bir şeyler yapmak istiyor olabilirsiniz. Ancak çalışma arkadaşlarınız sizin kadar heyecanlı olmayabilir. Onları anlayışla karşılamalısınız. 

Uplifers önerisi: Sürekli aynı ortamda bulunmamıza ve aslında bir çok ortak özelliğimizin bulunmasına rağmen, iş yerinde arkadaşlık kurmak bazen probleme dönüşebilir. Kendimizi birden, iş arkadaşlarımızı sevmek ya da nefret etmek ikileminde bulabiliriz. “İş yerinde sevgi – nefret ilişkisi motivasyonunuzu nasıl etkiliyor?

Akrep Burcu

Kariyerinizle ilgili aktiviteler bugün çok fazla ilginizi çekebilir. Ancak aynı zamanda aile ve evinizle ilgili meselelerle de ilgilenmeniz gerekebilir. Dengeyi bulmalısınız. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Yay Burcu

Hayatta en sevdiğiniz şey, macera olabilir. Bu yüzden her zaman pasaportunuzun hazır olduğundan emin olun. Yeni bir macera kapınızı çalabilir. 

Uplifers önerisi: Tek başınıza seyahat etmek mecaracı ruhunuzu besleyeceği gibi, kendinize güveninizi de yükseltir. Ünlü gezi bloggerı Keith Jenkin’ten; ¨Tek başına seyahat etmek için 10 sebep¨

Oğlak Burcu

Gününüzün büyük bir bölümünü finansal konularla ilgilenerek, sorunları çözmeye çalışarak harcamanız gerekebilir. Sorunun ne olduğunu tespit ettiğinizde, yarısını çözmüş olacaksınız. 

Uplifers önerisi: Sadece bilimsel çalışmalar yaparken değil, hayatınızın her aşamasında karşılaştığınız problemlere, başa çıkmakta zorlandığınız paradokslara bir bilim insanı gibi analitik bir gözle bakabilmeniz bazen çözüme ulaşmanız için tek başına yeterli olabilir. ¨Bilim insanı gibi düşünmenin yolları¨

Kova Burcu

Gösterdiğiniz çabaya karşılık daha fazla şey elde etmek istiyor olabilirsiniz. Ancak Mars’ın Kova burcundaki geri yönlü hareketi, sizi biraz geciktirebilir. 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Balık Burcu

İş yerinde tamamen konsantre olmanız gereken bir işle ilgili vaktiniz azalıyor olabilir. Dikkatinizi dağıtacak şeyler, negatif sonuçlara neden olabilir. 

Uplifers önerisi: Daha verimli bir çalışma performansı yakalamak ve dikkatinizi işiniz üzerinde yoğunlaştırmak için konsantrasyonunuzu güçlendirin. “Verimli bir çalışma performansı için konsantrasyonu güçlendirmenin yolları

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!