5 Ekim 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

İnsan tutkusunu çok farklı şekillerde ifade edebilir. Hedefiniz her ne olursa olsun, tutkuyla bağlıysanız potansiyelinizi kullanarak pek çok şeyi yapabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Boğa Burcu

Değişim için doğru zaman diye bir şey yoktur. Eğer kendinizde sevmediğiniz bir şey varsa ve bunu değiştirmek istiyorsanız, doğru zamanı veya yaşınızın ilerlemesini beklemeyin. Geçirdiğiniz her gün, değişimin önünde bir engel teşkil ediyor. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

İkizler Burcu

Zeki ve heyecanlı bir yapıya sahipsiniz. Eğer tüm gün ofiste oturup, telefon ve bilgisayar başında çalıştığınız bir işiniz varsa bu sizi pek de mutlu etmeyebilir. Biraz dışarı çıkıp yeni fırsatları gözden geçirmenin vakti gelmiş olabilir. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

Yengeç Burcu

Bir tartışmanın iki farklı tarafı olan insanlar, herkesin kendi doğrusunu savunduğunu düşünür. Oysa bazen karşı tarafı anlayabilmek, ondan kendini görebilmek daha önemlidir. Farklılıkların sizi olgunlaştırıp, yenileyeceğini bilerek hareket etmek daha iyi olabilir.

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Aslan Burcu

Büyük hayaller kuran ve bu hayallerin peşinden gitme cesareti gösteren bir insansınız. Ancak bir süredir bu özelliğinizi pek de kullanamamış olabilirsiniz. Artık bu zinciri kırmanın vakti gelmiş olabilir. Hayallerinizin peşinden gitme cesaretini göstermenin tam zamanı. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Başak Burcu

Bu sefer her zaman yaptığınızdan farklı davranmaktan, yenilikleri denemekten sizi alıkoyan hiçbir şey yok. Buna engel olabilecek tek kişi sizsiniz. Ancak cesaret gösterip yeni bir şeyleri denerseniz, hayal ettiğinizden çok daha fazla eğlenebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Terazi Burcu

Bazen hayatta karşımıza çıkan sorunlar, ne kadar çabalarsak çabalayalım üstesinden gelemeyecekmişiz gibi hissettirebilir. Ancak kararlılık, sabır ve biraz da kendinize zaman tanıyarak birçok şeyin üstesinden gelebilirsiniz. Pes etmeyin. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Akrep Burcu

Bir kişiyle iyi anlaşmak istiyorsanız, farklılıklarınıza değil benzerliklerinize odaklanmalısınız. Eğer karmaşık bir konuda çözüm sunmak istiyorsanız, farklı olasılıklara açık olmalı ve insanlarla aranızdaki diyaloğu geliştirmeye odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Yay Burcu

Son zamanlarda olaylara biraz duygusal yaklaşmış ve bu yüzden ilişkilerinizde sorunlar yaşamış olabilir misiniz? Böyle durumlarda, sorun yaşadığınız ilişkinizle ilgili gerçek duygularınızı gözden geçirip, karşınızdaki kişiye kendinizi dürüstçe ifade etmeyi denemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Duygular çok güçlü enerji akışlarıdır ve tüm hayatımızı etkiler. Onları tanımaz ve duygularla yaşamayı öğrenemezsek bir yaşam boyu bu güçlü enerji dalgalarıyla yaşamda bir sağa bir sola savrulur dururuz. “Duygular kontrol edilebilir mi: 6 adımda duygularda ustalaşın

Oğlak Burcu

İçinde bulunduğunuz ekiple birlikte bir takım çalışmasına başlayabilirsiniz. Bazen böyle ortamlarda kendinizi kanıtlama isteği içine girebilirsiniz. Bu yarışa girmek yerine, elinizden gelenin en iyisine odaklanmak size kendinizi daha mutlu hissettirebilir. 

Uplifers önerisi:  Evrimbilimci Charles Darwin’in “survival of the fittest” prensibini mutlaka duymuşuzdur. Yaygın kanının iddia ettiğinin aksine bu prensip aslında “en güçlü olanın hayatta kalması” demek değil. Zira doğada her zaman kuvvetli olan değil, çevresel koşullara en kolay uyum sağlayabilenler hayatta kalır. Esnek bir zihniyet, sıkı bir çalışmayla birlikte başarmak istediğiniz her şeyi kolaylıkla uygulamanıza ve karşınıza çıkan zorluklarla kolaylıkla baş etmenize olanak tanır. Peki, esnek bir zihne sahip olmak ne demek? “Beyin esnekliği: Nöroplastisite ve zihinsel esneklik ile zihniyeti değiştirebilmek mümkün mü?

Kova Burcu

Bazen gördüğümüz hataları, eksiklikleri nasıl dile getireceğimizi bilemeyebiliriz. Hataları yüksek sesle dile getirmek yerine, bu hatadan sorumlu olan kişiye özel olarak söylemek daha iyi bir fikir olabilir. Böylelikle hem hatanın düzeltilmesini sağlar hem de güven kazanabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

Balık Burcu

Risklerden veya sorunlu olabilecek durumlardan kaçınmak, her zaman için güvenilir bir yoldur. Ancak biraz heyecan istiyorsanız, risk almak için doğru bir zamandasınız. Özellikle de uzun zamandır hayalini kurduğunuz bir şey varsa, bu konuda risk almanın tam sırası! 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!