4 Eylül 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Profesyonel hayattaki bağlantılarınız sayesinde tutkularınızı gerçeğe dönüştürebilirsiniz. İşinizle ilgili bir hayır işinde gönüllü olarak çalışabilir, bambaşka bir tatmin duygusu yaşayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Birmingham ve Southampton Üniversiteleri’ndeki araştırmacılara göre hayatın ilerleyen dönemlerinde gönüllü faaliyetlerde bulunmak, zihinsel sağlığa ve mutluluğa iyi geliyor. İlginç olansa, BMJ Open’da yayımlanan çalışmaya göre, gönüllülüğün söz konusu etkileri 40 yaşından sonra daha belirgin. “Yaşlandığınızda mutlu olmak için gönüllü faaliyetlerde bulunun

Boğa Burcu

Hayatınızı paylaştığınız kişiler, sizi yeni bir gönüllü faaliyete katılmanız için cesaretlendirebilir. Kalbinizin kapılarını aralayacak bir şey uğrun efor sarf edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

İkizler Burcu

Gönüllü faaliyetlerle ilgili bir alanda çalışıyorsanız, yakınlarınızdan çok büyük destek görebilirsiniz. Bu destek sayesinde yaptığınız işi bir adım ileriye götürebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Yengeç Burcu

Zihinsel bir yolculuğa çıkabilir, inzivaya çekilebilir veya biraz dinlenmeyi tercih edebilirsiniz. Bu kısa ara sırasında, aradığınız motivasyonu ve ilham kaynağını kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Arada yalnız kalmak kendinizi dinlemenize imkan sağlar. İç sesiniz ne kadar güçlü ise, dış sesler o kadar hafif kalır. ¨Dış sesleri kapatıp iç sesinizi dinlemenin önemi¨

Aslan Burcu

İş ortağınız veya özel hayatınızı paylaştığınız kişinin finansal anlamda desteğe ihtiyacı olduğunu fark edebilirsiniz. Bu ihtiyaca çözüm bulmak, hem sizi hem karşı tarafı çok mutlu ediyor. 

Uplifers önerisi: Paranın mutluluğu satın alamayacağı neredeyse hiç sorgulanmayan bir gerçeklik. Fakat son zamanlarda yapılan bazı araştırmalar, bununla ilgili farklı sonuçlar ortaya koyuyor. “Para ile mutluluk arasındaki bağ ne kadar güçlü?

Başak Burcu

Venüs ve Neptün birbiriyle zıt konuma düşüyor. Çekiciliğiniz sayesinde en ilgisiz bakışları bile üzerinizde toplayabilirsiniz. Potansiyel bir aşk kapıyı çalabilir. 

Uplifers önerisi: Planlara ve alışkanlıklara olan düşkünlük, hayatı spontane yaşamamıza bazen engel olabiliyor. Düzenimizi kontrol altında tutmak ve güvenli alanımızdan ayrılmamak çekici görünse de alışkanlıklarımıza takılı kalmak zaman zaman hayatın doğal akışını kaçırmamıza neden olabilir; “Hayatı spontane yaşamanın 3 özgürleştirici etkisi

Terazi Burcu

Terazi en sosyal burçlardan biri olarak bilinir ancak sosyalleşmek kadar kendinizle geçireceğiniz vakit de size iyi gelebilir. Bedeniniz, ruhunuz ve zihninizle iletişim kurmak kendinizi yeniden doğmuş gibi hissetmenizi sağlayabilir. 

Uplifers önerisi: Hayattaki mutluluğunuzun büyük bir bölümü düşünce şeklinizin nasıl olduğuna bağlıdır. Eğer yaşamınızda devamlı bir şeylerin ters gittiğini düşünüyor ve kendinizi öyle düşünmeye alıştırıyorsanız, olumsuz yöndeki düşünceleriniz var olan neşenizi, enerjinizi ve huzurunuzu da alıp götürür, dolayısıyla bir nevi kendinizi olmayan bir kaosun içine çekmiş olursunuz. Öncelikle şunu kabul etmelisiniz ki düşünce şeklinizi değiştirmezseniz, hayatınızda değişmesini istediğiniz her şey yerinde durmaya devam eder. “Hayatınızı daha huzurlu ve mutlu yaşamanızı sağlayacak 52 pozitif olumlama

Akrep Burcu

Hayat dolu ve neşeli tavırlarınız, çevrenize de sıçrıyor. Bu güzel ruh halini, sevdiklerinizle vakit geçirerek veya özel bir kutlamaya katılarak değerlendirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Çene çalma ya da ayaküstü muhabbet olarak adlandırılabilecek minik sohbetler, içe dönük insanlar için eziyet olmakla beraber sosyalleşme açısından oldukça faydalı. Popüler olan her şeyin sırayla yerilmesi programı kapsamında bu sohbetlerin sıkıcı, sığ ve zaman kaybı olarak gösterildiği yazılar yazıladursun, diğer insanlarla bağ kurma ihtiyacımız hiç azalmıyor. Derin sohbetlere ya da samimi itiraflara olduğu kadar, havadan sudan etkileşimlere de ihtiyaç duyuyoruz. “Sosyalleşmenin ilk adımı: Ayaküstü sohbetler için kurtarıcı ipuçları

Yay Burcu

Profesyonel hayattaki kazanımlarınız, bugün sizin için bir öncelik. Ancak söz konusu ailenizin ihtiyaçları olduğunda, her türlü önceliğinizi ertelemeyi tercih edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İşlevlerini daha iyi yerine getirebilen aileler sağlıklı, yani işlevsel aile olarak da adlandırılırlar. İşlevsel ailelerde, bireylerin birbirlerini cesaretlendirmesi, desteklemesi, aile üyeleri arasında etkin iletişim, güvenli bağlanma, birlikte zaman geçirmeye istekli olma, rollerin açık olması ve bireysel fikirlere, kişisel farklılıklara saygı duyma gibi özellikler bulunmaktadır. “Ailede pozitif ruhu yakalama üzerine: Aile sisteminiz işlevsel mi?

Oğlak Burcu

Bir yakınınız, akademik konular veya yurt dışına yapılacak seyahatlerle ilgili sizin yardımınıza ihtiyaç duyabilir. Yardımcı olmak, sizi sandığınızdan çok daha fazla mutlu edebilir. 

Uplifers önerisi: Hayatımızın büyük bir bölümünü arkadaşlarımıza ayırırız. Sosyal bir çevre içinde olmak hem yaşam kalitemizi yükseltir hem de kendimizi daha iyi hissetmemize yardımcı olur. Fakat, arkadaş ilişkilerini güçlü tutabilmek için yapmamız gereken şeyler var. “Daha iyi bir dost olmak için yapmanız gerekenler

Kova Burcu

Büyük potansiyeli olan bir finansal fırsat keşfedebilirsiniz. Teknik konular veya güdülerinizle hareket etmek yerine öncelikle bu işe neden başladığınızı düşünerek motivasyonunuzu yükseltebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başarılı insanların ortak özelliklerinden biri, çevrelerinde hedeflerine odaklanmış, benzer görüşlü kişilerle bir araya gelerek işbirliği ve fikir alışverişi yapmalarıdır. ¨Çalışma motivasyonunuzu artıracak öneriler¨

Balık Burcu

Sevdiğiniz kişinin yüzünü gülümsetmek için bir şeyler yapabilirsiniz. Bunun karşılığında o da bazı fedakarlıklarda bulunarak size teşekkür edebilir. 

Uplifers önerisi: Mutlu olmak için aslında yapmamız gereken tek şey, mutluluğa açık olmak ve mutluluğa odaklanmak. “İlişkilerinizde mutluluğu bulabilmek ve iç huzura kavuşabilmek için 21 öneri

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!