4 Ekim 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Burcunuzun en tepe noktasında yer alan Ay, Mars ile etkileyici bir açı yakalıyor. İş yerinde bir partneriniz veya müşterinizle aranızda bir fikir ayrılığı yaşanabilir. 

Uplifers önerisi: Eğer hayatınızı mahvetmek istiyorsanız, bunun en kolay yolu negatif olmaktan geçiyor. Aynı şey iş hayatı için de geçerli. İş hayatı ister istemez hepimiz için zorlayıcı deneyimler getiriyor. Negatif bir bakış açısına sahip olduğunuzda ise bu deneyimler karşısında potansiyelinizi ortaya koymak zorlaşıyor ve hedefi olan, umutlu, tatmin edici bir iş hayatından gittikçe uzaklaşıyorsunuz. “İş hayatınızın kalitesini artırmak ve potansiyelinizi ortaya koymak için 10 etkili adım

Boğa Burcu

Size verilen bir görev veya iş varsa, bu konuda biraz hızlı hareket etmiş olabilirsiniz. Bir yöneticiniz sizi çok hızlı hareket ettiğiniz konusunda uyarırsa, öfkenizi kontrol etmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Öfke de en az neşe ve dinginlik kadar insana dair bir duygu. Trafik sıkıştığında, iş yerinde yaşanan sürtüşmelerden ötürü ya da ilişkinizde sorumsuzluğa maruz kaldığınız zaman öfkelenebilirsiniz. Ancak bu öfke, size ve çevrenizdekilere zarar verecek kadar büyük ve kontrolsüz bir forma bürünüyorsa ya da öfkeniz geçtiği zaman kendinizi suçlu hissediyorsanız bu duruma el koymanın zamanı gelmiş demektir. “Öfke kontrolü için yapmanız gereken 5 egzersiz

İkizler Burcu

Yeni tanıştığınız bir kişiyle aranızda ciddi bir elektriklenme olabilir. Bu kişiyle aranızdaki duygu yoğunluğu, en hassas noktalarınıza dokunup, en kırılgan taraflarınızı onarabilir. 

Uplifers önerisi: Negatif duygu ve düşünceler mutluluğa giden yolu tıkayarak davranışlarımızı şekillendirirler. Her ne kadar bunun farkında olsanız da, onları görmezden gelip gerçek mutluluğa ulaşmak herkesin kolayca başarabildiği bir şey değil. “Mutluluğunuz için bir an önce vazgeçmeniz gereken davranışlar

Yengeç Burcu

Özel hayatınızda yaşadığınız bir problemin kaynağı, sizin ve sevdiklerinizin kendilerini güvenli hissetme hali arasındaki farklılıktan kaynaklanıyor olabilir. Bunu çözmek için elinizde geleni yapmalısınız. 

Uplifers önerisi: Fikir ayrılıkları yaşamak, her ilişkide olan, normal bir durumdur. Eğer bu fikir ayrılıklarını birbirinizi geliştirmek için kullanırsanız, faydalı bile olabilir. Fikir ayrılığı yaşamak, karşınızdaki insanın size yeni bir şeyler katabileceğini gösterir. Bu yüzden ilişkinizde görüş ayrılıklarını konuşarak, sakin bir dille çözmek çok etkili sonuçlar yaratabilir. “Mutlu ilişkiye giden yol, fikir ayrılıklarında sağlıklı bir iletişim kurmaktan geçiyor

Aslan Burcu

Bir iş arkadaşınızla aranızdaki münakaşa, incinmenize neden olabilir. Kendi işinize odaklanmak ve iletişim kanallarını açık tutmak, bu kırgınlığı daha kolay aşmanıza yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Sürekli aynı ortamda bulunmamıza ve aslında bir çok ortak özelliğimizin bulunmasına rağmen, iş yerinde arkadaşlık kurmak bazen probleme dönüşebilir. Kendimizi birden, iş arkadaşlarımızı sevmek ya da nefret etmek ikileminde bulabiliriz. “İş yerinde sevgi – nefret ilişkisi motivasyonunuzu nasıl etkiliyor?

Başak Burcu

Beklenmedik bir masraf, bütçenizi sarsabilir. Bu yeni ortaya çıkan masraf yüzünden, harcama planlarınızla ilgili bazı değişiklikler yapmak ve sorumluluklarınızı yeniden organize zorunda kalabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İster büyük bir hedefiniz için para biriktiriyor olun, ister borç ödüyor olun tasarruf etmenin en kolay yolu masraflarınızı kısmaktan geçer. Ancak masraflarınızdan kısmak isterken yanlış bir strateji uygularsanız, kendinizi bir anda depresyonun içinde veya hayattan keyif almaz bir halde bulabilirsiniz. Çünkü aslında harcamalarınız, sizin hayattaki önceliklerinizi gösterir. “Hayattan aldığınız keyfi yok etmeden para biriktirmenin yolları

Terazi Burcu

Çevrenizdekilerden biri, sizin bazı konularda çok heyecanlı ve aşırı istekli olduğunuzu düşünebilir. Unutmayın ki herkes her konuda sizinle aynı heyecanı paylaşmak zorunda değil. 

Uplifers önerisi: Empati yapmanın bizim bilinçli olarak seçtiğimiz bir eylemden çok, nörolojik bir durum olduğu ve düşündüğümüzden çok daha fazla tepkiyi etkilediği, özellikle son yirmi yılda yapılan çeşitli araştırmalarla ortaya kondu. “Ayna nöronlar sayesinde, insan beyni empati yapmaya programlanıyor

Akrep Burcu

İçinde bulunduğunuz dönemde, enerjinizi sonuna kadar zorlayıp içgüdüsel hareket etmek yerine, biraz daha sakin kalıp enerjinizi daha uzun süreli kullanmak daha iyi sonuçlar getirebilir. 

Uplifers önerisi: İş hayatında başarıyı yakalamış insanların ortak özelliği, stres anlarında duygularını nasıl yöneteceklerini bilmeleridir. En büyük yetenekleri ise, zararlı insanları kendilerinden uzak tutmanın yollarını yıllar içinde öğrenmiş olmalarıdır. “Başarılı kişiler, negatif enerji yayan insanlardan nasıl korunuyor?

Yay Burcu

Bazen planlarınız umduğunuz gibi gitmeyebilir ve bir işten kazançlı çıkmak için daha fazla çaba harcamanız, daha fazla yatırım yapmanız gerekebilir. Ancak bunun sizi yıldırmasına izin vermeyin ve ilerleme kaydetmeye devam edin. 

Uplifers önerisi: Kararlılık, başarıya giden yolda yanınıza alabileceğiniz en değerli özelliklerden biridir. Kararlılığınızı ve inancınızı korumak için motivasyonunuzu canlı tutmayı ihmal etmeyin. “Motivasyonunuzu korumanın 20 etkili yolu

Oğlak Burcu

Kendinizi daha enerjik hissedebilirsiniz, girişimci ruhunuz daha hareketli olabilir. Risk almaya hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, harekete geçip şansınızı denemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Kova Burcu

Kendi bakış açınızı başkalarına dayatıyor olabilir misiniz? Bunu biraz düşünmek ve bu konuda farkındalık geliştirmek iyi olabilir. Eğer böyle bir durum varsa, çevrenizdekileri zorlamak yerine bırakın bakış açınızı onlar kendileri anlamaya ve sindirmeye çalışsın. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol”

Balık Burcu

Sevdiğiniz kişi, bazı konuların size özel kalmasını ve başkalarıyla paylaşmamanızı istiyor olabilir. Eğer kazara onun bu isteğine karşıt bir şey yaparsanız, bu durum ilişkinizi biraz kırılgan hale getirebilir. 

Uplifers önerisi: Çiftler, iletişimsizlik ve beceri eksikliği nedeniyle adil bir tartışmayı nasıl yürütebilecekleri konusunda zorluk yaşayabiliyorlar. “İlişkide yaşanan tartışmaları yapıcı ve olgun şekilde yönetebilmenin 5 yolu

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!