4 Aralık 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bir şeylerin yanlış gittiğini düşünüp dile getirmek istiyor ancak sesinizin duyulmayacağından korkuyor olabilirsiniz. Oysa sandığınızdan daha büyük bir etki uyandırabilir, çevrenizdekileri etkileyebilirsiniz. Öne çıkın ve sesinizi duyurmaktan korkmayın. 

Uplifers önerisi: Cesaret demek korkmamak demek değilmiş. Cesaret, korkularına rağmen devam edebilmekmiş. Ben eskiden cesareti korkusuzluk sanırdım. Büyük bir hayranlık duyardım cesaretli gördüğüm kişilere. Özenirdim. Yeni yeni öğreniyorum ki aslında onların da hiçbirimizden farkı yokmuş. Onların da korkuları en az bizimkiler kadar varmış. Ya da bize göre en büyük farkları şuymuş: Korkularına rağmen devam ediyorlarmış! Korkularına rağmen adım atıyor ve durmuyorlarmış! “Korkudan cesarete giden yol: Korkulara rağmen devam etmek

Boğa Burcu

Bir soruna odaklanmış, sürekli onu düşünüyor olabilirsiniz. Bu davranış, sorunun çözümü için işinize yarayabilir ancak bu sırada hayattaki başka güzel şeyleri kaçırıyor olabilirsiniz. Zihninizi serbest bırakmaya çalışın, özgürce başka şeylerle de ilgilenebilsin. 

Uplifers önerisi: Evrimbilimci Charles Darwin’in “survival of the fittest” prensibini mutlaka duymuşuzdur. Yaygın kanının iddia ettiğinin aksine bu prensip aslında “en güçlü olanın hayatta kalması” demek değil. Zira doğada her zaman kuvvetli olan değil, çevresel koşullara en kolay uyum sağlayabilenler hayatta kalır. Esnek bir zihniyet, sıkı bir çalışmayla birlikte başarmak istediğiniz her şeyi kolaylıkla uygulamanıza ve karşınıza çıkan zorluklarla kolaylıkla baş etmenize olanak tanır. Peki, esnek bir zihne sahip olmak ne demek? “Beyin esnekliği: Nöroplastisite ve zihinsel esneklik ile zihniyeti değiştirebilmek mümkün mü?

İkizler Burcu

Kötü bir rüya görüp uyandığınız sabahlarda, rüyanın bıraktığı etkiden kurtulmak zor olabilir. Ancak bu kötü duygudan kurtulmak, sizin elinizde. Hayattaki başka duygular için de aynı şey geçerli. Eğer bir şey size kendinizi iyi hissettirmiyorsa, zihninizin yardımıyla bundan kurtulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Yengeç Burcu

Hedeflerine ulaşmak için sorumluluklarını yerine getiren, görevden kaçmayan birisiniz. Ancak kendinize karşı da sorumluluklarınız olduğunu unutmayın. Umudunuzu kaybettiğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Oysa umut kaybolmaz, sadece onu görmek zorlaşır. Biraz kendinize vakit ayırır, zihninizi dinlendirirseniz umudunuzu koruduğunuzu görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Dünya maalesef mutlu olmayı hak etmediğini düşünen insanlarla dolu. Peki ya siz mutluluğu hak ettiğinize inanıyor musunuz? Yoksa ne zaman mutlu olsanız içinizde garip bir tedirginlik mi duyuyorsunuz? “Mutsuzluğu hak etmediğinize inanın: Kendini affetmek ve kabul etmek

Aslan Burcu

Hayatınızdaki bir kişiye güvenmekte tereddüt ediyor olabilirsiniz. Bunun için geçerli bir sebebiniz olmayabilir ancak içgüdülerinizin sesine kulak vermelisiniz. İçinizden gelen sesi dinleyin ve bazen onun size rehberlik etmesine izin verin. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Başak Burcu

Birilerinin, sizin başlattığınız bir şeyin kontrolünü ele geçirmeye çalıştığını düşünebilirsiniz. Oysa hiç kimse sizin yaratıcılığınızı kopyalayamaz. Herkes gibi siz de biriciksiniz. Kendinize güvenin ve özgüvenli adımlar atmaktan çekinmeyin. 

Uplifers önerisiÖzgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Terazi Burcu

Birileri sizi bir konuda etkilemeye, dolduruşa getirmeye çalışıyor olabilir. En hassas olduğunuz noktalara dokunsalar bile tepki göstermekten imtina edip, konuyu değiştirebilir veya bu konudan uzak durmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Kimse size zorla hiçbir şey yaptıramaz, bunu untumayın. 

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Akrep Burcu

Sevdiklerinizle bir araya gelemiyor olabilirsiniz. Ancak bu durum, sosyalleşme ihtiyacı duymadığınız anlamına gelmiyor. Her akşam arkadaşlarınızla bir saat kararlaştırıp online görüşmeler yapabilirsiniz, online etkinliklere katılabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Yay Burcu

İnsanların söylediklerini, davranışlarını analiz etmeyi seven bir yapınız var. Kendinizi benzer bir durumda sıkışmış hissediyorsanız, bir an önce bu analizlerden kurtulmak gerekiyor. Başkalarının düşüncelerinden sorumlu olmadığınızı kendinize hatırlatmak gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.“İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

Oğlak Burcu

Yakın zamanda yaşadığınız bir tartışma veya kötü bir deneyim, sizde çok fazla öfke duygusu bırakmış olabilir. Zamanınızı ve zihninizi bu duyguyla yormak yerine, bundan kurtulmalısınız. İlişkinizi iyileştirecek olumlu bir adım atarak, içinde bulunduğunuz negatif durumu pozitife çevirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi:  Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. “Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

Kova Burcu

Karmaşık bir süreçten geçerken yolunuzu bulmak için illa ki birilerinin işaret etmesine ihtiyacınız yok. Sabır göstererek ve iç sesinizi dinleyerek, en doğru yolu kendiniz de bulabilirsiniz. Sadece zor zamanlardan geçerken güçlü olmanız ve kararlı davranmanız gerekiyor. 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Balık Burcu

Geçmişte yaşadığınız bir pişmanlık, son günlerde sık sık aklınıza geliyor ve peşinizi bırakmıyor olabilir. Aslında bundan kolayca kurtulabilirsiniz ancak acaba siz bu duyguyu bir çeşit kendinizi cezalandırma yöntemi olarak mı görüyorsunuz? Kalbinizin kapılarını açın ve mutsuzluğu hak etmediğinizi kendinize bir kez daha tekrarlayın. 

Uplifers önerisi: Dünya maalesef mutlu olmayı hak etmediğini düşünen insanlarla dolu. Peki ya siz mutluluğu hak ettiğinize inanıyor musunuz? Yoksa ne zaman mutlu olsanız içinizde garip bir tedirginlik mi duyuyorsunuz? “Mutsuzluğu hak etmediğinize inanın: Kendini affetmek ve kabul etmek

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!