4 Aralık 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Kariyeriniz ve mesleğinizle ilgili olarak 12 aylık ilerleme, yeni fırsatlar yakalama dönemine giriyorsunuz. Mevcut işinizde önemli bir ilerleme kaydedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: “Bir atı zorla suya götürebilirsiniz, ama zorla su içiremezsiniz”. Bu Kızılderili atasözünde olduğu gibi, iş hayatında çalışana zorla görev yaptırıldığında, çalışmalarının ne kadar verimli olacağı tartışma konusudur. Modern çağın getirdikleriyle birlikte artık “komuta etme” yöntemiyle iş yaptırmak anlamını oldukça yitirdi. “İş yaşamında “çok çalışmak” ve “verimli çalışmak” arasındaki ilişki nedir?

Boğa Burcu

Yurt dışına taşınma, işinizi ve yaşamınızı değiştirme gibi planlarınız varsa, önümüzdeki 12 ay boyunca bu planlarınızın daha çok yoğunlaşacağı bir döneme giriyorsunuz. 

Uplifers önerisi: Başarıya ulaşmanın yolu, değişime açık olmaktan ve yeni yollar keşfedebilmekten geçer. “Gelişimi sağlamanın yolu: Değişim kası

İkizler Burcu

Sevdiğiniz kişiyle veya ortağınızla ilişkiniz ilerleyebilir ve artık masraflarınızı ortaklaşa paylaşabileceğiniz bir döneme girebilirsiniz. Veya dışarıdan maddi bir destek görebilirsiniz. Her anlamda elinizin rahatlayacağı bir döneme giriyorsunuz. 

Uplifers önerisi: Ne kadar çok şeye sahibiz, hiç düşündünüz mü? Bizden önceki nesillere kıyasla bolluk, hatta fazlalık içinde yaşıyoruz. Ancak sahip olduklarımızla mutlu olma katsayımız giderek azalıyor. Peki bu durumu nasıl tersine çevirebiliriz? “Az parayla çok haz getirmeyi hedefleyen tutumlu hedonizm nedir?

Yengeç Burcu

Jüpiter burcunuzun 7. evinden geçiyor. Bu da ilişkilerinizle ilgili güzel haber demek. Bu değişim herhangi bir şekilde olabilir. Örneğin sevdiğiniz kişi daha şanslı bir döneme girebilir ve bu dolaylı da olsa sizi etkileyebilir. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Aslan Burcu

Hareketli, aksiyon dolu günler sizi bekliyor. Yeni ve heyecan verici projelerle meşgul olabilirsiniz. Hayatınızın en yoğun dönemine girmeye hazırlıklı olun. 

Uplifers önerisi: Daha verimli bir çalışma performansı yakalamak ve dikkatinizi işiniz üzerinde yoğunlaştırmak için konsantrasyonunuzu güçlendirin. “Verimli bir çalışma performansı için konsantrasyonu güçlendirmenin yolları

Başak Burcu

Bolluk ve bereketin simgesi Jüpiter, burcunuzun 5. evindeki yolculuğuna başladı. Bu da sizin için eğlence ve romantizm anlamına geliyor. Bu etki önümüzdeki 12 ay boyunca devam edecek. 

Uplifers önerisi: Son günlerde mutluluktan bahseden, mutluluğun formülünü verdiğini söyleyen çok kişi var. Aslında bu kişilere güvenmektense, asıl güvenmemiz gerekenler nöroloji uzmanları. “Nörobilimcilere göre daha mutlu olmanızı sağlayacak 4 şey

Terazi Burcu

Eğer ev satmayı veya satın almayı planlıyorsanız, en şanslı dönemdesiniz. Jüpiter burcunuzun ev ve aileyle ilgili alanını etkisi altına almaya başlıyor. 

Uplifers önerisi: İşlevlerini daha iyi yerine getirebilen aileler sağlıklı, yani işlevsel aile olarak da adlandırılırlar. İşlevsel ailelerde, bireylerin birbirlerini cesaretlendirmesi, desteklemesi, aile üyeleri arasında etkin iletişim, güvenli bağlanma, birlikte zaman geçirmeye istekli olma, rollerin açık olması ve bireysel fikirlere, kişisel farklılıklara saygı duyma gibi özellikler bulunmaktadır. “Ailede pozitif ruhu yakalama üzerine: Aile sisteminiz işlevsel mi?

Akrep Burcu

Jüpiter’in 12 ay boyunca burcunuzun zihin ve entelektüel gücünü etkileyecek olan yolculuğu başladı. Eğer şimdiye kadar yaptığınız planlar varsa, bunları gerçekleştirmek için harekete geçebilir veya yeni bağlantılar kurabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayal kurarız, içimizden geçiririz. Çok basittir aslında dilediklerimiz; kimi daha fazla bolluk bereket ister, kimi bir aile kurmayı, çocukları olmasını, hayatının aşkıyla karşılaşmayı diler. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için muhteşem reçete: Başarının 7 spiritüel yasası

Yay Burcu

Jüpiter sonunda gelirlerinizi artırmak için size yardım etmeye başlıyor. İş hayatınızda yaşanabilecek şaşırtıcı gelişmeler, size gelir artışı olarak yansıyabilir. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Oğlak Burcu

Jüpiter’in 12 aylık yolculuğu başladı ve bu özellikle sizin karakterinizi etkisi altına alıyor. Kişisel gelişim ve kendinizle ilgili konuları çok daha fazla önemseyeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. 

Uplifers önerisi: Kişisel gelişim, ideal benliğinize ulaşabilmenin ve hayatın sunduklarını en iyi şekilde alabilmenin yoludur. ¨24 adımda potansiyelinizi ortaya çıkarın¨

Kova Burcu

Jüpiter burcunuzun 12. evini etkisi altına alıyor. Bu da yalnız kalarak daha verimli çalışabileceğiniz anlamına geliyor. Bazen sessizce işleri halletmek daha kolay olabilir. 

Uplifers önerisi: Arada yalnız kalmak kendinizi dinlemenize imkan sağlar. İç sesiniz ne kadar güçlü ise, dış sesler o kadar hafif kalır. ¨Dış sesleri kapatıp iç sesinizi dinlemenin önemi¨

Balık Burcu

Önümüzdeki 12 ay boyunca işinizle ilgili bolca seyahat etmeniz gerekebilir. Toplantılara katılabilir, network’ünüzü geliştirebilir ve iş anlamında daha çok sosyalleşebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Networkingin ne olduğundan çok ne olmadığını bilmek, konuya çok daha detaylı yaklaşmanıza ve networkingle ilgili konulara farklı bir bakış açısıyla yaklaşmanıza yardımcı olacaktır. “Bağlantılarınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz ‘networking’ teknikleri: Salt maruz kalma etkisi

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!