4 Ağustos 2017 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Eğer bir iş ortağınız varsa, ikinizden biri diğerini çok fazla zorluyor, bazı konularda çok ısrarcı davranıyor olabilir. Bugün, bu tehlikeli yaklaşımı gözden geçirmek için iyi bir fırsat olabilir. 

Uplifers önerisi: Başarılı insanların ortak özelliklerinden biri, çevrelerinde hedeflerine odaklanmış, benzer görüşlü kişilerle bir araya gelerek işbirliği ve fikir alışverişi yapmalarıdır. ¨Çalışma motivasyonunuzu artıracak öneriler¨

Boğa Burcu

Yeni bir görev veya projeyle ilgili çok fazla heyecan duyuyor olabilirsiniz. Ancak bu heyecanınız, hedeflerinize ulaşmanızı imkansız kılacak engelleri düşünüp endişelenmenize neden olabilir. Kaygılarınızı bir kenara bırakın ve siz işinize odaklanın. 

Uplifers önerisi: Korku ve endişe sizi tuzağa düşüren duyguların başında geliyor; ancak bu duygularla yüzleşmek, korkularınızı yenme noktasında büyük fayda sağlıyor. “Korku ve anksiyetinizi yenmek için en doğru adım: Yüzleşme

İkizler Burcu

Aşk hayatınız her ne kadar sakin ve tatmin edici olsa da bugün işler biraz değişebilir. Sevdiğiniz kişiyle birlikte belki de çok hoşunuza gitmeyecek konuları konuşmak isteyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Her şeyin en iyisine sahip olmak isteyen Y jenerasyonu, ilişki konusunda da son derece hassas. “Modern zamanlarda aşk: Y jenerasyonunun romantik ilişkilerinde en sık yaptığı 10 hata

Yengeç Burcu

Sevdiğiniz kişiyle veya ailenizden biriyle yakın zamanda bir tartışma, fikir ayrılığı yaşamış olabilirsiniz. Bunun üstesinden gelmek için sizin de biraz yumuşamanız ve meseleleri alttan almanız gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Öfke de en az neşe ve dinginlik kadar insana dair bir duygu. Trafik sıkıştığında, iş yerinde yaşanan sürtüşmelerden ötürü ya da ilişkinizde sorumsuzluğa maruz kaldığınız zaman öfkelenebilirsiniz. Ancak bu öfke, size ve çevrenizdekilere zarar verecek kadar büyük ve kontrolsüz bir forma bürünüyorsa ya da öfkeniz geçtiği zaman kendinizi suçlu hissediyorsanız bu duruma el koymanın zamanı gelmiş demektir. “Öfke kontrolü için yapmanız gereken 5 egzersiz

Aslan Burcu

Özel bir görev veya bir projeyle ilgili taşıdığınız heyecanı iş arkadaşlarınızla paylaşmak isteyebilirsiniz. Ancak iş arkadaşlarınız sizin kadar heyecan duymayabilir veya sizin bu heyecanınıza anlam veremeyebilir. 

Uplifers önerisi: Sürekli aynı ortamda bulunmamıza ve aslında bir çok ortak özelliğimizin bulunmasına rağmen, iş yerinde arkadaşlık kurmak bazen probleme dönüşebilir. Kendimizi birden, iş arkadaşlarımızı sevmek ya da nefret etmek ikileminde bulabiliriz. “İş yerinde sevgi – nefret ilişkisi motivasyonunuzu nasıl etkiliyor?

Başak Burcu

10 Ekim’e kadar Jüpiter’in desteğini arkanızda hissedebilir, kendinize daha çok güven duyabilirsiniz. Ancak bu güven, paranızı hesapsızca harcamanıza neden olmamalı. Harcamalarınıza biraz dikkat etmekte fayda var. 

Uplifers önerisi: Gerçekten ‘paranın değerini bilen’ insanlar, ister zengin diye isimlendirin ister fakir olarak, yine de para hesabını hepimizden fazla düşünüyorlar. “Param var evet, almamayı seçiyorum yine evet!

Terazi Burcu

Kendi geleceğinizle ilgili düşüncelere fazla kapılmış olabilirsiniz. Özellikle aileniz ve yakınlarınız sizin onlarla fazla ilgilenmediğinizi düşünebilir. Bunun doğru olmadığını göstermeye ne dersiniz?

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Akrep Burcu

Eğer stratejik nedenlerle kendinize sakladığınız önemli bir bilgi varsa, bugün belki o bilgiyi kullanmak için uygun bir ortam oluşabilir. 

Uplifers önerisi: Bazı psikologlara göre bilişsel önyargılarımız, özellikle tehlikeli durumlarda, edindiğimiz bilgileri daha etkin şekilde işlememize yardımcı oluyor. Ancak bu durum, hata yapmamıza engel olamıyor. ¨Mantığımıza engel olan bilişsel yanılgılar¨

Yay Burcu

Şimdiye kadar arkadaşlarınıza fazlasıyla cömert davranmış, onlardan da hep kibar karşılıklar almış olabilirsiniz. Ancak bu cömertliğiniz ve bonkörlüğünüz bugün bir sorun yaratabilir. Dikkatli olmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Oğlak Burcu

Güç ve başarıya olan arzunuz, belki de bunların üstesinden gelemeyeceğiniz kadar fazla. Sırf güçlü olmak, başarılı olmak için sahip olduğunuz otoriteyi başkalarına yüklemeyin. 

Uplifers önerisi: Yeni bir hedefle yola çıktık ama bir süre sonra kendimizi yoldan çıkmış halde bulduk. Üstelik bu durum kendimizi berbat hissetmemize neden oldu. Kaybetmiş gibi hissettik. Yeterince güçlü olmadığımız, zeki ve disiplinli olmadığımız için kendimize kızdık. Oysa belki de sorun yeterince güçlü, zeki veya disiplinli olmamak değil, hedeflere işe yaramayan bir şekilde odaklanmaktan kaynaklanıyordur. “Tüm hedeflerinize daha hızlı ulaşmanızı sağlayacak tek bir kural

Kova Burcu

Elinizdeki projenin bazı unsurlarıyla ilgili bir karar vermeniz gerekebilir. Hangilerinin kalacağına, hangilerinin gideceğine siz karar vermelisiniz. Bu karar size zor gelse de bunun için kendinizi suçlamayın ve projenin başarısına odaklanın. 

Uplifers önerisi: Hayatımızın hemen hemen her anında bir şeylere karar vermek ya da seçim yapmak zorunda kalıyoruz. ¨Hayatta doğru adımlar atmak için 5 pratik yöntem¨

Balık Burcu

Eğer bir yatırımcıyla görüşüyorsanız ve bu kişiden bir fon bekliyorsanız, daha önce belirttiğiniz miktarın üstüne çıkmanız çok olası. İhtiyaçlarınız gün geçtikçe artıyor ve sizin de beklediğiniz yatırım miktarını revize etmeniz gerekebilir. 

Uplifers önerisi: İlk önce neyi iyi yaptığımızla başlamak gerekiyor işe. İşte bunun için en önemli yöntem “geri bildirim analizi.” Bu analiz; birçok başarılı yönetici tarafından, çalışanların güçlü yönlerini keşfetmek için kullanılan bir araçtır. ¨Kendimizi nasıl tanır ve yönetiriz?¨

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!