30 Temmuz 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Hem evde hem işte çok fazla şey yapmanız istenebilir ve bu durum sizde bıkkınlık, öfke yaratabilir. Bazen biraz nefes almak, mola vermek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Öfke de en az neşe ve dinginlik kadar insana dair bir duygu. Trafik sıkıştığında, iş yerinde yaşanan sürtüşmelerden ötürü ya da ilişkinizde sorumsuzluğa maruz kaldığınız zaman öfkelenebilirsiniz. Ancak bu öfke, size ve çevrenizdekilere zarar verecek kadar büyük ve kontrolsüz bir forma bürünüyorsa ya da öfkeniz geçtiği zaman kendinizi suçlu hissediyorsanız bu duruma el koymanın zamanı gelmiş demektir. “Öfke kontrolü için yapmanız gereken 5 egzersiz

Boğa Burcu

Bugün kişisel hedeflerinizi bir kenara bırakmak, biraz daha spontane yaşamak iyi olabilir. Böyle zamanlarda hayal gücünüze kendinizi teslim etmek size iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Planlara ve alışkanlıklara olan düşkünlük, hayatı spontane yaşamamıza bazen engel olabiliyor. Düzenimizi kontrol altında tutmak ve güvenli alanımızdan ayrılmamak çekici görünse de alışkanlıklarımıza takılı kalmak zaman zaman hayatın doğal akışını kaçırmamıza neden olabilir; “Hayatı spontane yaşamanın 3 özgürleştirici etkisi

İkizler Burcu

Kişisel hedeflerinizi yeniden gözden geçirmek için karşınıza güzel bir fırsat çıkabilir. Biraz kendinizi olayların akışına bırakırsanız, hayallerinizin gerçek olmasının hiç de zor olmadığını görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlıyoruz, hayaller kuruyoruz. Ancak söz konusu bu hayalleri gerçekleştirmek olduğunda, hemen “Ben bunu yapamam” cümlelerine başlıyoruz, sayısız bahaneler sıralıyoruz, yaşımızın geç olduğunu, yeterince tecrübemiz olmadığını, beceriksiz olduğumuzu düşünüyoruz. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının kanıtı

Yengeç Burcu

Görüş farklılıkları, sizin için yeni bir ilham kaynağı olabilir. Daha büyük hayaller kurmak istiyorsanız, sizi sınırlandıran inanışları bir kenara bırakmalısınız. 

Uplifers önerisi: Birçoğumuz pes etmek ile başlarız, ne yazık ki henüz yola çıkmayı bile denememişizdir. Aslında gerçekten yapıp yapamayacağımız konusunda deneyip görmek ve başarısız olacaksak veya evet yolda kalacaksak bunu görmek yerine, hiç başlamadan kendimizce “karar” veririz. “Benden geçti” diye söyleniriz, yaşım artık buna uygun değil. Veya tam tersi vardır, “ben bu nokta için henüz çok gencim, yaşım çok erken” “Hayallere engel olan mazeretler

Aslan Burcu

Etrafınızdaki insanlardan birçok yere davet alabilirsiniz. Oysa bugün biraz kendinize vakit ayırmak, nefes almak için biraz zaman tanımak daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Kendinizi durmadan bir şeyler için ya da birileri için kaygı duyarken veya kişisel endişelerinize kafa yorarken buluyorsanız ve bu durumdan yorulduysanız, öncelikle olumsuz bakış açınızı bir kenara bırakmalısınız. Kendinizle durmak bilmeyen savaşlar yaşamak, endişelerinizi azaltmanın aksine daha da artırabilir. “Hayata dair endişelerden uzaklaşmanın yolları

Başak Burcu

Gönüllü faaliyetler veya sosyal sorumluluk anlamındaki düşüncelerinizi etrafınızdakiler anlamayabilir. Onları aydınlatmak için bu düşüncelerinizi bir rehber, yol gösterici olarak kullanabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Birmingham ve Southampton Üniversiteleri’ndeki araştırmacılara göre hayatın ilerleyen dönemlerinde gönüllü faaliyetlerde bulunmak, zihinsel sağlığa ve mutluluğa iyi geliyor. İlginç olansa, BMJ Open’da yayımlanan çalışmaya göre, gönüllülüğün söz konusu etkileri 40 yaşından sonra daha belirgin. “Yaşlandığınızda mutlu olmak için gönüllü faaliyetlerde bulunun

Terazi Burcu

Bugün bir yandan evle ilgili sorumluluklarınızla ilgilenirken, bir yandan da iş hayatının beklentileriyle meşgul olmanız gerekebilir. Beklenmedik durumlar, yeni düzenlemeler yapmanızı gerektirebilir. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Akrep Burcu

İşle ilgili bilinmezliklere veya ani gelişen durumlara getireceğiniz yaratıcı çözümler, bugün sizi bambaşka bir noktaya taşıyabilir. Bunda birlikte çalıştığınız kişilerin motivasyonunun da payı büyük. 

Uplifers önerisi: Başarılı insanların ortak özelliklerinden biri, çevrelerinde hedeflerine odaklanmış, benzer görüşlü kişilerle bir araya gelerek işbirliği ve fikir alışverişi yapmalarıdır. ¨Çalışma motivasyonunuzu artıracak öneriler¨

Yay Burcu

Burcunuzun yöneticisi Jüpiter, iş hayatınızla ilgili size yeni haberler getirebilir. Bu haber, gelirlerinizde beklenmedik bir artış yaratabilir. 

Uplifers önerisi: Paranın mutluluğu satın alamayacağı neredeyse hiç sorgulanmayan bir gerçeklik. Fakat son zamanlarda yapılan bazı araştırmalar, bununla ilgili farklı sonuçlar ortaya koyuyor. “Para ile mutluluk arasındaki bağ ne kadar güçlü?

Oğlak Burcu

Sevdiğiniz kişi, ilişkinizle ilgili bazı yorumlarda bulunabilir. Bu yorumları ciddiye alıp ortak bir noktada buluşmayı denerseniz, ikiniz için de daha mutlu bir adım olabilir.  

Uplifers önerisi: Bir yakınma hali, beraberinde gelen suçlamalar… Sonuç: Çözümsüz. Yine anlayamadık, anlaşılamadık, anlaşamadık. Oysaki çoğunlukla biliriz; sempatik ilişkiler yaşamak, ilişkilerde anlaşılmak ve anlaşmak hep empati ile mümkün oluyor. “İlişkilerde empati: Anlayış kasını geliştirmek mümkün

Kova Burcu

Karşınıza çıkan bir durumla ilgili ne yapacağınızı bilmiyorsanız ve eski bir patronunuza, mentorunuza danışmak istiyorsanız içgüdülerinizi takip etmekten çekinmeyin. Pratik zekanızın çok faydasını görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bütün bildiklerimizi, hissettiklerimizi, tecrübelerimizi bir araya getirerek karar verme sürecine girdiğimizde, mükemmele en yakın olan sonucu elde edebiliriz. Bu nedenle karar verme aşamasında içgüdülerimizle hareket etmemiz, çoğunlukla doğru sonuca ulaşmamıza yardımcı olacaktır. “İçgüdülerimize neden güvenmeliyiz?

Balık Burcu

Sevdiğiniz kişiyle birlikte her ikinizin de aileleriyle ilgili bazı sorumlulukları olabilir. Bir süre kendi ailelerinizle ilgilenmek iyi bir fikir olabilir. 

Uplifers önerisi: Ailenizle bağlarınızın kuvvetli olması, problemlerinize geçici çözümler bulmak yerine, kalıcı çıkış yolları bulmanıza yardım eder. ¨Aile içi iletişimin önemi¨

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!