30 Mart 2017 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Üzerinizde artan gerilim sebebiyle artık patlayacak noktaya gelmiş olabilirsiniz. Ancak sessiz kalmak sizin için daha iyi olabilir. Eğer şu anda sessiz kalmayıp konuşursanız, ileride hiç beklemediğiniz kötü sonuçlar karşınıza çıkabilir.

Uplifers önerisi: “Söz gümüşse sükût altındır.” Ancak bu atasözünün hayatımızda ne kadar yeri var bir düşünelim. Tam tersine sessiz kalmak garip ve istenmeyen bir durumdur adeta. Peki ya sessizliğin sağlığınız için de faydaları olduğunu biliyor muydunuz? “Sessiz kalmakla elde edebileceğiniz olumlu kazanımlar

Boğa Burcu

Hakkınızı korumak ve istediklerinizi elde etmek adına sesinizi yükseltmeye hazır olabilirsiniz. Ancak her şeyin bir üslubu olduğunu unutmamalı ve yakışan şekilde davranmalısınız.

Uplifers önerisi: Bazen saatlerce konuşsak bile, bir türlü anlaşamayabiliriz. İletişimin koptuğu ve kimsenin karşı tarafın görüşlerini anlamadığı zamanları kontrol edebilmek için “Kullandığınız kelimeler ve karşınızdakilerin aldığı mesajlar

İkizler Burcu

Hayatınızdaki birileri farkında olmadan hakkında çok konuşmak istemediğiniz konulara girebilir. Karşınızdaki insana şu anda bu konular hakkında konuşmaya hazır olmadığınızı ve bir süre beklemesi gerektiğini açıklamalısınız.

Uplifers önerisi: Çiftler, iletişimsizlik ve beceri eksikliği nedeniyle adil bir tartışmayı nasıl yürütebilecekleri konusunda zorluk yaşayabiliyorlar. “İlişkide yaşanan tartışmaları yapıcı ve olgun şekilde yönetebilmenin 5 yolu

Yengeç Burcu

Son dönemde gösterdiğiniz performansın daha iyi anlaşılabilmesi adına işinizi yaptığınız kişilere bunun ne kadar zorlu bir süreç olduğunu tekrar hatırlatmanız gerekebilir. Takdir göreceğinizden şüpheniz olmamalı.

Uplifers önerisi: İş hayatında başarının ispatı ve lanse edilmesidir ödüller. Bazen motivasyon için, bazen performans için bazen de ekip başarısı için verilebilir. Bu noktada işverenler ya da insan kaynakları uzmanları olarak neyi ödüllendireceğimizi iyi analiz etmek çok önemlidir. “Motivasyon kaynağı olarak ödül: İş yerinde yapılan ödüllendirmelerde nelere dikkat edilmelidir?

Aslan Burcu

Şu sıralar kendinizi kariyer hedeflerinizin peşinde bulmalısınız. Eğer başka yöne kaydıysanız Haziran ayının başında Jüpiter’in doğrusal konuma gelmesinden doğabilecek fırsatları kaçırabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Amaçlarının farkında olmayan insan neyi başarmak istediğini netleştiremez. Hedef belirlemek için öncelikle ne istendiğinin farkında olmak gerekir. ¨Başarıya ulaşmanın yolları: Hedef belirlemek¨

Başak Burcu

Ekonomik anlamda iki dev gezegen olan Jüpiter ve Plüton’un önümüzdeki dört ay boyunca birbiriyle olan çekişmesi sebebiyle parasal konularda karar verirken iki kere düşünmeniz faydalı olabilir.

Uplifers önerisi: Gerçekten ‘paranın değerini bilen’ insanlar, ister zengin diye isimlendirin ister fakir olarak, yine de para hesabını hepimizden fazla düşünüyorlar. “Param var evet, almamayı seçiyorum yine evet!

Terazi Burcu

Terazi’de yer alan Jüpiter’in Plüton ile karşı karşıya gelmesi sonucu kendinizi arada kalmış hissedebilirsiniz. Aileniz ve kariyer hedefleriniz arasında sıkışıp kalmak sizi biraz bunaltabilir.

Uplifers önerisi: Hayatımızın hemen hemen her anında bir şeylere karar vermek ya da seçim yapmak zorunda kalıyoruz. ¨Hayatta doğru adımlar atmak için 5 pratik yöntem¨

Akrep Burcu

Eski tutkularınız hasır altı ettiğiniz fikirlerin su yüzüne çıkması sebebiyle tekrar alev alabilir. Yaratıcı fikirlerinizi ortaya koyup hayallerinizin peşinden koşabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Bir hayaliniz, ulaşmak istediğiniz bir şey varsa adım atın. Ona yaklaşacak yollar arayın. Bunu yaparken pes etmeyin. ¨Hayallerinizi gerçekleştirmek için çocukluk cesaretinizi kaybetmeyin¨

Yay Burcu

Konuşmanız gereken konularda karşınızdaki kişi kaçak güreşiyor olabilir. Sabırlı ve anlayışlı bir tutum sergilemezseniz karşınızdaki fırsatı yok edebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Karlı anlaşmalar yapabilmek için, karşınızdakini kendi şartlarınıza ikna edebilmeniz şart. Yardımcı olacak öneriler için; “İkna yeteneğinizi geliştirmenin bilimsel olarak kanıtlanmış 50 yolu

Oğlak Burcu

Bugün gördüğünüz ve duyduğunuz şeylere inanmamaya meyilli olmalısınız. Karşınızdaki kişiler size bir şeyler satmaya çalışıyor olabilir. Yarın çok daha eleştirel bir bakış açısına sahip olabilirsiniz, acele etmeyin.

Uplifers önerisi: Çoğumuz için karar verme süreci zordur. Alınan karar hayatımızda var olan düzeni değiştireceği için korkarız. İnsana güvende hissettiren şey bilindik olan, tanıdık gelendir…Uzman klinik psikolog Romina Kuyumcuoğlu’ndan; ¨Karar verme zorluğu¨

Kova Burcu

Karşınıza yakın gelecekte çok iyi fırsatlar çıkabilir. Bu fırsatı değerlendirip değişime ayak uydurabilirseniz geçtiğimiz süreçte yaşadığınız tüm sıkıntıları unutabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Başarıya ulaşmanın yolu, değişime açık olmaktan ve yeni yollar keşfedebilmekten geçer. “Gelişimi sağlamanın yolu: Değişim kası

Balık Burcu

Gösterdiğiniz performans sebebiyle hak ettiğiniz övgüyü alamamış olabilirsiniz. Bunu kafanıza takmayıp, yaptığınız işe devam ederseniz yakın zamanda herkes sizi fark edecektir.

Uplifers önerisi: İş hayatında başarının ispatı ve lanse edilmesidir ödüller. Bazen motivasyon için, bazen performans için bazen de ekip başarısı için verilebilir. Bu noktada işverenler ya da insan kaynakları uzmanları olarak neyi ödüllendireceğimizi iyi analiz etmek çok önemlidir. “Motivasyon kaynağı olarak ödül: İşyerinde yapılan ödüllendirmelerde nelere dikkat edilmelidir?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!