30 Kasım 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Kendinizi çok sert ifade ettiğiniz veya başkalarının sizi nasıl algıladığını düşünmediğiniz yönünde eleştiriler alabilirsiniz. Oysa tüm bunlar, şu sıralar içinden geçmekte olduğunuz süreçten kaynaklanıyor olabilir. Çok yoğun bir dönemden geçiyorsunuz. Bu yüzden başkalarının söylediğine kulak asmayın, size doğru gelen her ne ise onu yapmaya devam edn.  

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Boğa Burcu

Yakın zamanda bir tartışma yaşanmış, öfkeli sözler sarf edilmiş olabilir. Eğe bu durym son zamanlarda daha sık yaşanıyorsa, üzerine düşünmek faydalı olabilir. Belki karşınızdakini kendisini savunma ihtiyacı hissettirecek bir durumda bırakıyor olabilirsiniz. Davranışlarınızı gözden geçirmeye ne dersiniz? 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

İkizler Burcu

Sizin yürüttüğünüz veya liderlik ettiğiniz bir konudaki planlarınız, fikirleriniz etrafınızdakilere mantıklı gelmeyebilir. Ancak durup kendinizi anlatmak da size zaman kaybettirebilir. En iyisi bir yandan ilerlerken bir yandan da kendinizi anlatmak. 

Uplifers önerisi: Bir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

Yengeç Burcu

Sizi korkutan, ürküten bir şeye cesaret gösterebilir, en kırılgan taraflarınızı başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Bu durum ilk başta size kendinizi tuhaf hissettirse de kendi adınıza attığınız bu büyük adımın karşılığını mutlaka göreceğinize emin olun. 

Uplifers önerisi: Cesaret demek korkmamak demek değilmiş. Cesaret, korkularına rağmen devam edebilmekmiş. Ben eskiden cesareti korkusuzluk sanırdım. Büyük bir hayranlık duyardım cesaretli gördüğüm kişilere. Özenirdim. Yeni yeni öğreniyorum ki aslında onların da hiçbirimizden farkı yokmuş. Onların da korkuları en az bizimkiler kadar varmış. Ya da bize göre en büyük farkları şuymuş: Korkularına rağmen devam ediyorlarmış! Korkularına rağmen adım atıyor ve durmuyorlarmış! “Korkudan cesarete giden yol: Korkulara rağmen devam etmek

Aslan Burcu

Son zamanlarda her gününüzü başkalarının ihtiyaçlarına koşarak, destek vererek geçiriyorsunuz. Ancak biraz da kendinize vakit ayırmalı, kendi ihtiyaçlarınızı önceliklendirmelisiniz. Bugün bir başlangıç yapmak için iyi olabilir.  

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Başak Burcu

Birileri size engel olmaya veya sizi bazı şeylerden uzaklaştırmaya çalışıyor olabilir. Ancak siz tüm kibarlığınızla bu kişiye tepki vermiyor olabilirsiniz. Kibarlığınızı bozmadan tavrınızı belli etmek iyi olabilir. Eğer bir şeylerin sizi engellemesine göz yumarsanız, ileride bunun acısını siz çekersiniz.  

Uplifers önerisiYaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Terazi Burcu

İnandığınız bir şey varsa ve bu konuda ısrarcıysanız, bunu çevrenizdekilerle de paylaşmalısınız. Gökyüzü de siz yardımcı oluyor ve yolunuzu aydınlatıp size rehberlik ediyor. Büyük düşünmekten ve büyük hayaller kurmaktan korkmayın. 

Uplifers önerisi: Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlıyoruz, hayaller kuruyoruz. Ancak söz konusu bu hayalleri gerçekleştirmek olduğunda, hemen “Ben bunu yapamam” cümlelerine başlıyoruz, sayısız bahaneler sıralıyoruz, yaşımızın geç olduğunu, yeterince tecrübemiz olmadığını, beceriksiz olduğumuzu düşünüyoruz. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının kanıtı

Akrep Burcu

Eğer bir hayal kırıklığı yaşadıysanız, bunun kimden kaynaklandığınız araştırmakla vakit kaybetmeyin. Hayal kırıklığının kendisi yeterince sizin aklınızı oylamadı mı, vaktinizi almadı mı? Bir an önce ayağa kalkın, kendinizi toparlayın, başınızı dik tutun ve önünüzdeki işlere odaklanın. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Yay Burcu

İş ahlakınız, sosyal hayatta dikkat çekici olmanız ve yenilikçi düşünce tarzınızla önemli bir kişinin dikkatini çekebilirsiniz ve bu kişi size önemli bir teklif sunabilir. Bu teklif ilk başta size biraz garip gelse de bir fırsatını bulup değerlendirmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Oğlak Burcu

Karşınızdaki kişi sizden bir konuda “dürüstçe” yorumlarınızı paylaşmanızı istiyorsa, bu her zaman o kişinin eleştirileri duymaya açık olduğu anlamına gelmeyebilir. Bu yüzden olumsuz bir yorumda bulunacaksanız, bunu biraz daha uygun bir dille anlatmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi:  Hayatta bize göre olmayan hangi kalıpların içine girmeye çalışıyoruz acaba? Tahmin ediyorum ki böyle büyük sorular geldiğinde hayatımızın ana parçalarına bakmaya meyilli olabiliyoruz. “Kendimiz olmak için: Kalıplara sığmaya çalışmadan bir yaşam sürmek mümkün

Kova Burcu

Bir sorundan kaçmak, ilk başta herkese daha iyi bir fikri gibi gelir. Oysa bu sorunun üzerine gidip, iyice anlayıp, kaynağını tespit etmek sizi çözüme ulaştırır. Bu belki ilk başta tercih edeceğiniz bir yol olmayabilir ancak hemen olmasa da nihayetinde bu yolu seçmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Balık Burcu

Zaman zaman flörtöz bir havaya sahip olabiliyorsunuz. Ancak bunu yaparken, karşınızdaki kişinin duygularını ve size verdiği sinyalleri dikkate alın. Eğer karşınızdaki bunu sadece bir flört değil, daha ciddi bir mesaj olarak algılarsa, kendinizi kötü hissedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Onu aklınızdan bir türlü çıkaramıyorsunuz. O adeta zihninizin içinde yaşıyor. Evet, siz yeni aşık oldunuz, içiniz kıpır kıpır, kendinizi hem heyecanlı, hem daha enerjik, hem de yenilenmiş gibi hissediyorsunuz. “Aşk: Kendimizin daha iyi versiyonu olmamız için bir ilham kaynağı

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!