3 Mart 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Patronunuz veya önem verdiğiniz bir kişi size öfkelenip, gösterdiğiniz çabayı gözden kaçırabilir. Böyle zamanlarda tepki göstermeden önce bir adım geri atıp, biraz sakince düşünmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Öfke de en az neşe ve dinginlik kadar insana dair bir duygu. Trafik sıkıştığında, iş yerinde yaşanan sürtüşmelerden ötürü ya da ilişkinizde sorumsuzluğa maruz kaldığınız zaman öfkelenebilirsiniz. Ancak bu öfke, size ve çevrenizdekilere zarar verecek kadar büyük ve kontrolsüz bir forma bürünüyorsa ya da öfkeniz geçtiği zaman kendinizi suçlu hissediyorsanız bu duruma el koymanın zamanı gelmiş demektir. “Öfke kontrolü için yapmanız gereken 5 egzersiz

Boğa Burcu

Size önem veren, sizi düşünen bir kişi olabilir ancak bu kişi henüz kendisini bir ilişkiye başlamak için hazır hissetmiyor olabilir. Hem karşınızdaki kişiye hem kendinize biraz zaman vermek, olayları daha net görmenize yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Daha mutlu bir insan olmak ve daha keyifli bir hayat yaşamak… Bunlar hepimizin istediği, fakat çoğu zaman tam olarak nasıl başaracağımızı bilemediğimiz şeyler. Öte yandan bu konuyla ilgili yapılan birçok psikolojik araştırma, yayımlanan birçok makale mevcut. Peki bu araştırmaların ortak noktaları ne? “Mutluluğunuzu etkileyen bilim onaylı 10 davranış

İkizler Burcu

Zor bir dönemden geçen bir arkadaşınız, sizden yardım isteyebilir. Elinizden gelen az veya çok olsun, karşı taraf için gösterdiğiniz ufacık desteğin bile anlamı çok büyük olabilir. 

Uplifers önerisi: Arkadaşlarınıza daha çok vakit ayırmaya çalışın. Hayatın karmaşası içinde bu size zor gelse de, gerçek bir dost her zaman gününüzü güzelleştirebilir. “Hayatta her zaman iyi bir arkadaşa ihtiyaç duymanızın 3 nedeni

Yengeç Burcu

İş yerinde kurduğunuz bir ortaklık veya iş birliğiyle ilgili tehlikeli bir durum söz konusu olabilir. Siz her ne kadar bunu görmekten kaçsanız da artık bu konuyla ilgilenmeniz bir zorunluluk halini alabilir. 

Uplifers önerisi: Girişimci veya yönetici olarak yapmanız gereken çok fazla şey olabilir. Hem çalışanlarınızla iletişim halinde kalmaya, hem de müşteriden gelen e-mail ve telefonlara cevap vermeye çalışırken odaklanmakta zorluk çekebilirsiniz. Çevrenizdeki ¨gürültüyü¨ susturmak, konsantrasyonunuzu ve üretkenliğinizi arttırmak için esastır. “Odaklanma sorununa karşı beyninizi eğitin

Aslan Burcu

Bir iş arkadaşınız sizi hayal kırıklığına uğratabilir. İşleri başından savdığını, hatalarını gizlemeye çalıştığını ve bazen de suçu başkalarına yüklediğini fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Sürekli aynı ortamda bulunmamıza ve aslında bir çok ortak özelliğimizin bulunmasına rağmen, iş yerinde arkadaşlık kurmak bazen probleme dönüşebilir. Kendimizi birden, iş arkadaşlarımızı sevmek ya da nefret etmek ikileminde bulabiliriz. “İş yerinde sevgi – nefret ilişkisi motivasyonunuzu nasıl etkiliyor?

Başak Burcu

Eğer bir çocuğunuz varsa, onunla ilgili sizi zorlu bir konu bekliyor olabilir. Bu konuyu dürüstlükle karşılamayı başarabilirseniz, elinizden gelen tüm desteği ancak o şekilde sergileyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Empati günümüzde sık kullanılan bir kelime olarak karşımıza çıkıyor. Empati neredeyse herkesin istediği bir şeydir, ancak çok azı gerçekten nasıl verileceğini veya alacağını bilir. Öz-tatminin vurgulandığı dünyamızda kısa arza rağmen yüksek talep var. Bu, gelecek nesillere, onların etrafındaki kişilere empati duymanın ne anlama geldiğini öğretmek için haklı bir neden. “Çocuklarda empati: Başkalarına değer vermeyi öğretmek

Terazi Burcu

Eşiniz veya sevgiliniz evle ilgili bir konuda mücadele etmekten, zorluklarla yüzleşmekten kaçıyor olabilir. Huzuru bozulmasın diye gerçekleri görmezden gelmenin bir çözüm olmadığını na anlatmalısınız. 

Uplifers önerisi: Çiftler, iletişimsizlik ve beceri eksikliği nedeniyle adil bir tartışmayı nasıl yürütebilecekleri konusunda zorluk yaşayabiliyorlar. “İlişkide yaşanan tartışmaları yapıcı ve olgun şekilde yönetebilmenin 5 yolu

Akrep Burcu

Sağlığınızla ilgili bir konuda önemli bir adım atmanız gerekebilir. Bu adımı atmak için öncelikle özel bir programı sıkı sıkıya takip etmeniz gerektiğini kabul etmelisiniz. Önce siz kararlı olmalısınız ki gerisi gelsin. 

Uplifers önerisi: Arkadaşlarınıza ya da ailenize iyi davrandığınız kadar kendinize de iyi davranıyor musunuz? Son dönemde yapılan araştırmalar; hayatımıza mola verip, kusurlarımızı kabul etmenin daha sağlıklı bir yaşam için atılacak ilk adım olması gerektiğini gösteriyor. “Psikolojik araştırmalarda yeni dalga: Kendinize iyi davranın

Yay Burcu

Bugün sevdiğiniz kişinin size değer vermediği gibi bir duyguya kapılabilirsiniz. Aslında bu geçici bir duygu. Bir an durup, sorunun sizin beklentilerinizle ilgili olduğunu düşündüğünüzde aslında her şeyin yolunda olduğunu fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bir yakınma hali, beraberinde gelen suçlamalar… Sonuç: Çözümsüz. Yine anlayamadık, anlaşılamadık, anlaşamadık. Oysaki çoğunlukla biliriz; sempatik ilişkiler yaşamak, ilişkilerde anlaşılmak ve anlaşmak hep empati ile mümkün oluyor. “İlişkilerde empati: Anlayış kasını geliştirmek mümkün

Oğlak Burcu

Sevdiğiniz bir kişiye yardım etmek isteyebilirsiniz. Ancak sevgiliniz veya eşiniz sizi bundan caydırabilir çünkü o kişiye yardım etmek yerine onun kendi ayakları üstünde durmaya zorlamanın daha iyi olduğunu düşünebilir. 

Uplifers önerisi: Daha tatmin edici ve istediğiniz gibi bir yaşama sahip olmak için bakış açınızı değiştirmeniz gerekir. Bakış açınızın değişmesi ile yaşamınız da değişmeye başlar.¨Hayata dair gücümüzün farkında mıyız?

Kova Burcu

Bir kişi size güvenip sırrını açmış olabilir. Bu sırrı tutacağınızdan emin olsanız bile bu bilgiye sahip olmak sizi rahatsız edebilir. 

Uplifers önerisi: “Söz gümüşse sükût altındır.” Ancak bu atasözünün hayatımızda ne kadar yeri var bir düşünelim. Tam tersine sessiz kalmak garip ve istenmeyen bir durumdur adeta. Peki ya sessizliğin sağlığınız için de faydaları olduğunu biliyor muydunuz? “Sessiz kalmakla elde edebileceğiniz olumlu kazanımlar

Balık Burcu

Negatif düşüncelerin veya endişelerin sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Hedeflerinize odaklanın. Zamanla bu gösterdiğiniz çabanın meyvelerini elbette toplayacaksınız. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!